Освітній моніторинг це великий бізнес-проект, - Гриневич

Батьки витратять на проведення моніторингу якості освіти понад 37 млн. грн

Освітній моніторинг це великий бізнес-проект, - Гриневич

Голова Комітету Верховної Ради з питань науки і освіти Лілія Гриневич звернулась до прем’єра Миколи Азарова з проханням відмінити проведення моніторингового дослідження для учнів 5-тих та 10-тих класів.

За підрахунками Лілії Гриневич загальна сума батьківських витрат на проведення моніторингу якості освіти становитиме понад 37 млн. грн., а сам захід організовано у порушення всіх правил проведення моніторингових досліджень.

"До мене, як до голови Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти, звертаються педагогічні працівники та батьки, обурені діями Міністерства освіти і науки України, яке вирішило здійснити моніторинг за попередній рік навчання для понад 600 тис. учнів 5-тих та 10-тих класів загальноосвітніх навчальних закладів усієї України", - наголошує голова профільного комітету.

За її словами, захід організовано у порушення всіх правил проведення моніторингових досліджень, що вплине на об’єктивність його результатів. Зокрема, моніторингові дослідження проводяться лише на репрезентативній вибірці, що значно здешевлює процес.

     

Сама організація проведення моніторингу на місяць дезорганізує навчальний процес у школі, призведе до перевантаження учнів та невиконання навчальних програм з окремих предметів.

"Загальний аналіз умов проведення цього дослідження свідчить про те, що це великій бізнес-проект Міністерства освіти і науки України. Батьківська громадськість стурбована тим, що моніторинг буде проведено у збірниках завдань, які вони повинні придбати за свої гроші. У листі Державної наукової установи Міністерства освіти і науки України "Інститут інноваційних технологій і змісту освіти" від 11.10.2013 № 14.1/10-3300 чітко вказано, що моніторинг проводиться за збірниками завдань, що видані ТОВ "Центр навчально-методичної літератури" у 2013 році", - наголошує Гриневич.

Комплект таких збірників для батьків учнів 5-тих класів обійдеться щонайменше у 35 грн., а для учнів 10-тих класів 94 грн. Якщо врахувати, що згідно з перевідним контингентом у 5-их класах має навчатись 397 тис. учнів, а у 10-тих класах 249 тис. учнів, то загальна сума батьківських витрат становитиме понад 37 млн. грн.

Також голова профільного комітету зауважує, що сьогодні на книжкових ринках вже продаються "Відповіді та пояснення до збірників завдань з моніторингу "Дбайливим батькам!", ціною 9 грн. для учнів 5-тих класів та 18 грн. – для учнів 10-тих класів.

"Зважаючи на широкий суспільний резонанс серед педагогічної та батьківської громадськості, прошу Вас вивчити порушені у зверненні питання та розглянути можливості відміни проведення моніторингового дослідження для учнів 5-тих та 10-тих класів у такий непрофесійний спосіб із залученням значної кількості батьківських коштів та порушенням навчально-виховного процесу", - наголосила голова Комітету з питань науки і освіти Лілія Гриневич, звертаючись до прем’єр-міністра України.

Як відомо, 12 листопада в школах розпочинається проведення моніторингу якості освіти. Упродовж місяця всі учні 5-х та 10-х класів українських шкіл складатимуть міністерські тести.

Ініціатива проведення моніторингу викликала вкрай негативну реакцію громадськості та звинувачення чиновників у намаганні зазирнути у бюджети українських сімей.

Більше про моніторинг якості загальної середньої освіти учнів 5-х та 10-х класів.

Для отримання інформації про проведення моніторингу якості загальної середньої освіти, який буде проведено серед усіх учнів 5-х та 10-х класів у листопаді-грудні приєднуйтесь до сторінок Освіта.ua у Facebook або Вконтакте.

Освіта.ua
06.11.2013

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Учень
Я - учень 5 класу. Нам сьогодні сказали, що завтра будемо писати моніторингову роботу з математики. Директор школи прийшов до класу і сказав, що нічого страшного у цій роботі немає, це так би мовити повторення матеріалу за 4 клас. Ми ще здали по 10 листків паперу А4, сказали, що це потрібно для друку завдань і бланку відповідей. А про якісь збірники і що їх треба десь купляти нам ніхто нічого не сказав. Що тепер робити?
Pupils
Ничего, не волнуйся! Зборники - это просто для того, что-бы ты знал какие примерно будут задания. А они не очень сложные, так что НЕ ВОЛНУЙСЯ, напишеш и забудеш про этот мониторинг))
Коментувати
Анастасия
Мне конечно не нравится вся эта затея,но я вот лично и не волнуюсь.Не нужно выискивать ответы и готовиться в этому бреду.Ведь если вы будите прыгать выше головы,то потом тем детям,которые будут учиться,придумают программу,от которой дети будут падать в обморок прямо на уроке!!
rulj
українська мова легка
василіса
одна мука
Віктор Шпаченко
Щойно розмовляв з своїми 10-класниками... З 43 учнів бачили завдання моніторингу з української мови - 12-14. Відповіді не шукав ніхто. Домовились, що на всі наступні моніторинги ніхто завдань не шукатиме, готуватись теж, а просто проведемо його як самоперевірку залишку знань після 9 класу... Вчителі перевірятимуть знеособлені роботи, щоб не було спокуси згадувати потім їх результати... Учні сприйняли спокійно і самі дивуються з тієї паніки, що піднята в мережі... Грошей не збирали (хоча ні 1, пачка паперу з класу) (1.60 грн зучня - на всі моніторинги).
Сергій
Для Віктор Шпаченко: 1-е в заданиях ошибки или некорректные вопросы, 2-е лишний стресс для детей и почему только 10, 5 классы они что кролики или мыши подопытные, в прошлом году над ними экспериментировали, 3-е сколько можно разные "специальные" тетрадки покупать, дедушки е бабушки между строчек в газетах писали и больше знали. Наведите сначала порядок в системе, программе, учебниках ......, а потом экспериментируйте над собой. Дайте детям спокойной учебы!!!!!
Вероника Татаренко
А в нас нины була нарада при директор. Я не знаю, в якій школі поширений такий лібералізм стосовно учнів та вчителів та батьків, але нам сказали, що учні зошити мають купити, та й завкезені вони напередодні були тому, що інший варіант навіть не розглядався. В мене двоє десятикласникыв зараз знаходяться на санаторному лікуванні - сказали, що гроші за них маю покласти сама, бо на школу МОН УЖЕ!!! кинуло рознарядку в 12 455 грн. Про що ви, шановний??? Ось так легко і багато можна заробити навіть на невиробничій сфері. Головне - грамотно підійти!
Олекса
Выктор Шпаченко -районовський ср*олиз, в якого учні дивуються з паніки, а не протестують проти витрачання мільйонів, викинутих папіроскінним на вітер у нашій країні-найбіднішій в усій Європі,який в упор не бачить який дебілізм цей моніторинг до якого відповіді давно всі знають, якому не видно як пропадають уроки і трясе учителів які до 12 годин ночі складають звіти.Через таких гнид і вчителів за людей не вважають, навіть коли нагадять на голову буде кричати -правильно товариш начальник!!!!!
Коментувати
Вероника Татаренко
Попробуйте понять нашего бородатого псевдоэрудита. Все его подельники сидят на хлебных местах, а ему же тоже денежек хочется? Вот и выдумывают каждый день новые разводы родителей, учителей и бюджета на деньги. Я училась в советское время и не перестаю удивляться воровскому беспределу в системе образования.Тому, кто захочет вычистить эти авгиевы конюшни,придется начинать с нуля,как начинали большевики после революции.
Наталія
Олімпіадами вбили два навчальних місці, тепер ще один місяць моніторингів...продовжуйте кровопивці...все вам згадається
Наталія
Ще варіант: шановні батьки просто не пускайте дітей в школу в ті дні.
Вчитель
Шановні батьки, вчителі та учні ! Акція !!! "Подаруй міністру збірник завдань" . Оскільки потреби у подальшому використанні збірників завдань не має, то не по-скупіться на конверт, і відішліть за адресою: Україна, Київська область, м.Київ, пр-т Перемоги, 10 Міністру освіти Табачнику Д.В.
Віктор Шпаченко
Всі завдання моніторингу можна завнтажити звідси. http://shool2.ucoz.ua/load/dokumenti_mon/dokumenti_ministerstva/3
Віталій
Для Віктор Шпаченко: Дякую за корисну справу, скачали для проби всесвітню історію, качаємо далі..
анна
Для Віктор Шпаченко: не могли б ви скинути відповіді ?
Віктор
А кому ті відповіді потрібні? Учні, не переймайтесь тим моніторингом. Що напишете в тих бланках, те й буде. Нікому результати цього "моніторингу" не потрібні. А вчителі та завучі бланки звітності можуть заповнити і без відповідей...
Коментувати
Сергій
Пора МОН реорганізувати повністю і всі прилеглі структури (Академію педнаук, іститути новітьніх технологій і тюдю), тому, там займаються дурістю. Проводять моніторинги і зрізи, а підручники без помилок надрукувати неможуть, Хочуть перетворити виші в бізнес-центри, закон про вищу освіту аналогічний Европейським нехочуть (у нас свій шлях). Як сказано: "Чим більше в будьякій фірмі проблем, тим більше керівництво видає бюрократичних циркулярів".
Виталий Бабенко
Для Сергій: в чем Вы видите этот "свій шлях"? Если сейчас как раз и заимствуют систему образования, в вышах Болонскую вводят, вот только результаты и самих реформаторов не радуют. А своя система образования у нас была при красных в совке, при чем одна из лучших в мире. И мои родители не покупали каждый год учебники за свой счет или кучу методичек и пособий.
Коментувати
Вчитель
" в реалізації збірників видавництву допомагають відділи освіти на місцях" Сьогодні надійшли з райво в школу збірники завдань. Вчитель повинен купити і продати учням. Хоча в інернеті він є безкоштовно. Це і є головна ціль даного моніторингу!
Фу
Українське МОН - це ракова пухлина на тілі українського народу.
Жах
це повне відмивання грошей
Коментувати
Olya
УВАГА! Збірники для моніторингу учнів 5-х та 10-х класів розмістили в інтернеті, скачуйте за посиланням: http://us.ua/1267632/ і не тратьте гроші на це сміття!
Т
Для Olya: не має збірників у архиві
Віктор
Там є скани сторінок із збірників.
Т
за вторым разом удалось скачать только алгебру... Медленная скорость, интернет просто перестает качать через 10 минут... Если бы отдельно каждый предмет выложили, то было бы легче...
Коментувати
Учитель
http://metodportal.com/node/22436 Можна скачати збірник з фізики.
Михтод
Гріневич - молодець! Щодо моніторингу, то він юридично сумнівний: 1. Збірники для його проведення не містять вихідних даних, тобто є "контрафактом"! 2. Збірники не "грифовані", тому згідно до наказу "про використання навчально-методичної ... " та останніх дій Табачника, не можуть використовуватись в школах! 3. Моніторинг проводиться тими кого "моніторять" і за це не передбачено оплати! 4. Навіщо було дозволяти випуск збірників, якщо цілком нормально їх оприлюднити за три дні? Табачникова освіта це бізнес!
fla
Пані Гриневич все бачить, все розуміє, але робить рухи в "свинячий писк". Складається враження, що тільки для видимості. Таке звернення треба було подати щонайменше місяць тому. А зараз треба енергійніші дії: наприклад подати позов до суду. Суд повинен призупинитити дію наказу до розгляду по суті. А так поговоримо, а батьки швиденько куплять збірники (багато хто вже купив). До речі, у збірниках, як завжди останнім часом, є помилки, неоднозначності і невідповідність програмам
Євгенія
Для fla: не погоджуюсь з вами. Пані Гриневич намагається вживати різних заходів проти потужної бізнес-структури, яким є МОН. Проте "один в полі - не воїн", навіть з підтримкою громади. Там, де великі гроші, освітяни самі нічого не зроблять. А щодо суду, то наш суд - це зараз не бізнес?
настя
Може якісь батьки і купили збірники, а в провінції ні збірників, ні інтернету, ні зарплати за жовтень. І моніторити вчителі уміють. щоб часом собі не нашкодити.
Анатольевна
"Партия регинов" -раковая опухоль на Украине. Метостазы в каждом простом украинце.
Коментувати