Школярів навчатимуть працювати зі штучним інтелектом

Мінцифри ініціюватиме зміни, що сприятимуть набуттю знань про штучний інтелект

Школярів навчатимуть працювати зі штучним інтелектом

Міністерство цифрової трансформації ініціюватиме внесення змін до шкільної програми, які сприятимуть набуттю учнями знань про штучний інтелект.

Про це в інтерв'ю Укрінформ повідомив віцепрем'єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій Михайло Федоров.

За його словами, навчання дітей щодо роботи зі штучним інтелектом має відбуватися з перших класів, щоб вони знали, як він працює та як ним користуватись.

Зокрема, учні зможуть застосовувати ШІ як асистента для дослідження різних тем, порівняння інформації, автоматизації процесів та інших завдань.

«ШІ – це безповоротний тренд, який краще очолити. Його можна боятись та ігнорувати або розібратись та використовувати для покращення власного життя. Доки розвиток цього сегменту лише набирає оберту, є можливість завчасно вивчити технології OpenAI, Google, Microsoft та інші. ШІ буде впливати на ринок праці, і до цього варто бути готовим», – зазначив Федоров.

Також він висловив переконання, що українські школярі  повинні мати хороші знання про штучний інтелект.

«Ми внесемо відповідні зміни у шкільну програму. Це невід'ємна частина сучасних інноваційних навичок, які допоможуть їм у майбутньому», – підкреслив віцепрем'єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій.

Освіта.ua
27.04.2023

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Василь Ластовецький
Все правильно. Але, зважаючи на інертність державних структур, навряд чи МОНУ встигне реагувати на бурхливий розвиток штучного інтелекту і нейромереж. Тут все залежатиме від учителів, яким без додаткових указів і постанов потрібно буде "на льоту" підхоплювати найновіше в ІКТ і впроваджувати в своє програми, уроки, завдання тощо.
Учитель
Для Василь Ластовецький: На початку війни не було додаткових указів і постанов (а потреба була в них гостра). Підніміть архів і поцікавтесь які документи видало МОН у лютому - квітні 2022р. Учительство на своїх плечах "винесло" освіту. Без МОН, без районо, без ІППО і ЦПРПП (бо 50% працівників тих структур чкурнула за кордон і не заважала праювати). Учителі опанували усі технології дистанційного, змішаного і "з елементами дистанційного" навчання і електронні журнали, і "зуми- міти - класруми..." Сьогодні частина учителів працює з штучним інтелектом. Головне, щоб учительству не заважали зайві структури (своїми семінарами, смішними конкурсами, звітами, курсами, коли вже сам навчився).
Поки ще вчителька
Для Василь Ластовецький: учителі й так без зайвих вказівок на льоту перелаштовувалися - і коли почався ковід, і на початку війни... За що й отримали "подяку" - зарплату урізали, курси за свої кошти, зате контроль посилили, купа нескасованих конкурсів, щодня все більше обов’язків, власна техніка працює день і ніч... Як гадаєте, чому вчителі масово звільняються? Я Вам скажу. Бо вже набридло "на льоту" перебудовуватися, щоб почути наприкінці навч.року - все не те, все не так, навчання провалили...
Коментувати