Додаткова відпустка за роботу на ПК

Конкретну тривалість відпустки за особливий характер праці встановлює колективний чи трудовий договір

Додаткова відпустка за роботу на ПК

Згідно з пунктом 1 статті 8 Закону України «Про відпустки» окремим категоріям працівників, робота яких пов’язана з підвищеним нервово-емоційним та інтелектуальним навантаженням або виконується в особливих природних географічних і геологічних умовах та умовах підвищеного ризику для здоров’я, надаються щорічні додаткові відпустки за особливий характер праці – тривалістю до 35 календарних днів.

Конкретна тривалість щорічної додаткової відпустки за особливий характер праці встановлюється колективним чи трудовим договором залежно від часу зайнятості працівника в цих умовах.

Список виробництв, робіт, професій і посад працівників, робота яких пов’язана з підвищеним нервово-емоційним та інтелектуальним навантаженням або виконується в особливих природних географічних і геологічних умовах та умовах підвищеного ризику для здоров’я, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 17.11.97 № 1290 (із змінами).

Міністерство соціальної політики України в листі від 21.09.2016 р. № 1344/13/84-16 зазначає, що розділом XXII «Загальні професії за всіма галузями господарства» вищевказаного Списку для працівників, які працюють на електронно-обчислювальних та обчислювальних машинах (у тому числі персональних комп’ютерах), передбачено надання щорічної додаткової відпустки за особливий характер праці тривалістю до 4 календарних днів (позиція 58).

Ця позиція Списку поширюється на всіх працівників, на яких розповсюджується дія Закону України «Про відпустки», незалежно від обійманої посади (професії), які у своїй роботі застосовують персональний комп’ютер.

Щорічна додаткова відпустка за особливий характер праці передбачена законодавством і має надаватися відповідним працівникам в обов’язковому порядку, у тому числі якщо колективний договір на підприємстві не укладено або в колективному договорі не встановлено гарантію щодо встановлення працівникам таких відпусток (лист МСП від 24.12.2013 № 152/13/82-13).

Згідно з Порядком застосування зазначеного вище Списку, затвердженим наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 30.01.98 № 16 та зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 30.01.98 за № 58/2498 (із змінами), додаткова відпустка за особливий характер праці надається пропорційно фактично відпрацьованому часу.

У розрахунок часу, що дає право працівнику на таку відпустку, зараховуються дні, коли він фактично був зайнятий на роботах з особливим характером праці не менше половини тривалості робочого дня, встановленого для працівників цих виробництв, цехів, професій, посад.

Облік часу, відпрацьованого в зазначених умовах, здійснюється власником або уповноваженим ним органом.

Відповідно до статті 28 Закону України «Про відпустки» особи, винні в порушенні законодавства про відпустки, несуть відповідальність згідно із законодавством.

За матеріалами Юридичного відділу ЦК Профспілки

Освіта.ua
21.03.2018

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Світлана
У менн 52 роки, 27років заг. Стажу , чи маю я право на додаткову відпустку і на скільки?
Ольга
Якщо я працюю касиром в банку по 8-9 годин вдень на комп’ютері . Чи дається додаткова відпустка?
Гiсть
Якщо я не помиляюсь, у вчителiв вiдпустка 56 календарних днiв. Бiльша тiльки у шахтерiв - 59 днiв. Так у мене питання: вам 56 днiв мало?
для гість
Для Гiсть: ти пороби з теперішніми дітьми, їх батькаби а бабами, тоді розкриєш рота!!!
Коментувати
Надежда
Так имеют ли право учителя информатики на дополнительный отпуск или нет? У меня 26 часов нагрузка. И 4 дня не помешают.
Олена
Якщо я працюю секретарем на цілу ставку і ще й веду ЄДЕБО , то скільки мені належить відпустки ???
Тетяна
Чи можна конкретно посилання на текст? Чому вчителі інформатики (з коментарів) н мають на цю відпустку права?
Галина
Скільки повинні дати днів відпустки.Я працюю вихователь ГПД і на повному тижневому навантаженні.
Світлана
Скільки мені повинні дати додатково днів, якщо у мене 0,5 секретаря +0,5 лаборанта кабінету інформатики (в школі)?
Надія
скільки мені повинні додати до основної відпустки, якщо я маю 6 год інформатики???????
Олена
Для Надія: я думаю, що вам нічого не дадуть. Інформатики, кажуть, до цієї категорії не відносяться
Теж Олена
Зате інформатики відносяться до категорії "Ой зробіть що небудь, в мене ворд поламався, пише лише великими літерами!"
Олена
Цена точно...
Коментувати