Організація уроків не має перевантажувати учнів, – МОН

Організація освітнього процесу не повинна призводити до перевантаження учнів

Організація уроків не має перевантажувати учнів, – МОН

Організація освітнього процесу не повинна призводити до перевантаження учнів та має забезпечувати безпечні, нешкідливі та здорові умови здобуття освіти.

Про це йдеться у рекомендаціях Міністерства освіти і науки  щодо організації освітнього процесу та викладання навчальних предметів у школах у новому навчальному році.

У МОН зазначають,що розклад навчальних занять, розподіл навчального навантаження протягом тижня, тривалість навчальних занять і перерв між ними здійснюється відповідно до вимог Санітарного регламенту для шкіл.

Зокрема, тривалість виконання завдань для самопідготовки учнів у позанавчальний час не рекомендується більше ніж 1 години у 3–5 класах, 1,5 години у 6-9 класах та не більше ніж 2 години у 9-11(12) класах.

Учням 1-2 класів не рекомендуються домашні завдання у позанавчальний час.

Організація освітнього процесу може здійснюватись в очному і дистанційному режимах, або за змішаною формою, що поєднує очний і дистанційний режими.

Таке поєднання можливе, зокрема, для різного роду занять (практичні, лабораторні заняття проводяться в очному режимі, лекційні – в дистанційному). Або для різних груп одного класу: частина учнів класу навчаються очно, інша дистанційно  в асинхронному режимі, з можливістю надання учням підтримки шляхом проведення консультацій в синхронному режимі.

При цьому для учнів має визначатися черговість очного та дистанційного навчання з метою забезпечення рівних умов для навчання.

Також, в очному режимі, у разі нестачі місць у шкільних укриттях для всіх учасників освітнього процесу, можлива організація навчання по змінах або переведення навчання з окремих предметів на дистанційну форму.

За потреби заклад освіти може організувати індивідуальні форми здобуття освіти (зокрема екстернатну, сімейну (домашню), реалізовувати індивідуальну освітню траєкторію учня.

Форма організації освітнього процесу залежить від безпекової ситуації у кожному населеному пункті і визначається рішенням військово-цивільних адміністрацій.

Рішення приймається за участю батьків.

Якщо батьки не погоджуються з очною формою навчання, вони  можуть обрати дистанційну форму або індивідуальний графік навчання, або перевести дитину на екстернатну форму навчання.

Форма організації освітнього процесу може змінюватися впродовж навчального в залежності від безпекової ситуації в населеному пункті.

Освіта.ua
22.08.2022

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
За-раза
7-8 уроків, навчальний рік до кінця червня, теми на 8-10 сторінок з одного предмету, неосяжний зміст матеріалу - це хіба вчителі запровадили?
Випускник
Треба того дурника, який це придумав, посадити за виконання домашніх завдань і нехай би він справився за 1,5 год. із завданнями 9-го класу. Один параграф фізики, це 4-5 листків тільки прочитати, не кажучи вже про задачі, які треба вирішити.
Галина
Для Випускник: а чому Ви вирішили що чиновник цього не зробить? Я чиновник, коли навчалась в школі, то домашнє завдання вдома майже ніколи не робила, хіба заданий твір або англійську. Доки біля дошки учень розв’язував одну задачу, встигала замість того абислухати його, розв’язати всі задачі по темі з підручника. І в мене була така ж однокласниця (тепер викладач в універі). Ми з нею могли порадитись і вирішити почати читати нову тему доки хтось у дошки мямлить, бо ми по цій темі все зробили, і нам скучно. Просто всі люди різні. Але не треба вважати, що якщо мені не треба час на домашку, то всім не треба, а якщо Вам треба 6 годин, то всім треба 6 годин. час на домашку усереднений, а якщо Вам треба більше, то витрачайте більше
Для чиновника
Для Галина: Із такими чиновниками так і живемо... А домашку ти справді не виконовувала - помилок забагато.
Галина
Для Для чиновника: повірте, коли я вчилась в школі, то їх не робила. Так само, як на раз могла розв’язати всі задачі з інтегралами, а наразі навіть не пам’ятаю що воно таке.
Коментувати
Юля
Ви що жартуєте?Для самопідготовки учнів 6-9 класів 1.5 години?Ви програму шкільну бачили?Та діти пухнуть від тих домашніх завдань.Там лиш над одним предметом годину посидіти треба.А предметів 7 штук...то що скажете???
Олена
Як усі ці види навчання здійснювати???Якщо і до війни була купа вакансій....Зараз ще примушують звільнятись,тих хто вважає небезпечним повертатись.Хто гарантує безпеку очного навчання? Про яке навчання взагалі йдеться,якщо війна і скрізь прилітає. Що далі,то безглуздіші рішення....
unforgiven 2
Спочатку припиніть договірну війну, яка дістала всіх, так само як пландемія відомої застуди. А вже потім будете давати рекомендації. Ситуація, що склалася однаково перевантажує як учнів, так і вчителів!
ЯЯЯ
Для unforgiven 2: А хіба вчителі люди?
гість
Для unforgiven 2: бот- нелюдь, іди за кораблем, не забудь курку - мутанта взяти з собою
Коментувати