МОН рекомендує ділити великі класи на групи

Клас, де навчаються 28 і більше школярів, може ділитися на групи при вивченні деяких предметів

МОН рекомендує ділити великі класи на групи

У Міністерстві освіти рекомендують під час вивчення деяких предметів ділити класи, у яких понад 27 учнів, на групи.

Про це йдеться в інструктивно-методичних рекомендаціях, наданих Міністерством освіти й науки.

Зокрема, клас, де навчаються 28 і більше школярів, може ділитися на групи при вивченні української та іноземної мов.

Щодо НУШ, то під час вивчення у 5–6 класах інтегрованого мовно-літературного курсу клас може ділитися на групи не менше ніж на чотирьох уроках на тиждень, що відповідає мінімальному та рекомендованому тижневому навантаженню для вивчення української мови.

Також поділ на групи можливий при проведенні практичних занять з інформатики з використанням комп’ютерів за умови не менше ніж 8 учнів у групі.

Ця норма може стосуватись і проведення уроків з трудового навчання, технологій (окремо для хлопців і дівчат) за умови наявності в класі понад 27 учнів, але не менше 8 учнів у групі.

Окрім того, поділ можливий при проведенні уроків з фізичної культури в 10–11 класах (окремо для юнаків і дівчат) за таких же умов.

Освіта.ua
12.09.2023

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Любов
Нічого подібного. В Харкові з січня перестали ділитися класи на групи з української та англійської. В класах по 30+ учнів. Коли бачиш задоволення вчителів фізкультури, аж бісить. Ви їх уроки бачили? Ми з дітьми якось за півтора року їх в лице не бачили. Зно вони не здають, уроки не проводять, а зарплатню отримують більше ніж вчителі української та англійської. Коли у січні перестали ділити класи, вчителі цих предметів лишились половини зарплатні. А фізкультурники нічого не лишились. Це приниження вчителів. Ви щось для цього зробили, щоб класи ділились? Ні, нічого. Вже рік вам начхати.
Запоріжжя прифронтове
Боже! Знову популізм. Якщо все це рекомендації, то навіщо ж ви тоді приходите з перевірками. Ви постійно наголошуєте на високій зарплатні вчителя. Я пропоную вам свою зарплатню, а ви місяць виконуєте мою роботу: проведення уроків в зумі з одночасним його записом, потім тут же обов’язково прикріпленням цього ж уроку в класрумі. До речі, в класрумі вже повинно бути розписано завдання на урок + презентація, відеопояснення. Потім ви заповнюєте купу посилань з табличками, де зазначаєте скільки ви уроків провели, а скільки ні через повітряні тривоги. Якщо не провели, то розпишіть як ви їх відпрацюєте. І не забудьте прописати щоденні години консультацій для учнів і батьків через різні месенджери. Обов’язково проведіть виховну годину з класом, де гарно розкажіть про патріотизм "на пальцях". Після уроків не забудьте приготуватися до наступного робочого дня, а також прийняти участь у нарадах. І не дай Бог ви її пропустите. Прийдеться писати пояснювальну. А у відповідь ще послухаєте, що ви отримуєте гроші просто так. Тож, будь ласка, запрошуємо у "чарівний світ" вчителя!
НеЕксперт
Ділять директори на папері - так можна заробити собі на хорошу премію .
Сердита вчителька
Не ділиться нічого, бо на вчителях можна економити, а також не платити за перевірку зошитів, класне керівництво, вислугу років і так далі. Бо в країні війна. Ми ставимося з розумінням і не заперечуємо, але навіщо ви брешете суспільству, що все платите? Скажіть, що на ці гроші купите зброю ,і ми будемо за. А якщо ви говорите, що платите, то ви тупо крадете гроші. Нехай суспільство про це знає. Бо в очах суспільства вчителі - олігархи, які ні за що отримують мільйони.
Учитель
Який цинізм від міністерства!!! Ще з січня 2023 р.відмінили поділ класів на групи у зв"язку з обмеженістю коштів на виплату заробітної плати вчителю. В цьому навчальному році така ж історія. Чи одна рука не знає. що робить друга?? Тоді може забагато людей працює в міністерстві?
Наталія
Може ділитись, а може не ділитись? Вирішують місцеві царьки. У класі, де напівробочих 14 комп’ютерів навчається 28 учнів.
Вікторія
Зона нічого за іноземну мову( англійську) у класах по 25-27 учнів і вчить треба всіх, згідно наказу МОН N128 від 20.02.2002, розподіл на групи з іноземної мови від 28 учнів.