У МОН наголошують на свободі роботи вчителя

Автономія вчителя має бути забезпечена свободою від втручання в педагогічну діяльність

У МОН наголошують на свободі роботи вчителя

Автономія вчителя має бути забезпечена академічною свободою, включаючи свободу викладання та свободу від втручання в педагогічну діяльність.

Про це йдеться у рекомендаціях Міністерства освіти і науки щодо викладання навчальних предметів у 2023/2024 навчальному році.

Також у МОН наголошують, що автономія роботи вчителя має ґрунтуватися на вільному виборі форм, методів і засобів навчання, що відповідають освітній програмі, розробленні та впровадженні авторських навчальних програм, проєктів, освітніх методик і технологій, методів і засобів, насамперед методик компетентнісного навчання.

Під час розроблення календарно-тематичного та системи поурочного планування вчитель має самостійно вибудовувати послідовність формування очікуваних результатів навчання, враховуючи послідовність розгортання змісту в навчальній програмі.

Учитель може упродовж навчального року вносити зміни у календарно-тематичне планування, відповідно до того, як учні засвоїли навчальний матеріал, визначати кількість годин на вивчення окремих тем і змістових модулів.

«Календарно-тематичне та поурочне планування здійснюється вчителем у довільній формі, у тому числі з використанням друкованих чи електронних джерел тощо. Формат, обсяг, структура, зміст та оформлення календарно-тематичних планів та поурочних планів-конспектів є індивідуальною справою вчителя», – повідомляють у Міністерстві освіти і науки.

Окрім того, зазначають у МОН, встановлення універсальних стандартів таких документів у межах закладу загальної середньої освіти міста, району чи області не передбачено законодавством.

Освіта.ua
12.09.2023

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Правда
Про яку автономію вчителя взагалі йде мова? Над вчителями м’яко кажучи знущаються. Щось не подобається- пишіть заяву на розрахунок. Вчитель не має права висловити свою позицію. Зарплати мізерні. Через нестачу місць в укритті, наша школа працює у дві зміни. Вчителі прикуті до школи. У першу зміну 2 і 3 уроки, у другу зміну 6 і 7. Нікого не хвилює де вчитель має весь інший час бути між уроками. Додому далеко, у школі немає де притулитись, не кажучи про харчування і чим після другої зміни добиратись додому. Ще й керівництво відноситься до вчителів як до бидла. Як в таких умовах вчитель може підготуватись до уроків і в якому стані він зможе ці уроки проводити? Якщо у 8 ранку пішки прийти до школи і за 8 вечора добратись пішки додому, при чому добиратись 7 кілометрів в одну сторону? Якщо і надалі в нашій країні так будуть "цінувати" вчителів, то не буде кому навчати майбутнє нашої нації.
Стаціонарний бандит
Все дуже просто пояснюється. Відома концепція " держава як стаціонарний бандит"американского економіста Ослона( в Вікіпедії є). Це багато що пояснює і в нашій державі,і в освіті.
Стельмах Т.В
У нашому навчальному закладі, директор разом із заступницею,вважають ,що вони мають право забирати, ділити години, як їм заманеться.А навчальні плани ,які розробляє сам викладач , постійно передруковуються за власний рахунок самого вчителя ,бо на думку керівництва,то не таке оформлення, то шапка не така ,то шрифт не такий, то не з такої букви ,то розділ треба,то не так складена, то прізвище директора треба писати лише великими буквами(йому недостатньо,що це власне ім’я). Відбувається постійне прискіпливе ставлення,причому можуть погрожувати доганами.
Тетяна
Для Стельмах Т.В: +100!!! В нашій школі таке ж саме самодурство!!!( Стосовно оформлення).
Юрій
Таке йобнуте начальство напевно в багатьох школах України.
Світлана
Були. є і будуть вимоги щодо ведення ділової документації. Їх потрібно вивчити перед тим, як з нею (діловою документацією) працювати. От і все. Якшо в закладі єдині вимоги НЕ ПРОПИСАНІ, можна усіх послати
Коментувати
Богдан
Україні потрібна РЕФОРМАЦІЯ, яка відбулась в Еуропі ( понад) 500! років назад. Раби будуть янчати, але не Бога, а Дядька слухати! «Пізнайте істину, і істина зробить вас вільними» — Писання; двійочники не знають тексту! Що, уже, про смисли казати… Релігія замість віри! А релігія, як відомо????, — опіум! А, що ж, то, таке — істина? Дух — є істина! Дух Святий! Дух Отця і Сина! В Україні і донині думають, що Сонце обертається навколо ( дякуючи????) Землі! Було б смішно, якби не було сумно.
ТТ
Припиніть брехати, вам це не личить! .
atha
У Харкові вчителів змушують виходити в школу і проводити уроки звідти. Мабуть, загибель нещодавно вчителів у школі не навчила нічому.
atha
Для atha: Онлайн-уроки, звісно
Коментувати
Світлана
Ще і адміністрації заборонили викладати години наднавантаження. Яка це свобода? В
Валентина
Щоразу, як вчителі задають, якесь утопічне ДЗ, яке і їм самим би було важко виконати, вони переводять стрілки на МОН. Мовляв, це вимоги ненормальних монівських програм. А МОН наголошує на свободі вчителя, тобто вчителі можуть відступити від абсурдних програм МОН, тобто МОН переводить стрілки на вчителів. ???
Оксана
Воля на короткому повідку від того ж МОН та інших органів та організацій, які сидять біля корита , яке постійно наповнює ВЧИТЕЛЬ своїми звітами, фотозвіітами, участю у безкінечних "добровільних" конкурсах, олімпіадах і т.п. і т.д. Ти вільний використовувати будь-які форми роботи, тільки зроби спочатку оте, оте і оте. А тоді... вільний. Ну майже... Бо знов потрібно підготуватися до Тижнів, Місячників, свят і не зовсім свят, річниць, Днів і так далі. А взагалі-то, на папері ВІЛЬНИЙ.
Теж вчителька
Для Оксана: коментар супер!!! Якби ще хто із того мона це читав. Вже задовбали всі ті звіти, конкурси, малюнки від першого по одинадцятий класи.
Коментувати
Михайло
Компетентінсного???????????? - моветон. Пише, занадто короткий коментар. Тому продовжую. Компетентнісного - не камільфо.. це, як 2 рази гівна з’їсти????
Igor
Яка може бути ВОЛЯ вибору за вчителем, коли вчитель готується до уроку згідно методичних рекомендацій, знає який матеріал потрібно подати, що їх має навчити , щоб відповідно критерій оцінювання їх зміг оцінити, а учні приходять на заняття і вказують що їм потрібно виконувати, а що ні, що їм подобається, і що неподобається. Коли батьки спочатку засуджують вчителя, що він не правильно щось зробив, бо їхні діти працюють відповідно до вимог. А потім кажуть, що вчитель недовчив, недопрацював. То яка може бути ВОЛЯ коли вчитель має підлаштовуватися під начальство, під дітей, під батьків, щоб всіх задовільнити.
Alex
Дякую за волю вибору,за педагогічну свободу!!!Ясно що все залежить від вчителя.Яка в нього мета вчити чи так,пройшли і забули Мудро,чітко,ясно!!!
Володимир
Яка свобода....Щодня школа заповнює якійсь гуголформи...Вчителі як скажені звітують перед адміністрацією у якій країні навчається Олекса Дерев’яний, чому не вийшов на заняття супер заступник Міністра з Івано-Франківщини, куди подівся ще хтось ...Про які вже уроки йде мова.Опитуємо, звітуємо, звітуємо, і щодня щось нове....
Ганна
Ганна Бобко: Повністю згодна, це дурдом, нема коли навчати дітей, а потім все на батьків ці нескінченні домашні завдання або онлайн у молодшій школі. Здуріти.
Коментувати
Альона
Я не проти свободи викладання. А що ,щодо успішності учнів. Чому педагоги не несуть відповідальність за це? Коли замість викладання предмету діти малюють,бо вчитель поїхав по справі,але урок відмічено як англійська чи математика
Роман
Для Альона: Давайте чітко розділимо "педагогів". Є вчитель, який є однією зі сторін освітнього процесу. Іншою стороною є учень, звичайно. Але цими двома кількість сторін у цього процесу не обмежується. Тут усі сторони, і вчитель, і учень, і батьки, і адміністрація школи, і адміністрація громади, і МОНУ - всі відповідають за успішність учня. Кожен - трішки зі свого боку, але відповідальні всі. Тому не можна покладати всю відповідальність лише на вчителя, бо він відповідає саме за якісне ВИКЛАДАННЯ свого предмета у доступних для нього умовах. За організацію освітнього процесу відповідає адміністрація школи. Тому описаний Вами безлад у розкладі і звітності цілком на відповідальності саме адміністрації школи, не вішайте це на вчителя. Якщо адміністрація школи не виконує свої обов’язки - повідомляйте про це засновника закладу, який вказаний у назві (заклад такої то ради), хай виконає свою частину зобов’язань. Якщо ні - тоді звертайтеся до вищих рівнів - виконуйте свою частину.
Коментувати
Захарко
Чокнутий Мон замість ініціювання державноі підтримки школи - зарплата, житло , засоби навчання, сучасні програми .. лізе в популізм - дайте свободу???Беріть з голою ж….!
Ірина
А як бути учням в Запоріжжі, де майже тиждень повітряні тривоги припадають нсаме на часи уроків, приблизно з 8:30 до 14:30? Має вчитель право чи свободу проводити дистанційне навчання, коли всі присутні діти згодні?
Людмила
Для Ірина: ні, бо вчитель повинен дбати про ЗДОРОВ’Я УЧНІВ ТА СВОЄ ЗДОРОВ’Я ТАКОЖ. Бо в своїх дітей він єдиний годувальник і якщо з ним щось трапиться під час уроку, то має право на компенсації як за травму на робочому місці і пенсію за інвалідність отриману на виробництві, а дітям пенсію за втрату годувальника в разі чого. Тому ніхто нормальний на дешевий популізм від батьків, яким не шкода своїх дітей не піде. Сьогодні Запоріжжя знову здригнулося. Два влучання від Торнадо таки нагадали "безсмертним", що краще не мати знань, а мати життя, ніж бути навченим, але мертвим...
Коментувати
ihghcgfx
Скажіть про це дамам з РВО, які лізуть на онлайн-уроки, щоб перевірити, як ти працюєш. Бридко.
Андрій
Ви це все розкажіть місцевим царькам-директорам, які плювати хотіли на ваші рекомендації та на педагогічну свободу вчителя.
Ірина
В мене зараз 4 журнали які треба щодня заповнювати. Це вже свобода чи ні ? Але без контроля вчителів залишати теж неможна. Я спостерігаю як вчитель сам вирішує провести йому урок пізніше, якщо завадила тривога чи закинути чергове завдання учням до щоденнику. Те ж саме стосується проведення батьківських зборів, заходів з виховної роботи. На моє переконання 80 % вчителів зараз потребують контролю. Можливо це наша школа така особлива, тоді готова визнати власну неправоту.
так
Для Ірина: боже, вам тільки пани з нагайками потрібні... не дай Боже(((
Анастасія
У нас в школі був такий директор, все їй треба було контролювати ще у грубій формі. Полетіла зі школи, як пробка з-під шампанського, що навіть викладати не дозволили!
Коментувати
Вчитель
Поки моя свобода як у приказці "Свободен как сопля в полете". Без конкурентноспроможної зарплати, свобода тільки у думках