В Україні визначили тривалість онлайн-уроків для школярів

Унормовано безперервну тривалість навчальних онлайн-занять протягом дня у синхронному форматі

В Україні визначили тривалість онлайн-уроків для школярів

В Україні унормували тривалість навчальних занять онлайн протягом дня у синхронному режимі.

Відповідні зміни внесені наказом Міністерства охорони здоров'я до Санітарного регламенту для закладів загальної середньої освіти, який доповнено вимогами щодо організації дистанційної форми навчання.

Зокрема, документом визначено безперервну тривалість навчальних онлайн-занять протягом дня у синхронному форматі (проведення уроку в режимі реального часу).

Згідно з документом, в умовах воєнного стану, надзвичайної ситуації іншого характеру безперервна тривалість навчальних занять при організації дистанційного навчання у синхронному форматі не повинна перевищувати для учнів:

  • 1-2 класів – 2 навчальних занять по 30 хвилин або 3 – по 20 хвилин;
  • 3-4 класів – 2 навчальних занять по 45 хвилин або 3 – по 30 хвилин, або 4 – по 20 хвилин;
  • 5-6 класів – 2 навчальних занять по 45 хвилин або 3 – по 35 хвилин, або 4 – по 25 хвилин;
  • 7-9 класів – 2 навчальних занять по 45 хвилин або 3 – по 40 хвилин, або 4 – по 30 хвилин, або 5 – по 25 хвилин;
  • 10-11 класів – 3 навчальних занять по 45 хвилин або 4 – по 35 хвилин, або 5 – по 30 хвилин, або 6 – по 25 хвилин.

У Державній службі якості освіти, коментуючи зміни щодо тривалості навчальних онлайн-занять, зазначають, що педагоги мають враховувати вимоги до організації роботи з технічними засобами навчання відповідно до Санітарного регламенту для шкіл. 

Зокрема, безперервна тривалість навчання за екраном протягом уроку для учнів 1-х класів має становити не більше 10 хвилин; 2-4-х класів – не більше 15 хвилин; 5-7 класів – не більше 20 хвилин; 8-9 класів – 20-25 хвилин; 10-11-х класів – на 1-й годині занять до 30 хвилин, на 2-й годині занять – 20 хвилин.

Також слід враховувати, що при здвоєних уроках для учнів 10-11-х класів тривалість роботи з екраном має складати не більше 25-30 хвилин на першому та не більше 15-20 хвилин на другому навчальних заняттях.

Щодо учнів, які здобувають освіту за кордоном, то для них допустимим є дистанційне навчання в другу зміну з початком занять не пізніше 16:00 год.

Очікується, що це доповнення створить умови, щоб українські діти могли поєднувати навчання в школах країни перебування та одночасно продовжувати здобуття освіти в Україні.

Освіта.ua
30.09.2022

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Єва
м. Черкаси в одних школах наказують учителів за повні уроки, а в іншій вимагають усі уроки проводити по 45 хв, в цій країні будуть колись однакові стандарти для всіх?
TT
Вони начхали на Санітарний регламент, а скоро і його змінять.
Аріель
Петиція до Зеленського з вимогою ВЕТУВАТИ законопроект №4142. Хто не згоден із законопроектом, кого взагалі обурює комуняцьке словосполучення "громадське здоров’я" — підпишіть! Петицію можна підписати тут: https://petition.president.gov.ua/petition/156470
Марина
Іванкііська ОТГ Вишгородського району. Уроку під час дистанційного навчання для абсолютно всіх класів по 45 хв, в день по 7 уроків. Дитина за день дуже стомлюється. Куди можна звернутись у цій ситуації?
Парасковія Петрівна
Для Марина: У вас всі уроки проводяться онлайн! Та учні та батьки вам позаздрити повинні. А звертатися до директора школи потрібно. А якщо не відреагує, тоді у відділ освіти. А вчителі ваші молодці, стараються дітям надавати знання, не всюди так.
Andrew Brown
Дати премію вчителям, які в цих умовах ще не втратили бажання давати знання тим, хто їх потребує. А такі не втомлюються, повірте.
Галина
Для Марина: а що таке ОТГ? Вже не існує такого поняття як ОТГ.
Коментувати
Лана
Тривалість уроку у 1 класі 30 хв, зокрема, безперервна тривалість навчання за екраном протягом уроку для учнів 1-х класів має становити не більше 10 хвилин. А як без комп’ютера ще 20 хвилин синхронно працювати? Чи я щось не розумію?
Виктор
Для Лана: 20 хв. самостійна робота в зошитах, яка не потребує розглядування екрану іншого варіанту не бачу. Чи можливо це в 1 класі?
Коментувати
Лілія
Чому ці зміни не вказані у Санітарному регламенті, який опублікований на сайті Верховна рада і позначений, як чинний?
Оксана
3 уроки в 10-11 класах? Ви знущаєтеся? В учнів за розкладу мало б бути 7-8 уроків!! Що можна вивчити за три уроки? Як можна здати ЗНО? Як вступити у вуз з такою освітою? А ніяк, якщо з ранку до вечора не бігати по репетиторах. Але ж далеко не у всіх є ж можливість їх оплатити!
Валентина
Для Оксана: або 4 – по 35 хвилин, або 5 – по 30 хвилин, або 6 – по 25 хвилин.
Коментувати
ДепартаментДюсолей
А в Україні дистанційно тільки школярі вчуться? Для студентів МОН не хоче розробити нормативи тривалдості онлайн-навчання?
Алевтина
Тож діти, які за кордоном будуть мати можливість навчатись у двох школах. І це дуже добре. А діти, які залишились в Україні, будуть мати 30 хв.уроку. А за 30 хв. можна вивчити нову теорему, розв’язати нові види задач чи рівнянь? Чи опановувати нову тему самостійно? ( Ой, пробачте, не самостійно, а асинхронно, з репетитором)
ЮРІЙ
Для Алевтина: Структура уроку передбачає подачу нового матеріалу за 25-30 хв.
Наталія
Що для алгебри та геометрії 25хв. А далі діти біжіть до репетиторів чи як?
Andrew Brown
Для Наталія: Автори цього недолугого регламенту поняття не мають, що треба розрізняти предмети. Якщо з історії чи літератури діти можуть багато матеріалу опанувати самостійно, то з точних предметів це неможливо. "Авторам" навіть не наплювати на цей факт, вони просто тупі і пишуть абищось...
Коментувати
111
Яке співвідношення синхронних занять і асинхронних повино бути для учнів різної вікової категорії? Хтось прокоментує?
Юлія
Для 111: 30%-синхронно, 70%-асинхронно для усіх вікових категорій.
Коментувати
Студент
Для студентів не хочуть розробити такі ж рекомендації? Чи 8 по 45 хвилин з численними тривогами - це ок?
мама
Для Студент: по факту в середній школі діти сидять 7 уроків по 45 хвилин, тож не заздріть.
Коментувати
Ggggggg
Вчитель буде працювати дві зміни за 1 зарплату? Та й дві не потрібно - вчитель теж людина і має право на ЖИТТЯ, а не на рабську працю.
Йдіть вмі в дупу
Для G: не має. Вчителі перші визнали себе безвольним планктонлм, коли покірно дали себе вакцинувати. Ви більше не заслуговуєте ні на повагу ,ні на жодні права. Ви це самі для себе створили.
TS
Допоможіть зрозуміти, це у вас загострення після ліків чи ви безнадійні?
Коментувати