Молоді педагоги мають право на грошову допомогу

Випускникам вишів, які уклали договір про роботу на посадах педпрацівників, передбачена допомога

Молоді педагоги мають право на грошову допомогу

Випускникам закладів вищої освіти, які здобули педагогічну освіту та уклали на строк не менш як три роки договір про роботу на посадах педагогів у школах та профтехах, надається одноразова адресна грошова допомога.

Така допомога виплачується відповідно до постанови КМУ № 1361 «Про надання одноразової адресної грошової допомоги деяким категоріям випускників вищих навчальних закладів».

Допомога складає суму в п’ятикратному розмірі прожиткового мінімуму для працездатних осіб, установленого на 1 січня поточного календарного року.

Списки випускників, які мають право на допомогу, до 15 жовтня кожного року подаються закладами вищої освіти.

Випускники-магістри, які навчались за державним замовленням зі строком навчання 1 рік 4 місяці і завершили навчання у листопаді-грудні поточного календарного року та уклали договір про роботу на посадах педагогів у школах або закладах професійно-технічної освіти, включаються до списків одержувачів одноразової адресної грошової допомоги наступного календарного року.

Заклад вищої освіти має проінформувати випускників про перелік документів та термін їхнього подання для отримання допомоги у разі укладення договору про роботу на посадах педагогічних працівників.

Виплата на підставі поданих випускниками документів, поданих до 10 жовтня, здійснюється закладом вищої освіти до кінця поточного року.

Для отримання допомоги випускник має подати заяву про надання допомоги, копію трудової книжки (за наявності), копію договору про роботу на посаді педагогічного працівника у закладі загальної середньої або професійної (професійно-технічної) освіти).

Виплата допомоги випускникам, які завершили навчання у листопаді-грудні, здійснюється на загальних підставах до кінця року, що настає після року, у якому було завершено навчання.

У разі відмови випускника приступити до роботи відповідно до укладеного договору або звільнення його з ініціативи адміністрації за порушення трудової дисципліни, звільнення за угодою сторін або з ініціативи працівника протягом трьох років від початку роботи одержувач допомоги повертає суму фактично одержаної допомоги до закладу вищої освіти (або його правонаступнику), який здійснював її виплату.

Заклад вищої освіти повертає зазначені кошти до державного (місцевого) бюджету.

У разі зміни місця роботи випускника, але продовження перебування його на посаді педагога у школі чи закладі професійної (професійно-технічної) освіти одержувач допомоги протягом 30 календарних днів з дня виникнення таких змін укладає договір за новим місцем роботи відповідно до вимог, визначених у Порядку.

За матеріалами Міністерства освіти і науки.

Освіта.ua
12.08.2022

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Ірина
Ніхто нічого нікому немає дасть, документи зібрала, в ВНЗ подала , але ніхто нічого не заплатив
Юлія
Раніше говорили,що молодим спеціалістам , які мають 10 років стажу також будуть виплачувати одноразову допомогу. Але ніхто так і не виплачувати.
Жид
У статті йдеться про "суму в п’ятикратному розмірі прожиткового мінімуму", а у постанові "надається одноразова адресна грошова допомога в п’ятикратному розмірі мінімальної заробітної плати". То хто бреше?
БОй
ПОСТАНОВА від 26 вересня 2006 р. N 1361 Київ Про надання одноразової адресної грошової допомоги деяким категоріям випускників вищих навчальних закладів аххахахахахах о боже
Татьяна
Наші молоді вчителі нехотять працювати бо не дають їм ставку а тільки пів ставки а як прожити молодому спеціалісту за копійки підскажіть куди жаловаться де їм працювати а вони хотять а їм не дають все сокращають як жити
Олена Кутакова
Підкажіть ,куди звертатися ,аби отримати данні виплати? Дякую за відповідь