Бузковий гай

Природа щедро обдарувала Україну: найродючіші у світі ґрунти, сприятливий клімат, багаті поклади корисних копалин, повноводі ріки, ліси з цінними породами дерев, ласкаві моря, невисокі гори, багатий рослинний і тваринний світ. Але ще, до речі, є на нашій землі дивовижні місця, що потребують уваги й турботи.

У селі Диканька Полтавської області розташований унікальний бузковий гай. Нині він, на жаль, перебуває в дещо занедбаному стані, але в травні на це ніхто не зважає: п’янкий, дивовижно духмяний аромат і цвіт бузку зачаровують навіть найвибагливішого гостя. За переказами, гай був закладений Василем Кочубеєм для його хворої на астму доньки Ганни. За його наказом з усього світу до колишнього глиняного кар’єру привезли понад сто видів бузку. Висадили дорогоцінні кущі та плекали їх садівники з Чехії. Білий, фіолетово-синій, рожевий, темно-червоний, сріблясто-сірий – усі кольори бузку просто не перелічити! Гуляючи алеями парку та вдихаючи чарівний аромат, Ганна почувалася значно краще.

Але після подій 1917 року бузковим гаєм ніхто не опікувався, тому багато кущів просто вимерзло. Донині збереглися лише кілька видів бузку, що розрослися по всій території кар’єру.

За книгою «Моя Батьківщина – Україна» (172 слова)

РОЗДРУКУВАТИ

Диктанти створено Освіта.ua для використання у загальноосвітніх навчальних закладах України. Тексти відповідають порядку проведення ДПА учнів 9-х класів з української мови. Комерційне використання та розміщення на інших ресурсах заборонено.

Освіта.ua
12.02.2018

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Твой Батя
09.07.2021 хто готуэться поступати кудись і тренерує диктанти є?))
Jin
Чому стойть тере мiж фіолетово-синій, рожевий, темно-червоний, сріблясто-сірий. Хтось может пояснити ???
Аноним
Для Jin: тому що це відтінки кольорів
Коментувати
Прохор Черкасов
Чому в реченні "За його наказом з усього світу до колишнього глиняного кар’єру привезли понад сто видів бузку." після "за його наказом" немає коми???
птому что
Для Прохор Черкасов: знаки препинания ставятся так, как угодно писащему. Там армянский автор вообще утверждает, что правила учить не надобно. НАши, как попугаи, нежелающие напрягаться самим, чтобы заставить детей, вторят ему ХОРОМ. Забудьте о знаках препинания и вообще о громатнам писми.
Євгенія
Тому, що кому там не треба ставити
Коментувати