Про надбавку за престижність педагогічної праці

Розмір надбавки педпрацівникам встановлює керівник закладу у межах фонду оплати праці

Про надбавку за престижність педагогічної праці

ЦК Профспілки працівників освіти і науки України на запити з місць щодо встановлення розмірів надбавок за престижність педагогічної праці педагогічним працівникам залежно від їхніх досягнень повідомляє наступне.

З метою підвищення престижності праці педагогічних працівників постановою Кабінету Міністрів України від 23.03.2011 № 373 «Про встановлення надбавки педагогічним працівникам дошкільних, позашкільних, загальноосвітніх, професійно-технічних навчальних закладів, вищих навчальних закладів I – II рівня акредитації, інших установ і закладів незалежно від їх підпорядкування» (з урахуванням змін, внесених постановою Кабінету Міністрів України від 25.03.2014 № 88) передбачено установлення педагогічним працівникам дошкільних, позашкільних, загальноосвітніх, професійно-технічних навчальних закладів, вищих навчальних закладів I – II рівня акредитації, інших установ і закладів незалежно від їх підпорядкування надбавки у граничному розмірі 20% посадового окладу (ставки заробітної плати).

Відповідно до абзацу другого пункту 1 цієї постанови розмір надбавки встановлюється керівником закладу у межах фонду оплати праці.

Будь-яких інших норм чи умов щодо порядку встановлення такої надбавки, зокрема запровадження вимоги щодо встановлення надбавок в розмірах залежно від їхніх досягнень, рейтингового оцінювання тощо ні цією постановою, ні іншими нормативними актами з питань оплати праці не передбачено.

Зазначена постанова не містить умов стосовно зобов’язань органів місцевої влади або керівників навчальних закладів щодо розробки відповідного положення, як це, для прикладу, передбачено Порядком надання щорічної грошової винагороди педагогічним працівникам навчальних закладів державної та комунальної форми власності за сумлінну працю, зразкове виконання службових обов'язків, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 5.06.2000 № 898.

Розробка нормативних документів, зокрема й тих, які зачіпають умови оплати праці, повноваженнями місцевих органів виконавчої влади та органів управління освіти, що визначені частиною 3 статті 37 Закону України «Про загальну середню освіту», не передбачені.

Отже, надбавка за престижність педагогічної праці має встановлюватися керівником закладу всім педагогічним працівникам у граничному розмірі 20 % посадового окладу (ставки заробітної плати) у межах фонду оплати праці.

Водночас Профспілка зазначає, що пунктом 6.3.20 Галузевої угоди між Міністерством освіти і науки України та ЦК Профспілки працівників освіти і науки України на 2016-2020 роки Сторони угоди рекомендують керівникам закладів освіти забезпечити встановлення надбавок педагогічним працівникам відповідно до постанови Кабінету Міністрів України № 373 в максимальному граничному розмірі.

Згідно з пунктом 1.4 Угоди її положення діють безпосередньо та поширюються на працівників закладів освіти і осіб, які навчаються, та які перебувають у сфері дії сторін Угоди, і є обов'язковими для включення до колективних договорів, угод нижчого рівня.

Згідно з частиною 4 статті 77 Бюджетного кодексу при затвердженні відповідних бюджетів місцеві ради мають передбачати видатки, необхідні для першочергового забезпечення потреби в коштах на оплату праці працівників освіти відповідно до встановлених законодавством умов оплати праці.

Пунктом 20 Порядку складання, розгляду, затвердження та основних вимог до виконання кошторисів бюджетних установ, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28.02.2002 № 228, також передбачено, що під час визначення обсягів видатків бюджету розпорядників нижчого рівня головні розпорядники повинні враховувати об'єктивну потребу в коштах кожної установи, виходячи з її основних виробничих показників і контингентів.

Обов'язковим є виконання вимоги щодо першочергового забезпечення бюджетними коштами видатків на оплату праці з нарахуваннями.

За матеріалами Управління соціально-економічного захисту ЦК Профспілки

Освіта.ua
17.11.2017

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Олена
Повідомляє "таке", а не "наступне" (адже "попереднього" не було), "стосуються умов оплати праці", а не "зачіпають" тощо. Яка "граматная бамажка" від профспілки освітян!
нік
В ВПУ №17 м.Генічеська також не платять 20% , а авансу не має і не обіцяють, як дальше гідно жити і працювати
наталя
Ваш текст...в Борщівському р-і,Терноп обл надбавка виплачується в повному осязі,профспілка допомогла відстояти
Olga Tkachova
Якщо тільки рекомендують, то зразу ясно, скільки ті нещасні вчителі отримають: 1 чи 2%. Усе як завжди. Спочатку обіцяють, а тоді залишають на розгляд місцевої влади. Велика Вдячнсть!
задовбало
1% з листопада 2017. До цього було 3%. Так вирішило Управління освіти Слобідського району Харкова, а не керівники закладів освіти. Хоча керівники і не сперечалися, аби на місцях усидіти. Учителі вкотре проквтнули.
Вчитель
Невже ніколи не перестануть глумитись над вчителями?!
Наталя
В нашому навчальному закладі 20%отримують тільки загальноосвітніми а майстри в/н, викладачі спец.дисциплін, адміністрація ні.Чому так? Ми що не так працюємо?
Звичайна вчителька
За жовтень нам виплатили ці 20% і то спасибі, бо до цього було лише 5%, і то не завжди. Та це ПОВЕРНЕННЯ тієї доплати, що вже у нас була, а влада Порошенко-Яценюка це забрала! А де ж анансоване "покращення", чи "підняття зарплат вчителям" (враховуйте, що всі ціни зросли в 2-3 рази під правлінням Порошенка)? Ви скажете про ті два розряди по тарифній сітці? А я вам відповім платнею за газ! То де ж те "підняття зарплати вчителям"???????????????????
Леонид
А 3-4 уровня аккредитации преподаватели ВУЗов не будут получать надбавки?
Ret
Для Леонид: они себе их сами организовывают.
Леонид
Странно у меня такой надбавки нет. Видно не организовали.
Коментувати
Тет-а-тет
...в межах фонду заробітної плати. А цього фонду завжди бракує, тож не чекайте цієї надбавки, хіба дуже смачно піддобритеся до директора НЗ.
директор ЗНЗ
Для Тет-а-тет: та не директор вирішує!!!! У нього ж немає фонду заробітної плати!!!! І він отримує надбавку у тому самому розмірі, який встановили "вище"((( А отзгідно нового закону директор має встановлювати , та чи дадуть виконувати закон???? Маю сумніви(((
Коментувати