Мир і жито

Від цих двох понять і походить назва одного з найдавніших міст півночі України – Житомира. Племена слов’ян, що жили тут, відзначалися миролюбством і з давніх-давен торгували хлібом. До речі, місто виникло в унікальному природному ландшафті: з усіх боків його оточували густі-прегусті ліси, а Тетерів, Кам’янка Лісова, Кам’янка Польова, Ярошенка й Путятинка – це п’ять річок, що протікають по цій території.

Через вісімдесят років після зруйнування ордами Бату-хана Житомир опинився під владою литовських князів. Саме тоді було зведено захисні оборонні споруди та прорито систему підземних ходів, які й зараз почасти знаходять під час будівельних робіт. Місто тоді стало справжньою фортецею, оточеною могутніми стінами та ровами, заповненими водою.

Стіни Житомирського замку пам’ятають величні перемоги: наприклад, у 1851 році загони козаків Івана Богуна розбили під ним сімнадцятитисячну армію поляків. Жорстоких руйнувань завдала місту і Друга світова війна. Але воно вистояло завдяки людям, які живуть у ньому.

Житомирці щиро люблять своє древнє, овіяне таємничим духом місто. Нові житлові квартали, стрімкі вулиці, сучасні підприємства, турботливе ставлення до історичних місць – усе це сучасний Житомир, що став найважливішим економічним і науково-технічним центром Полісся.

За книгою «Моя Батьківщина – Україна» (175 слів)

РОЗДРУКУВАТИ

Диктанти створено Освіта.ua для використання у загальноосвітніх навчальних закладах України. Тексти відповідають порядку проведення ДПА учнів 9-х класів з української мови. Комерційне використання та розміщення на інших ресурсах заборонено.

Освіта.ua
12.02.2018

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
А че
На каене вся в габане по Житомире гоняюю.
Вітя
Доброго дня, де аудіо?_
Склав зно з історїї на 195
Отямтесь, станом на 1851 рік, Іван Богун вже 200 років як у труні спочиває. z
огурей
ввввввввввввввввввввввввввввввввввввввввввввввввввввввввввввввввввввввввввввввввввввввввввввввввввввввввввввввввввввввввввввввввввввввввввввввввввввввввввввввввввввввввввввввввввввввввввввввввввввввввввввввввввввввввввввввввввввввввввввввввввввввввввв
Людина
У цьому тексті я знайшов 3 помилки (пунктуаційні та граматичні). Ви викладаєте це для всіх. І для дітей і для вчителів. Будь ласка, прочитайте текст який ви написали перед тим, як ви його оприлюднюєте.
)))
Для Людина: А коментарів це стосується?!)
(((
Ты даун или да? Он указал на ошибки в тексте. Естественно это касается коментариев.
Коментувати
Учитель
від владаю - під владою Бажано було б дотримуватися хоча б у текстах публіцистичного стилю правил милозвучності (й-і). А так текст прекрасний!
міша
Будь -ласка можете записати аудіодиктант всіх диктантів