Українська мова

Із перших днів у словах рідної мови людина відкриває для себе великий і чарівний світ життя. Мова – безцінний скарб народу. У ній відбито все: характер, і психологічний склад, і звичаї, і побут тощо. Як найдорожча спадщина, як заповіт поколінь, передається нащадкам любов до свого народу й рідної мови. Калиновою, солов’їною називали прекрасну українську мову поети. Це неповторна мова всесвітньо відомих Тараса Шевченка та Івана Франка, Лесі Українки та Михайла Коцюбинського, Павла Тичини та Володимира Сосюри, сучасних представників красного письменства.

Українська мова – одна з найрозвиненіших у світі. Вона має величезний лексичний фонд, багату синоніміку. Наприклад, лелека, улюблений в Україні птах, має не лише цю назву. Він і чорногуз, і бусол, і гайстер, і бузько. А яка різноманітність граматичних засобів, скільки зменшувально-пестливих форм: вітер – вітерець, вітрець, вітрик, вітронько. А є й збільшені: вітрисько, вітрище, вітровій, вітрюган.

Окраса української мови – її милозвучність, що створена чергуваннями, униканням збігу більше ніж двох приголосних. Усе це робить нашу мову неповторною, прекрасною, пісенною, величною. Дмитро Павличко писав: «Музикальність – це незбагненна душа нашої мови, яка, як золотоносна річка, виблискує на хвилях народної пісні, переливається в душу нації».

За Є. Чак (178 слів)

РОЗДРУКУВАТИ

Диктанти створено Освіта.ua для використання у загальноосвітніх навчальних закладах України. Тексти відповідають порядку проведення ДПА учнів 9-х класів з української мови. Комерційне використання та розміщення на інших ресурсах заборонено.

Освіта.ua
12.02.2018

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Вікторія
Це жах... В мене 10 помилок. Не уявляю, як буду писати ДПА. Буду тренуватись, але не думаю, що напишу більше, ніж на 8 балів.
Евген
чому після слова характер стоїт кома, У першому абзаці 2 строчка ФАіпівпріврваррррррррррррррррррррррррррррррррр
Анна
Для Евген:Добрий вечір. На мою думку, кома стоїть перед словом "характер", оскільки воно не відноситься за змістом до психологічного складу, за змістом у диктанті
Коментувати
Panda
"Наприклад" - це вставне слово. Елементарно Ватсон! !!! ( Для Денис Каран )
Зубенко Михаил Петрович
хАчУ АдЖыКу !11!! ХаЧу аДжЫкУ !111! эвапрл джар вдарл варлварварджлваэрдлвэарлвэпрлэрлэвапр вдар жвдарл
Щекастик
Знаете ли, я тоже не кайфую. Просто пипец по одно диктанту в день писать. Хотя воооообще в них не гребу:(
Скромне божество
Для Щекастик: нас заставляют два в день делать
Коментувати
АЗАМАТ
ваще трудно пипець.
Денис Каран
А там точно після "Наприклад" кома а не : ?
Александр
Для Денис Каран: за правилами "наприклад" вставне слово і виділяється комами. але бувають випадки коли є двокрапка але перед словом "наприклад"
Коментувати