Osvita.ua Середня освіта Моніторинг у 5-х, 10-х класах Тести нададуть інформацію про якість освіти, - МОН
Тести нададуть інформацію про якість освіти, - МОН

У Міносвіти пояснили мету проведення моніторингу якості освіти учнів 5-х та 10-х класів

Тести нададуть інформацію про якість освіти, - МОН

У Міністерстві освіти і науки переконують, що моніторинг якості освіти учнів 5-х та 10-х класів покликаний допомогти отримати об’єктивну інформацію про результати навчання і якість освіти дітей. Про це йдеться у заяві поширеній Інститутом інноваційних технологій і змісту освіти.

В інституті повідомили, що основою моніторингового дослідження є точні масові педагогічні вимірювання, які повинні забезпечити об’єктивне оцінювання досягнутого учнями рівня навченості та встановлення його відповідності запланованим результатам і нормам навчання, визначення рівня викладання, якості, актуальності та повноти змістового наповнення навчальних предметів тощо.

"Об’єктами моніторингу якості освіти є зміст освіти; рівень і якість сформованості знань, умінь і навичок учнів (рівень навчальних досягнень); результати навчально-виховного процесу, засоби, що використовуються для їх досягнення; діяльність навчальних закладів тощо", - наголошують в Інститутом інноваційних технологій і змісту освіти.

"Очевидно, що на якості загальноосвітньої, предметної та загальнокультурної підготовки учнів позначається значна кількість параметрів: рівень кваліфікації учителів, матеріальне оснащення, наявність якісних навчальних посібників і підручників, соціально-економічні умови життя вчителів, школярів та їх родин, емоційний і фізичний стан учасників навчального процесу в момент проведення дослідження, особливості соціального замовлення на рівень навчання молоді та багато інших. Практично не можливо врахувати вплив усіх чинників, крім того, більшість із них не піддається точному вимірюванню. Тому результати моніторингу матимуть орієнтовний характер", - зазначають ініціатори проведення моніторингу.

У Міносвіти зазначають, що стратегічна мета моніторингового дослідження полягає у визначенні досягнутого рівня засвоєння змісту освіти, виявленні факторів, які чинять вплив на якість, прогнозуванні шляхів розвитку освіти та розробленні на підставі одержаної інформації рекомендацій щодо поліпшення освітнього рівня молоді.

"Ця мета досягається шляхом збору, аналізу та узагальнення об’єктивних даних стосовно досягнень учнів на всіх етапах і рівнях навчання та подальшої інтерпретації одержаних результатів вимірювань за допомогою методів математичної статистики", - йдеться у повідомлені.

В інституті також зазначають, що моніторинг загальноосвітньої підготовки як частина педагогічної діяльності несе певне дидактичне навантаження і виконує специфічні функції, спрямовані на поліпшення якості навчання на всіх рівнях та етапах і забезпечення наукового підходу до управління освітою і навчальною діяльністю.

"Отже, моніторинг якості знань, умінь і навичок учнів покликаний допомогти отримати об’єктивну інформацію про результати навчання і якість освіти дітей. Також, за бажанням Ви можете здійснити порівняльний аналіз навчальних досягнень вашої дитини з відповідними середніми показниками по Україні", - переконують в ІІТЗО.

Також чиновники наголошують, що проведення освітнього моніторингу стимулює позитивні перетворення та мотивує до якісних змін учасників навчально-виховного процесу.

Як відомо, напередодні було оголошено про перенесення дати проведення моніторингу якості загальної середньої освіти учнів 5-х та 10-х класів. Відповідно до рішення МОН, освітній моніторинг буде проведений у період з 12 листопада по 12 грудня цього року.

Передбачається, що учні 5-х класів складатимуть моніторингові тести з 5-ти навчальних предметів: математики, української мови, предмета "Я і Україна", іноземної та російської мов.

Учням 10-х класів доведеться скласти 10 моніторингових тестів: з української мови, алгебри, біології, іноземної мови, хімії, історії України/всесвітньої історії, геометрії, географії, фізики та технологій.

Моніторинг буде проведений шляхом тестування учнів за спеціальними збірниками завдань, що вже викликало недовіру педагогічної спільноти до прозорості та справжньої мети проведення заходу.

Збірники завдань з кожного навчального предмета складатимуться з 10 варіантів тестів. На виконання тестів з кожного предмета учням 5-х та 10-х класів буде відведено 45 хвилин.

Освіта.ua
15.10.2013

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
катя шпаченко
тест полная фигня зачем вобше их придумали толсто жопые придурки они не понимают что детям надо одыхать а не писать ети сраные мониторинги я песала етот тест и он несложный но тупой он вопще нескладуеца а немы будем страдати а учетели ето ненаша вена а учетелей етот маниторинг больне чюдо
Никита
Моніторинг це полна фігня,не розумію чому наше міністерство це придумало?Нехай самі вони його і пишуть,побачимо хто з нас всіх розумніший?Вони товстопузі,чи ми діти?
Наташа
У всех есть вопросы, ответы, кого-то заставляют покупать, а мы все узнаем из интеренета. Нет заданий ни в школе не говорят, в книжных магазинах, на вчерашний день нет. На рынке были только ответы. Что это за объективное оценивание, если одни во всю готовятся, а у других даже нет возможности посмотреть задания. В интернете задания для 10 классов нашла. Для 5 нет. Может кто подскажет, где взять.
Віктор Шпаченко
Для Наташа: http://opora.lviv.ua/?p=3181 все про "об’єктивність"...
Коментувати
Віктор Шпаченко
Всі завдання моніторингу можна завнтажити звідси. http://shool2.ucoz.ua/load/dokumenti_mon/dokumenti_ministerstva/3
Alissa
Для Віктор Шпаченко: дякую вам велике!
Коментувати
таня
сколько можно выкачивать деньги с родителей и мучать детей и учителей!!!!!!!!! Просто отмывают деньги составили этих сборников. Куда писать, что б нас услышали? уже на каждый предмет печатная тетрадь, когда там писать, скоро дети разучатся в тетрадках писать, достали!!!!!!!!
Іван
Про яку якість освіти йдеться, коли відповіді можна купити в книжкових магазинах
Оо
Це знущання над учнями і вчителями
LL
Хочется призвать к "родительскому бунту" - например, проигнорировать так называемый мониторинг ( неявкой детей, отказом от оплаты бланков, коллективным письменным протестом).
Ольга
Що це ? покраще придумати не могли? Мої діти писали в 9 класі ДПА , зараз моніторинг , а потім ЗНО???? Не маєте совісті. Я заперечую платити за ці книжки і не мучте бідних дітей!!!!!
Дмитроца
Я ПРОТИ того, щоб мої діти писали моніторинг!!!ВІДМІНІТЬ ЦЕ НЕГАЙНО!!
Ирина Шульгина
Для Дмитроца: И я против. Но учительница плачет, есть указание с горно, как и что. ребенка можешь не пускать, но тогда придется дополнительно сдать деньги в фонд школы. Такие нынче нравы у министерства. Не нравится что-либо? Заплатил и гуляй!
Коментувати
людасик
У меня нет слов. Колхоз дело добровольное хочеш вступай не хочеш розстреляют. Приблезительно так и в нашем образовании. У нас в школах Винницкой обл. угрожают родителям плохими оценками детей или шантажируют тем что будет уволен директор школы. Я одинокая мать двоих школьников мне и так надо сдать на фонд школы 150 грн. и ещё 100 на мониторинг. ВЫ ЧТО ТАМ СТРАХ ВСЕ ПОТЕРЯЛИ????? Имейте совесть.
Таня
Ми львівські десятикласники не збираємося псувати собі здоровя, оцінки, нерви через моніторинг. Це просто масове стягнення батьківських грошей! До чого та Україна котиться! Чиновники одумайтесь! Хоч ми і діти ми повнинні захищати свої права і будемо це робити! http://vk.com/id140252510 Долучайтесь будемо разом це вирішувати!В мене та моїх друзів є ідея, підтримайте нас львівяни!Скажимо НІ здирництву та наживі!
десятикласниця
Для Таня: Молодці!Так тримати!!!!!
Коментувати
Софія
Навіщо нам це? Кому з чиновників не вистачає грошей? Наші батьки не заробляють стільки грошей як хотілось б. Забезпечити власних дітей а особливо навчання просто неможливо. Освіта повинна бути безкоштовною! Ми знаємо як вирішити цю проблему. Просимо долучатися до нас: http://vk.com/sofiyka_dovgan і захищати свої права!ЦЕ НЕСПРАВЕДЛИВІСТЬ! До чого ми тоді дійдемо? До того що хтось придумав "моніторинг" і ми всі дружно маємо здавати кошти і мовчати? НІ ! Такого не буде. Ми повинні захищасти свої права, і не піддаватися на державні провокації! Долучайтеся, та разом допоможемо одне одному!
а
а у вас на сайте цензура , удаляют комментарии о продаже книжек с ответами к мониторингу
вчителька
Для а: Я ще й самих збірників не бачила, а ви вже за відповіді хвилюєтесь.
а
а чего волноваться, уже купили и вопросы и ответы (ответы дешевле чем вопросы)
Сергій
Де купили? Не треба брехати. Навіщо Ви ускладнюєте й без того напружену ситуацію?
Коментувати
10-а клас
Я учениця 10 класу і не можу зрозуміти, чому мої батьки повинні витрачати кошти на тести, які мені нічого крім витрачі нервів не дадуть? Я не стану від цього розумніша, а за такі гроші краще куплю собі доповідники, а за час підготовки до тестів краще прочитаю твори з літератур або вивчу новий матеріал, це буде набагато кориснішим. Якщо вам потрібні ці тести, будь-ласка, купіть всім дітям зошити за власні кошти і ми їх напишемо. Я не хочу, щоб мій батько так важко працюючи, маючи через роботу лише один вихідний на тиждень витрачав гроші на якусь дурню. Ви хочете отримати такі гроші лише за те, що придумали цю ідею, зрозумійте, що не всі так можуть і майте якусь совість. Тому я не збираюсь купляти ці зошити, мені цікаво, що ви будете робити, якщо багато учнів не будуть витрачати гроші на ці, нікому не потрібні, тести!!!!!
вчителька
Для 10-а клас: Особисто я - нічого! От якби ніхто з батьків не купував своїм дітям ці збірники. Звертаюсь до колег-вчителів: в ваших школах змушують учнів купувати збірники завдань?
Марта
Я мама п’ятикласника, то нам пропонували купити збірники вартістю 7 грн. кожний, але потім чомусь передумали і зібрали по 10 грн., не знаю правда для чого бо син хворіє другий тиждень.
Ирина
Слава Богу, наша Одесская область отказалась от покупки этих зборников) Все и так в интернете есть. Наша школа узнала о мониторинге только 2 дня назад и нам сразу же сообщили. Даже учителя понятия не имеют, что будет на том мониторинге, что можно говорить об учениках.?
Коментувати
Ирина
Почему перенесли сроки мониторинга? Ничего не обьснили, и так сойдет, прожуют.
olha
Для Ирина: Напевно. перенесли. бо не встигли надрукувати тести. Їм же треба грошей побільше заробити. мої учні вже сказали. що або будуть прогулювати ці тести. або спеціально будуть писати погано.
Коментувати
Ирина
В попередніх повідомленнях для 5-го класу писалось про моніторинг з основ здоров"я ( комбінований тест).Тепер цього предмета немає в переліку.Це автор статті був неуважним,чи МОН саме не знає ,що хоче?
Юлия
Очень хочется знать мнение профессиональных юристов ,могут ли родители на законных условиях препятствовать участию своего ребенка в данном мониторинге.Возможно ли написать заявление о несогласии участия ребенка в данном эксперименте.
Юлия
Уважаемые родители ,учителя,учащиеся! Закон Украины Про загальну середню освіту (1999) ст.29 1)Батьки мають право приймати рішення щодо участі дитини в інноваціойній діяльності загальноосвітного навчального закладу.2)Батьки зобов’язані постійно дбати про фізичне здоров’я ,психічний стан дітей,створювати належні умови для розвитку їх природних здібностей. Ст.53 Констітуція України Держава забеспечує доступність і безоплатність повної загальної середньої освіти.
вчителька
Для Юлия: Моніторинг - не іноваційна діяльність, це - приказ міністерства. Частина моїх "батьків" ( я кл. кер. 10 класу) сказала, що напишуть заяву про неможливість закупити посібники і ніяких грошей здавати не будуть. Тепер сиджу і думаю, а чим мені це обернеться? Це замість того, як мені краще провести урок, куди поїхати на канікулах, як провести в класі конкурс.... (потрібне підставити)
olha
Правильно сказали батьки! А вам раджу: не бійтеся! Що вам зроблять? Ну не дадуть премії на наступний рік.
вчителька
olha, яка премія вже який рік поспіль?!
Коментувати
Ольга
Всё понимаю,только зачем мониторить детей,которые только сдали экзамены.И ещё вопрос:во всех школах платили за сборники заданий по мониторингу или только наши "умные"????(10кл-96грн,а5кл.-35грн)???
Ирина Шульгина
Для Ольга: Всюду. и такое, чтобы купить один на двоих не проходит. В классе надо продать минимум 25. А что вы хотели, государство откатов и взяток... Скоро в садике будут также что-то в обязательном порядке впаривать
Коментувати

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!