Учителі не підтримують ідею додаткового навчального року

Більшість освітян і батьків не схвалюють проведення додаткового навчального року

Учителі не підтримують ідею додаткового навчального року

Переважна більшість освітян і батьків не схвалюють ідею проведення додаткового «реабілітаційного навчального року» через необхідність компенсації прогалин у навчанні, що зумовлені пандемією і війною.

Про це йдеться у результатах дослідження, що проведене аналітичним центром Cedos на замовлення благодійного фонду savED. Дослідження присвячено впливу війни на українські школи.

Зокрема, на думку частини освітян, проведення додаткового навчального року може супроводжуватися зменшенням або втратою інтересу до навчання в учнів.

Також проведення додаткового року освітяни описували як «крок назад» або «втрату часу».

Деякі освітян висловлюють побоювання, що розгортання подій під час повномасштабної війни непередбачуване, і якщо умови навчання не поліпшаться, то цей реабілітаційний рік не буде вирішенням, бо доведеться його повторювати знову і знову, а тому, на їхню думку, проведення «реабілітаційного року» є недоречним.

Водночас ті, хто навчалися на дистанційній формі, зазначають, що додатковий рік очного навчання міг би покращити освітні результати школярів.

Окрім цього, освітяни зазначають, що проведення реабілітаційного року може бути допустимим не на системному рівні, а як індивідуальний захід за рішенням батьків в окремих випадках.

Також 72% батьків вважають, що потрібні додаткові заходи для компенсації прогалин у знаннях і навичках їхніх дітей, зумовлених пандемією і війною.

Більшість опитаних батьків серед можливих додаткових заходів називають додаткові заняття – групові з учителями у школі (59% респондентів), індивідуальні з учителями у школі (49%) або з репетиторами (37%), та самостійне або з допомогою родини опрацювання матеріалу вдома (35%).

Водночас такі заходи як продовження та повторення навчального року обрали до 10% батьків.

Освіта.ua
20.03.2023

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Ірина
Я як мама школярки, яку 3 рік мушу вчити дома онлайн,категорично не підтримую додаткового навчального року, але повністю за додаткові уроки за потребами дітей, які вчителям будуть оплачувати, як повторення вивченого матеріалу, але виключно за потребою дітей, на зразок гуртків. Ми що надурно три роки сидимо в онлайн уроках, щоб потім ще один рік вчитись. Нуш і так 12 років має, тоді, що 12+1 і зразу в шлюб діти підуть.
Гедеон
А хіба охоронцям в супермаркеті або касирам потрібна освіта? Наші "слуги" своїх дітей повивозили і вчать у найкращих навчальних закладах для того щоб в майбутньому вони керували нашими дітьми, а ми "пани незалежні" під плінтус загнані і боїмося і слово сказати бо ніззя "панам" говорити, або мовчи або роби вигляд що захоплюєшся витівками наших "слуг", а як вякнеш то сучасне нквс прийде і навчить тебе правильно думати. Демократія - одним словом
Ірина
Для Гедеон: Для чого і тут ліпити політику і писати всяку надуману дурню? І хто дав право Вам так зверхньо ставитися до роботи касира і охоронця? Освіта в наш час потрібна всім, щоб, на відміну від Вас, вміли висловлюватися конкретно і по суті
Коментувати
Софія
Я пишу як учениця , "додатковий рік навчання" може навпаки відбити бажання навчатися у тих хто гарно вчився . Також є багато дітей які закінчили навчання в школі та перейшли до інститутів чи коледжів , або закінчують навчання в школі то їм як бути?В В них вже є свої плани на майбутнє!!!
Іван
Кому воно потрібне. Наш як не вчився так і не вчиться і ми були такі ж самі воно нам і не згодилося.
Володимир
З кожним роком рівень освіти падає. І чим більше цих ідей "згори", тим нижче падає цей рівень..
Петро
Дебілам так і потрібно. Перепрошую. Всі знають про те, як привели коня на водопій? Бажає - п’є, не бажає - не п’є. Хто мав можливість, БАЖАННЯ, - той навчався. Для 95% здобувачам та батькам фіолетово. Але звідки ті відсотки? Де такі проводять опитування? В ОПі? Багато є чого б написати графоманам від монУ...
Наталя
Нема у цьому потреби!!! Навіть при такому навчанні, хто доклав зусиль, той вчився. При повторенні навчального року результати будуть такі самі, а в деяких випадках гірші. Ті хто вчився, не захоче ще раз витрачати рік свого часу на туж інформацію!!!
Ганна
В учнів різні потреби в підвищенні рівня знань, оскільки, з одного боку, кожен на своєму рівні опанував матеріал різних предметів, а з іншого - в кожного буде своя подальша спеціалізація. Відповідно, немає потреби в додатковому році для всіх - це буде неефективне витрачання часу учнів і вчителів та бюджетних коштів. Є сенс надати можливість навчатися ще рік тим, хто не мав змоги опанувати програму в цілому на належному рівні або не вивчив кілька предметів. Водночас для більшості доцільно організувати короткі інтенсивні курси з кількох предметів на вибір. Учні повинні мати можливість обирати, у яких закладах і в яких викладачів проходити курси потрібних дисциплін. Учителі мають отримати оплату з бюджету за викладання на курсах.
Dorian
Я просто собі уявив, що учні 11 класів ще на рік залишаються в школі, щоб заповнити прогалини. По ідеї, в університетах не буде першого курсу один рік. А значить у викладачів буде менше годин. А гроші ж треба. Тому корупція ще більше зросте. Екзамени, заліки тепер ще буде легше купити. Як результат стане ще гірше. З іншої сторони, вчителі в школах і так працюють за мінімальну зарплату. Багато хто намагається заробити на сім’ю і паралельно ще якось виконувати свої робочі обов’язки. Додатковий рік тільки ще більш втомить вчителів які просто будуть більш халтурно ставитись до роботи. Як це вплине на навчальний процес? Самі подумайте. Війна тільки посилила проблеми і вади нашої середньої освіти і додатковий рік нічого не змінить. Старшим вчителям ( в більшості випадків) уже плювати на учнів через вигорання, а молоді дістають по 6 тисяч зарплати х яких потрібно утримувати сім’ю і ще й донатити на ЗСУ.
Юлія
Для Dorian: хто вам сказав що у вчителів така зп? Вона в рази більше була, ще до війни. Знаю це, бо є знайомі вчителі.
М.
Молодий вчитель якраз і має 6-7 тис. В рази))))... Аж смішно.. Не путайте із вчителями зі стажем... і те залежить від навантаження-від 5-15..А ви- в рази...
Петро
О. вже Ра хують зепе вчителя... Ідіть до закладу, працюйте)))
Коментувати
Софія
Це не реабілітаціний рік навчання, це називається "день сурка", точніше РІК, який ніяк не може закінчитись.
Анастасія
А у нас що, війна закінчилась, що дітей можна в школи випускати для надолужання пропущеного? А робити ще один рік в дистанційному форматі безглуздо.
Яна
Ви там нормальні чи як? "Реабілітаційний рік...." Значить, хтось навчався майже весь рік у школі, десь було змішане... А на Донеччині лише онлайн і виходу у школу не видно навіть у бінокль. Нам що, три реабілітаційних роки? П’ять? Десять??? Учні від онлайну виснажені, їх щодня менше на уроках. Вчителі ледве витримують. Звільняються. Вигадувати нісенітниці легше, а спробуйте їх реалізувати. Скоро в школах буде пусто.
Yhyg
Діти прекрасно навчаються і дистанційно - хто хоче, а той, хто і в школі нічого не робив, той і зараз нічого не робить.
Марі
Вчителям підніміть зарплати, бо вже три роки ніхто не піднімав ,а тільки врізають, а ціни так піднялися...Складіть дві руки,що ще вчителі є, бо такими темпами ви втратите їх ...Ображати не хочу нікого, але краще піти прибиральницею вчителю, бо хоч буде мати вищу зарплату або на рівні,але не треба домашні роботи перевіряти, онлайн готувати
Аріель
А чиновникам з МОН часом не потрібно додатково пройти курси підвищення кваліфікації, щоб не генерувати ідіотських ідей?
Вчитель
Спочатку війну закінчити потрібно. А ви думаєте що вчителі роботи, чи у них немає більше ніякої роботи, ні сім’ї, ні дітей, а тільки школа. Престижність зняли, а працювати потрібно вдвічі більше
Мария и Артемка
Шутите!?На год остаться ещё " учить" материал!?Когда дети будут 12 лет учиться!? Конечно,нет! Кто хочет,подтянет материал сам+ родители...и кто сказал,что обязательная высшая оценка!? Большинству детей ничего сейчас не надо,к чему тогда все!?
Зіна
Сенсу в додатковому році не бачу. Якість знань буде та сама. Навчальні програми перевантажені, ніхто того всього знати не в змозі. Ще рік все те саме і трудове без трудовика, тому хлопцям ще рік вишивати і в’язати. Це щоб краще набирання петель засвоїли чи петлі з накидом?))) Краще перегляньте організацію навчального процесу, викиньте отой АБСУРД з програм. Стільки галасу за якість навчання! З чого та якість буде? Отак в’яжуть, шиють, а на англійську чи математику не вистачає годин. Ну можна ж вчити те, що на ДПА чи НМТ.
Оля
А ще потрібно вже давно змінювати сам підхід навчання, то виховні, як в СССР, то ще якісь заходи. Навіщо це все потрібно дітям. Вчителі повинні вчити, а батьки виховувати. Чому у Європі дивуються з такого. Мій син рік у Французькій школі. Діти гуляють на свіжому повітрі 2,а то і 3 рази на день. Є вчителі, які проводять час з дітьми на перерві. А вчитель, який викладає, відпочиває. А в нас учитель скрізь, як робот. Ще і після уроків затримують.
Валерій
Для Оля: Дякую, від вчителів
Коментувати
Олександр
Ми про який період часу ведемо мову? Реабілітаційний рік все також на дистанційці? Яка з нього користь буде? Якість знань у школярів (я їх маю на увазі зараз) суттєво знизилась в порівнянні з тим, що було до війни і пандемії. Але що дасть ще один рік? Діти не байдики били, вони вчилися весь цей час і їм потрібно лише закріпити отримані знання, зкласти пазл з недостаючих елементів. Додатковий рік на мою думку не потрібен. Достатньо зробити після закінчення війни літні канікули довжиною в 2 тижні, а літо присвятити повторенню. При чому в очному форматі, бо онлайн навчання не дасть ради в цьому.
111
Літні канікули 2 тижні, відпустки 2 тижні, а потім знову за монітор на цілий рік? Про здоров,я дітей подумай, У М Н І К.
Di
"Геніально". Ідея жахлива,адже якісь навчання,як інтерес до нього зійде нанівець,якщо зробити літні канікули всього тижні та не давати дітям відпочити
Марія
А як відпустка у вчителів має бути ? По закону 56 календарних днів відпустки, то не досить тго, що навчаємо у такий складний період, то ще й відпочинок треба навчанню присвятити ? Хто з дітей хоче вчитися, тому не треба ніяких додатковиз періодів.
Коментувати