Школи переходитимуть на ведення електронної документації

У МОН визначили вимоги до ведення шкільної документації в електронній формі

Школи переходитимуть на ведення електронної документації

Міністерством освіти і науки затверджена Інструкція з ведення ділової документації у закладах загальної середньої освіти в електронній формі.

Інструкція встановлює загальні вимоги ведення шкільної документації в електронній формі.

У Міносвіти зазначають, що ведення ділової документації в електронній формі запроваджується з метою удосконалення управління школою, забезпечення достовірності інформації, що використовується в освітній діяльності, спрощення ведення документації та зменшення витрат часу на її ведення, а також забезпечення органів управління у сфері освіти актуальною інформацією про діяльність закладів освіти для прийняття управлінських рішень.

Інструкцією визначено, що в електронній формі мають бути створені та вестися класні журнали, журнали обліку пропущених і замінених уроків, журнали факультативних та гурткових занять, журнали реєстрації інструктажів.

Також в електронній формі мають вестися особові справи учнів, алфавітна книга здобувачів освіти, особові справи вчителів, журнал реєстрації наказів руху здобувачів освіти, накази керівника з кадрових питань, річний план роботи школи, розклад навчальних занять, свідоцтва досягнень здобувачів освіти тощо.

Дані, що збираються в електронній освітній інформаційній системі школи передаватимуться до центральної бази даних програмно-апаратного комплексу "Автоматизований інформаційний комплекс освітнього менеджменту" та опрацьовуються для заповнення статистичних звітів.

Школи мають визначити відповідальну особу за адміністрування електронній освітній інформаційній системі.

Інструкція з ведення документації в електронній формі також містить опис особливостей ведення електронного класного журналу, вимоги до зберігання ділової документації школи в освітній інформаційній системі та перелік даних, що оброблятимуться в електронній освітній інформаційній системі.

Освіта.ua
29.09.2022

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Ольга
А якщо батьки не дають згоду на обробку інформації? Що тоді робити? Паперовий журнал для них одних вести?
Анна
Навіщо вести щоденник на дистанційному навчанні? Діти їм не користуються, всі завдання в Class room.
LCXF
Коли нарешті МОН дасть вказівки університетам? До цього часу заповнюємо паперові журнали академгруп, представляємо комплекс дисциплін у паперовому варіанті.
Ольга
Прекрасно! Тільки МО обов’язково має надати директорам чіткі інструкції. Бо в школі здебільшого працюють директори, що не вміють без чітких вказівок працюювати. Ось і почнеться: спочатку паперовий журнал (бо так надійніше), а потім - електронний, бо такі вказівки. А учитель - не резиновий.
овітни гірська місцевість
Буковина і далі живе у середньовіччі. І ви знаєте то тоже добре. Щоб впроваджувати електронні журнали, перше що має бути, це сервери розташовані за кордоном. Бо у державі війна. Друге, у кінці кожного семестру журнали по предметах бажано роздрукувати, прошивати і класти до архіву. Далі кожній школі треба інтернету. Безпровідний ін-т на всю школу. Щоб кожен учитель з телефону міг зайти в журнал. Перейти геть не так легко.
гість
У Харкові тільки електронні журнали. Зручно).
Ірина
У нашій школі підключення до мережі Інтернет є лише у кабінеті директора, завуча та трьох кабінетах інформатики. Середня школа технікою не забезпечена ВЗАГАЛІ! Про які електронні журнали йде мова? Тут проблема, де Зум провести, якщо доводиться робити це зі школи. От і виходить, що до 15 ти ведеш звичайні уроки, потім перевіряєш зошити, роботи тих, хто навчається дистанційно, повністю викладаєш всі свої сім уроків з поясненням та матеріалами на платформі Human, а тоді ще повинен заповнити електронний журнал і підготуватися на наступний день. Коли? Виходить, що зі школи ти можеш провести лише очні уроки, а все інше у другу-четверту зміну вдома. Так це Київ! Страшно уявити, що з технічним забезпеченням десь на периферії! Перед тим як щось вимагати, школам повинні надати все необхідне! Забула, що ще потім журнал потрібно роздрукувати та зшити за власний кошт!
Школа
Смішно. В нашій школі" впроваджено" обидва журнали. Електронний та паперовий. Паперовий журнал купуємо власним коштом. Адміністрація змушує купувати, раптом електронний десь зникне. Відповідальна особа ( і це не вчитель інформатики) нічого не отримує.
Лора
Це все "впроваджують ті" ,хто жодного дня не працював вчителем... Чомусь вони вирішують "полегшити" нам роботу, навіть нікого з нас не запитуючи. Як завжди.
Овітянин
З 2003 року в природі існує закон України про електронні документи та електронний документообіг, деякі статті вводяться в дію з 01.08.2022, згідно якого вчитель 99% своєї звітності може здавати в електронному варіанти. Питання, чи знайомила адміністрація школи чи інші органи влади нас із змістом цього документу? Відповідь однозначна, НІ. Питання, чому. При нагоді задайте питання своїм шкільним царькам.
Sergik
Відповідальна особа буде отримувати за це гроші? Скільки можна знущатися з вчителів інформатики? Чому не введена посада в штатний розклад? Деякі посади наразі, взагалі, аморально застаріли
Ірина
А чому Мін освіти не запропонує додаткову оплату за ведення двох! журналів? Або чому не запитає думки вчителів, чи це можливо, не втрачаючи здоров’я, сліпнучи за монітором, заносити величезний вал інформації в комп, а потім все те ж саме дублювати в паперовому? Може, в учителів є зайві 24 години на добу? Чи, можливо, життя покласти на роботу з документацією, забувши про родину, дітей і відпочинок??? Обурена безкінечними новаціями при такій оплаті нашої праці!
гість
Для Ірина: два журнали придумав ваш місцевий самодур-керівник. Питайте в нього. У нас один електронний. Без проблем.
Коментувати
Татьяна
Чи існує наказ про відміну паперових журналів і їх зберігання в архівах??? Паралельно з електронними пишемо ще й парерові!!!!
Тетяна
Цікаво. А як ми маємо вести все це, коли наша школа не отримала жодного ноутбука. Дистанційне навчання вчителі проводили зі своїх власних гад ж етів
Правда
Ще б журнал інструктажів по ТБ перевели, задовбалися писати кожного вересня. .