МОН розглядає премії для вчителів за компенсаційні уроки

Додаткові заняття для надолуження втрачених знань мають гідно оплачуватися

МОН розглядає премії для вчителів за компенсаційні уроки

Додаткові компенсаційні заняття, проведення яких може стати допомогою дітям у надолуженні втрачених знань, мають гідно оплачуватися та не мати значних обсягів понаднормової роботи для вчителя.

Про це йдеться в інформаційних матеріалах Міністерства освіти і науки до слухань у комітеті ВР з питань освіти, науки та інновацій, що будуть присвячені освітнім втратам учнів і відбудуться 11 травня.

Зокрема, у Міносвіти зазначають, що допомогою дітям у надолуженні втрачених знань і навичок може стати планування закладом освіти додаткових компенсаційних занять, програма тьюторства тощо.

«Важливо, що така робота не повинна стати ще одним додатковим неоплачуваним або низько оплачуваним навантаженням для вчителів, які мають отримувати гідну оплату праці та не мати значних обсягів понаднормової роботи. Одним зі способів вирішення цієї проблеми може бути освітня субвенція на години варіативної складової, зокрема на індивідуально-групові заняття, адже не кожна громада може профінансувати такі видатки», – зазначають у Міністерстві освіти і науки.

Водночас наразі Міністерство фінансів України вважає передчасним обговорення питання визначення фінансового ресурсу для забезпечення заходів з компенсації освітніх втрат та освітніх розривів.

«Питання визначення обсягу фінансового ресурсу та джерел для забезпечення заходів з компенсації освітніх втрат і освітніх розривів, згідно з позицією Міністерства фінансів, доречно розглядати лише за результатами напрацювання алгоритму проведення відповідних досліджень та формалізації механізму вимірювання освітніх втрат і освітніх розривів», – повідомляють у МОН.

З огляду на це у відомстві наголошують, що в умовах обмежених  часових, матеріальних і людських ресурсів для подолання втрат у навчанні слід застосовувати заходи, які є якомога більш універсальними, автоматизованими і максимально використовувати вже існуючі ресурси, оптимізувати час навчання, застосовувати міжнародні практики тощо.

Наприклад Департамент освіти і науки виконавчого органу Київської міської адміністрації змінює у травні-червні цього року звичну класно-урочну систему на індивідуалізоване / групове навчання та запроваджує проведення індивідуальних та групових компенсаторних занять.

Освіта.ua
09.05.2023

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Кияни
375 годин і не менше. Вчитель за ОПП "математика, інформатика" протягом 4 років бакалаврської програми слухає біля 500 годин дисциплін суто спеціальності інформатика. Без прикладного застосування! Разом з магістратурою біля 750 і не менше. На підставі цього ВНЗ у дипломі пише "Викладач математики. Вчитель інформатики". Приходимо до остаточних висновків. Закріпити на рівні наказу/листа МОНУ наступне. Викладання додаткової дисципліни/або викладання не за фахом має відбуватися з врахування професійної підготовки під час здобуття освіти у ВНЗ. Загальна кількість годин фахових компетентностей, без урахування дисциплін прикладного застосування, має бути не менше 375 годин (предмету чи декількох предметів). У всіх інших випадках, протягом міжатестаційного періоду, вчитель проходить КПК , не менше 90 годин з предмету який додатково викладає.
Колега до освітянка, директор
В принципі ідея чудова!!! Наприклад ви біолог і хочете викладати математику, то у вас у дипломі має бути не менше 350 години вищої математики, чи окремо математичних розділів. Наприклад у математиків і фізиків тільки одно матаналізу 400 годин. Тобто 350 годин мають відноситися сугубо до галузі того предмету, який має додатково викладатися. Різні там застосування математики у біології, для прикладу, не зараховуються. Це все прикладні науки. Вони не мають нічого спільного з основними. Мені і деяким моїм знайомим ця ідея до вподоби. Ідея з курсами 90 годин, якщо не має жодних компетентностей, та теж не з гірших.
освітянка, директор м. Київ
Які кредити? У нас в закладі освіти не має жодного учителя, який має диплом з додатком нового зразка. Якщо раптом чиновники візьмуть до уваги коментарі нижче, тоді має бути конкретно прописано 350 годин! А що робити з тими, кому не записували години у диплом? Очевидно 1 предмет без годин не може вказувати на компетенції. Тобто таким людям краще за все додатково пройти курси щоб набрати 3 кредити і це мабуть один із кращих варіантів.
Батьки і громадськість
Тоді давайте не менше 11 кредитів. Це не проходити курси, а в дипломі мають бути такі предмети, чи предмет. Причому загальна кількість кредитів можна зменшити, враховуюючи ситуацію в державі, до 11 кредитів, не менше 350 годин. Якщо опуститися менше, це вже не компетенції, предмет який так само вивчався як усі предмети. Брати звісно треба диплом бакалавра і магістра. Якщо не має магістра, то тільки бакалавра. Стосовно тих людей, які не будуть мати таких кредитів у дипломі, але змушені викладати, тоді ставити вимогу не менше 3 кредитів - 90 годин за 5 років.
Батьки і громадськість
Цю саму норму можна застосувати для тих, хто буде вступати/вступав по перехресному принциму. Закон вимагає знань педагогіки психології, фахових знань. От і встановити норму - не менше 350 годин фахових предметів, чи предмету, зання педагогіки та психології. Це все буде мінімально, але зате спрведливо.
Коментувати
Філолог
Цікаво, що там у МОН вживають??? Грошей нема, всі доплати з учителів зняли. І щось там розглядають... Покажіть мені касира, який годину чи дві сидітиме на касі безкоштовно. Може, хтось бачив перукаря, який вчителів стриже у вільний від роботи час і не вимагає грошей? Чи десь у транспорті вчителі катаються за "дякую"? І не треба, як деякі люблять, співати про покликання, про любов до учнів тощо. На жаль, покликання - зовсім не конвертована валюта. Всюди треба гроші. До речі, автори допису, в останньому реченні ви пропустили кому після вставного слова НАПРИКЛАД.
Ганна
Проведення комнсаційних уроків, підготовчих занять з майбутніми першокласниками, завідування МО - в школі це "волонтерство" :(
гість
Для Ганна: так мовчіть більше, ви ж поставили себе безсловесною худобою!!! Вийдіть на вулиці і вирішуйте свої проблеми, відстоюйте права! Ні? Тоді мовчіть і далі безкоштовно працюйте. Вас усе влаштовує. Задовбало ниття.
Коментувати
Економіст
Які ще премії??!! Премія - необов’язкова заохочувальна виплата, яка буває лише у разі наявності економії коштів. За додаткові години має бути і оплата відповідно до відпрацьованих годин (посадовий, вислуга, престижність)!
Ян
Цікаво, хто буде оплачувати цей бенкет? В цьому році зменшили освітню субвенцію, бо грошей не вистачає. Місцеві влади ще до повномасштабного вторгнення з вчителів знімали все, що можна та платили надбавки в мінімальних відсотках, бо грошей не вистачає. А тепер МОН знову заявляє популістичну маячню. Чотири роки відкладають Постанову КМУ про зміни в оплаті праці педагогічних працівників, зате для посадовців місцевого самоврядування трохи більше ніж за рік написали новий Закон, прийняли його і в ньому дозволили необмежені зарплати і премії посадовцям. Якщо робота не оплачується, а тим паче понаднормова, то її ніхто не повинен виконувати. А МОНу разом з підпорядкованими йому структурами, давно пора "спуститися на землю" і поринути в реалість, яка є насправді. Доведуть педагогів до того, що зовсім нікому буде навчати...
Тетяна
Не проводять ті що потрібно а про додаткові і мови не має)))) Віддайте гроші на ЗСУ! Краще контролюйте навчання яке тільки на папері а насправді онлайн це діти працюють асинхронно!!!! ЛЮБЕШІВСЬКА ОТГ!
Таня
Для Тетяна: Ви, будь ласка, уточнюйте про яку школу йдеться, а не узагальнюєте! Наші діти вчаться онлайн на 100%, але щоб батьки ще піклувались про навчання своїх дітей. У доньки в класі підключається 3-5 учнів із 20, та вчителі всеодно уроки проводять...
Коментувати
Марина
Незнаю які це вчителі додатково займаються з дітьми безкоштовно це було колись, коли навчалась ще я, а зараз не зрозумів тему тобі пояснять тільки плати, а з цим онлайном то взагалі хто хоче навчатись потрібно наймати по всьому, а ні гугл в поміч. Навчається внук в 8 класі тож знаю добре, цілими днями сидить шукає в інтернеті додаткові заняття
Ірина
Для Марина: хто хоче навчатись - навчатиметься і на онлайні. Вчителі і пояснюють, і презентації, і інтерактивні аркуші дають... І консультації є, для кожного класу свій день. Підключайтеся, вчитель попрацює. Принаймні у нас так.
Коментувати
Батьки і громадськість
Дуже часто так буває, що у закладах освіти йде розподіл навантаження між учителями, особливо додаткових годин не в рамках компетенції вчителя, а по інших відомих принципах. Від цього страждають тільки діти. Ми пропонуємо унормувати цей процес враховуючи знання вчителів, які вони отримали в результаті навчання у ВНЗ. Не може хімік, який вивчав 6 кредитів математики вести математику, не може математик який вивчав 6 кредитів фізики вести фізику. Додаткові предмети які можна віднести до тієї чи іншої галузі відсутні. Це взагалі нікуди не годиться. Наша пропозиція. Не менше 15 кредитів предмету, чи предметів, які можна віднести до галузі того предмету, який вчитель буде мати в довантаження. Ця сама норма буде стосуватися і тих хто не має відповідної освіти. В загальній кількості 450 годин. Погодьтеся це мінімум! Має бути не менше 700. Але зважаючи на кризу, то спочатку нехай буде 450, а далі побачимо.
Наталка
Для Батьки і громадськість: ой ви й розумні... Часом не в ІППО працюєте або у фірмі, яка надає "освітні послуги з питань підвищення кваліфікації"? 1 кредит - це 30 годин. Коли вчителю вести уроки, готуватися до них, перевіряти роботи? Жити взагалі коли? 450 годин на рік... А що у вас хімік викладає математику, так вирішуйте питання з адміністрацією.
Батьки і громадськість
Для Наталка: Ну добре. Тоді давайте не менше 11 кредитів. Це не проходити курси, а в дипломі мають бути такі предмети, чи предмет. Причому загальна кількість кредитів можна зменшити, враховуюючи ситуацію в державі, до 11 кредитів, не менше 350 годин. Якщо опуститися менше, це вже не компетенції, предмет який так само вивчався як усі предмети. Брати звісно треба диплом бакалавра і магістра. Якщо не має магістра, то тільки бакалавра. Стосовно тих людей, які не будуть мати таких кредитів у дипломі, але змушені викладати, тоді ставити вимогу не менше 3 кредитів - 90 годин за 5 років.
Коментувати
Євгенія
Як завжди! Багато слів не про що і хочеться і дуже коле…????????‍♀️???? Все починається з освіти, що може початися, якщо так і далі буде відбуватися?!
Міра
Забрали всі доплати у вчителів: кабінет, престижність залишили 5 відсотків, НУШ заставили написати заяви про відмову, пересварили всіх, а зараз ще заставте проводити індивідуальні безкоштовно, бо вчитель може все. У нього немає сім‘ї, дітей і він навіть може не їсти. До чого котиться освіта.
Учитель
Ви думаєте відділам освіти потрібні знання учнів? Їм потрібна участь всіх у конкурсах, бо це найголовніший рейтинг для всіх. А робота з дітьми - це кропітка праця, і результат її можна побачити в майбутньому!!!
Вчитель
Цікаво,коли розженуть ці " феодальні вотчини"- відділи освіти при ОТГ? Чиновники,які там працюють, вважають,що вони царі.
Helen
Не смішіть! Нехай МОН приїде та подивиться як місцеві чиновники з ОТГ ставляться до вчителів у громаді. Ніхто цих грошей не отримає. Хіба що розподілять на премії між директорами - дуполизами, а вчителі будуть проводити компенсаційні уроки за велике спасибі !
Перемога
Для Helen: 1000℅ правда! Підтримую! Місцеві чинуші вже настільки охаміли від безкарності, що всі гроші лише для себе. Усюди МОН пише про 30℅ оплата за престижність, а вони платять лише 5℅. Як таке може бути!!!
Коментувати
Серж
в громади надійдуть, та до вчителів ні. Місцева влада премію мобі вкотре випише
Антон
Ну все тримайте кишені ширше. Спочатку надбавки скоротили, а потім придумали доплати
Вікторія Опара
Для Антон: ніі ,вони директорам автономію надали,а ми раби Бржі:директор та завуч -пенсіонери вирішують ,кому скільки годин потрібно ,кому класне керівництво ,кому будуть потрібні компенсаційні проводити , кому заміни наставити так ,що дивуєшся як цей вчитель витримує до кінця дня (а він йде хоч би хни ,бо заміни не проводить ,а гроші бере),кому більше ставки,бо це родич /невістка/племінниця і так далі. А решта -ха -це бекграунт-він і так виживе ,от живучі паскудники!!!!
Коментувати