МОН: варто врахувати думку батьків щодо форми навчання

Міністр освіти і науки закликав врахувати думку батьків щодо формату навчання дітей

МОН: варто врахувати думку батьків щодо форми навчання

Міністр освіти і науки закликав керівників департаментів освіти і науки та керівників шкіл врахувати думку батьків щодо формату навчання їхніх дітей.

Зокрема, Сергій Шкарлет наголосив на необхідності вивчити та оцінити теперішню безпекову ситуацію при визначенні формату навчання з 17 жовтня.

За його словами, безпека усіх учасників освітнього процесу – єдина умова очного і змішаного навчання.

Він зазначив, що обов’язково потрібно враховувати готовність використовувати за призначенням захисні споруди, створення безпечних умов перебування у закладах освіти, переривання навчання у разі ввімкнення сигналу «повітряна тривога».

Водночас міністр зауважив, що те, як продовжуватиме навчання кожна дитина: очно, дистанційно чи змішано, – вирішують батьки.

«Тож наголошую на беззаперечному врахуванні думки батьків щодо формату освітнього процесу їхніх дітей. Життя та здоров’я здобувачів освіти, педагогів та працівників закладів освіти на першому місці. Безпека – на першому місці. Жодних ризиків, лише виважені рішення», – зазначив міністр.

Освіта.ua
16.10.2022

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Мама
Лише дистанційне! Хоча заяви написані,та ніхто на них не зважає. Заставляють іти в школу. Особисто в мене так було. І що з того вийшло. За тиждень,тільки один день без підвалу. Я не розумію для чого це? Головне в школі чи як?
просвіта
Фарісеї Ізраїлю "допоможуть безпечним язиком" - бла-бла-бла. "Україна офіційно звернеться до Ізраїлю з проханням про передачу систем ППО", – Кулеба Україна, та пошліть ви нах.р продажний ізраїль-зовнішньополітичну проститутку..
Денисюк Людмила
Не можемо наражати дитину на небезпеку. Не підтримую батьків, які недооцінюють небезпеки відправляючи своїх дітей на навчання. Як їм в середині, знаючи, що тривога не мати змоги бачити свою дитину поряд себе. Так, згодна, що ми не можемо ні чого гарантувати і навіть якщо поряд з батьками дитина, але саме відчуття, що ваша дитина десь там.... воно просто жахливе.
Теж мама
Для Денисюк Людмила: а як Вам всередині, коли Ви на роботі не бачите дитини коло себе? Чи Ви з собою на роботу тащите? Коли Ви на роботі, а у Ваших дітей дистанційка, Вони під час тривог у сховище ходять чи на компі біля вікна гуляють або може у футбол у дворі?
Коментувати
Ірина
Життя дітей важливіше за все! Шкода, що М ОН цього не розуміє і перекладає відповідальність на військові адміністрації. Да видайте вже обов’я зковий наказ про дистанційне навчання по всій Україні, скільки можна кидатись життями дітей та грати з вогнем. 5 годин в" умовно безпечному сховищі" це не навчання!
Іванна
Скільки разів МОН може давати рекомендації, вивчіть ситуацію про повну безпеку дітей і накінець видайте НАКАЗ про онлайн навчання! Якщо ви пишете, що безпека дітей на першому місці!!!! Візьміть на себе відповідальність! А ті всі, хто матимуть бажання вчитися, неодмінно будуть вчитися!!!! Все буде Україна ????????????????
Тарас
Завжди знайдуться 1 або 2 неадеквати яких батьки пошлють у школу навіть під бомбами.. А навіть якщо і ніхто не прийшов, учителю все одно потрібно їхати у школу - а раптом вовочка проснеться і прийде на 3 урок. 2 школи на Київщині розбиті. Поки що вночі. Але пуйлу втрачати нічого. Буде купа обгорілих кісток учителів. Якби в цьому був хоч якийсь сенс, задля чого їх збирати в одну точку?Слухаєш як насмішку оте "учителі важливі!".Але враховуючи що більшість учителів голосувала за дибіла то так і треба. І знов проголосують, хто виживе
Бос
Ніякого вибори. Керівництво сказало - тільки офлайн за партами, бо є сховище. А як діставати ся до місця роботи вчителям - їх не хвилює. Сьогодні про між сиренами вчителі не встигали доїхати до навчального закладу. Якийсь повний бред і треш! Вчителям керівництво скинуло в Вайбер: "хто не доїде сьогодні до навчального закладу - пише заяву за свій рахунок"! Мені одній здається, що це знущання? Дистанційку для всіх вводити не хотять. Якийсь концтабір.
Лана
Для Бос: Не розумію, чому МОН так вперто відмовляється бачити очевидні речі? Пішла страшна ескалація. На мою думку, зараз - тільки дистанційне навчання! Досить знущатися над людьми! А в ’’укриттях’’, під час тривог, які можуть тривати годинами, діти дуже багато навчаться?
Коментувати
Лана
А МОН на думку батьків зважає?! Кілька місяців люди благали не зганяти дітей до навчальних закладів, бо бомбосховищ немає... Навчання там, де обладнано ’’найпростіші укриття’’ слід заборонити негайно!!! Ті, прости Господи, ’’укриття’’ не захистять ні від ракет, ні від ’’мопедів’’, які щодня літають по всій Україні. Не треба створювати ілюзію безпеки там, де її немає. І злочинний наказ про олімпіади скасуйте!!! Досить бавитися у бурхливу діяльність.
Геннадій
Не дурійте. Лише дистанційно до закінчення війни скрізь. Де не дають вибору просто залишайте дітей вдома. В Дніпрі дистанційне налагоджено чудово. До 90 відсотків дітей присутні, знання не гірші ніж очно. Організувати дистанційне навчання ефективно можливо. Бережіть дітей.
Катерина
Чернігівська обл. м Ніжин. Школа 13. Вивели дітей на навчання попри обуреність батьків. Сказали або школа , або на самостійне навчання.
Люлмила
Для Катерина: Якщо батьки відмовляться відпускати дітей до школи, і поставлять питання категорично,можливо щось зміниться? Ну от не прийде до школи 15 дітей з класу сьогодні, завтра ...і так в кожному навчальному закладі..Чому всі похилили голови і не протестують? Голосували 15 за онлайн 14 за офлайн.Всі вийшли очно , чому ??? Не відпустили б , то знайшлась би швидко альтернатива.Підключали б дітей до уроків та і все.В мене дитина на додаткових курсах англ.мови без проблем навчається онлайн разом з дітьми , які відвідують курси очно.Таку форму навчання можна без проблем ввести.Не хочуть, бо їм не вигідно.А на безпеку дітей і думку батьків їм просто начхати !!!
Коментувати
Оксана
В Тернополі ніхто батьків не питає, сказали в школу йти, і все!!! Ніякого вибору.
Якось так
МОН дозволило батькам обирати форму навчання для дітей, але механізму оплати вчителям такої роботи немає: Освітній омбудсмен пояснив, чому це велика проблема. https://zn.ua/ukr/UKRAINE/mon-dozvolilo-batkam-obirati-formu-navchannja-dlja-ditej-ale-mekhanizmu-oplati-vchiteljam-takoji-roboti-nemaje.html
Марина
Питання: як тепер це донести до департаментів освіти і адміністрації навчальних закладів. У нашому ліцеї, наприклад, майже 80% батьків були за дистанційне навчання, але від завтра діти виходять вчитися очно. Посилаються на першу ’’рекомендацію’’ МОНУ.
Маргарита
Думку батьків врахуйте, думку учнів врахуйте, думку департаментів врахуйте, думку міністерства врахуйте... А от думка вчителів не враховується ніколи. Чиновники і батьки вирішили і все. Департамент наказ зляпав, спустив на школи і виконуйте. А, ні, ще обов’язково накажуть провести педради з уже визначеним ними рішенням, бо у нас же все приймається колегіально. Фарс!!! Вся діяльність педради - це фарс!!!
думка
Це можливо зробити коли ВЕСЬ клас повністю вирішує. Наприклад: 14 учнів у школу ходять, а решта 4 сидять дома, і при тривозі ходять по магазинах... а дистанційку їм забезпечте... ПИТАННЯ - ЯК!!!???
Леся
Для думка: В школі мого сина- це вирішили просто, діти, батьки яких обрали очне навчання - в школі, ті, хто дтстанційне - слухають урок з дому (у кожному кабінеті є ноутбук, так що це не проблема). І вчителям немає подвійної роботи, урок проводиться одночасно і для учнів в школі, і для тих, хто дтстанційно.
Андрій
Леся, Ви впевнені що у кожному кабінеті є ноутбук? Помиляєтеся, подвійна робота все таки є: спочатку організовуєш присутніх у школі, потім починаєш онлайн урок, весь час слідкуєш за порядком у класі та за тим щоб опитати дистанційників, якщо тривога - припиняєш урок та ведеш учнів до укриття, після відбою ведеш учнів до класу, задаєш завдання на онлайн платформі та перевіряєш надіслані роботи, бо не всі учні що перебувають дистанційно не вийшли онлайн. І це тільки мова про урок, а про організацію учнів та безвідповідальність батьків дистанційників то інша тема. Тож як бачите як немає подвійної роботи!
Андрій
Для Леся: ой помиляюсь, у вас ж немає мізків, щоб подумати про це!
Коментувати