Міністр: системі освіти на сьогодні вистачає вчителів

Виїзд 22 тисяч педагогів за кордон не завадить організувати освітній процес у новому навчальному році

Міністр: системі освіти на сьогодні вистачає вчителів

Системі освіти вистачає вчителів для проведення навчального процесу, незважаючи на виїзд деяких педагогів за кордон.

На цьому наголосив міністр освіти Сергій Шкарлет під час національного телемарафону.

За його словами, за кордон виїхало трохи більше ніж 22 тисячі шкільних учителів, але це не завадить організувати освітній процес.

«На сьогодні в цілому вистачає, враховуючи те, що в нас 1300 шкіл в окупації, але при цьому дуже сильний рух відбувся між Сходом і Заходом. Викладачі як вимушено переміщені особи перебувають на інших територіях, і там теж організовується освітній процес. Нехватки у викладачах на сьогодні немає», – підкреслив Шкарлет.

Освіта.ua
19.08.2022

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Алла
Вчителів немає! Учням деякі предмети не викладають, тому що нікому!!!! В УКРАЇНІ ЙДЕ ЗАНЕПАД ОСВІТИ!
Аліна
Я теж можу багато чого сказати! Але ж Ви міністр освіти , Ви можете перевірити навчальні заклади чи ні! Вчителів не вистачає, уже дійшло до того ,що беруть людей без освіти. Дуже соромно ,що наш міністр цього не знає ! З 24 лютого у нас не то що погіршився освітній процес , у нас його просто немає. Одних вчителів мобілізували, інші розрахувалися та виїхали за кордон! Та невже ніхто не можу просто збагнути, до 24 лютого вчителів не вистачало , а після початку війни почало вистачати, це як?! Чи всім всеодно як будуть навчатися наші дітки! Напевно в міністрів та Президента діти навчаються в школах де вчителів не мобілізували , вчителі не виїжджали за кордон. А інші школи нехай як хочуть , там же не вчаться їхні діти! Я так розумію ,що просто потрібно виїжджати з-за кордон та там відправляти своїх дітей до школи!!!
Олена
Школи пустують!!! Більшість вчителів мобілізували , інші звільнилися з роботи та виїхали з України! А ви говорите ,що вчителів достатньо!!! Перевірте всі навчальні заклади не лише в Києві, вчителів немає!!!!
Тарас
Для Олена: технычки ы сторожы проведуть уроки
Олена
У нас так і є!!! Приходять люди без освіти і їх беруть відразу до роботи ,а вчителі які мають освіту і стаж декілька років відправили в перші дні війни!!!
Коментувати
Володимир
До сентенцій "нехаатчика" варто відноситися критично! Ситуація різна в різних регіонах та навчальних закладах! Факт в тому,що за окремими галузями відчувається нестача фахівців! Наступний факт- черги молодих спеціалістів, особливо фізиків, хіміків, вчителів іноземної, інформатики до шкіл або відсутні, або геть коротенькі ...
Тарас
Для Володимир: ъм плювать на фахывцыв. головне щоб діти самі не сиділи. а платити нефахівцю набагато меньше ніж фахівцю. Економія зарплати директору в карман. Фахівці на вихід!
Коментувати
Варка
Була серпнева нарада в стилі- Кварталл -96… Все ясно , 22 тисячі вчителів виіхало, 1300 закладів освіти зруйновано, по селам одні пенсіонери, педвузи ледве дихають— але по Шкарлету все нормально…
Noname
Збір підписів за заборону призупинення дії трудових договорів з педагогічними працівниками на час дії воєнного стану. https://petition.president.gov.ua/petition/159550
Галина
Для Noname: Ви взагалі розумієте що просите? Якщо відмінять процедуру призупинення трудового договору, то залишиться звільняти людей в школах які наразі не можуть працювати. Хочете звільнення?
Noname
На сьогодні, я бачу ситуацію, при якій звільняють людей, які знаходяться на підконтрольній території і можуть працювати
Noname
А призупенення, це і є майбутне звільнення, обернене у такий модний нині новояз. А норми закону підкоректують, коли прийде час, не сумнівайтесь. Нагадаю, що при прийняті закону "Про освіту" у 2017, схожим чином обіцялось введення норм оплати педагогічних працівників. І як тут у вас через 5 рочків, дочекались?
Коментувати
Петро
Тобто у "міністра Освіти" лексикон відповідає ментальности- росіянській????????: "НЕХВАТКИ у викладачах..."((( ))). Про що тоді говорити/писати...
Сергій
А про тих вчителів яких мобілізували просто забули? Чи вони також не потрібні? Закон є про відстрочку, а от повернути до початку навчального року тих кого мобілізували, як це було у 2015 році, було б чудово! В першу чергу воєнкомати забирали тих, кого легче всього знайти... А це як раз працівники держустанов тощо!
За-раза
І вчителів достатньо, і зарплати високі... Брехло, воно і в Африці брехло. .
Володимир
Вчитель іноземної мови звільнився минулого року, в жовтні, вчитель хімії звільнився в червні. Заміни їм , на даний час, ще немає. Але нам дійсно вистачає вчителів. З такою політикою стимулювання педагогів скоро в школі залишиться лише директор.
Тарас
Для Володимир: години роздадуть своїм, довантажать вчительку співів фізикою (не жартую, було)- знань не буде але у директора премія за економію зарплати
Андрій
У нас вчитель трудового був вчителем фізики і математики, а вчитель дійсно цих предметів на дистанційці був відсторонений. Це норма для МОН. Вчителів забагато, треба їх розганяти, і не важливо як, головне розігнати.
Коментувати
Тарас
В моїй школі звільнили усіх пенсіонерів Деснянський відділ освіти Києва дав таке розпорядження. Тепер наберуть без дипломів за копійки безробітних. Економія зарплати - директорам на карман мільйони. Якість освіти? - війна спише, батьки дурні , їм аби в школу випхать дітей
Максим
Для Тарас: Пенсіонерам в освіті робити нема чого, сучасна освіта занадто сильно змінилась. В країні достатньо кваліфікованих кадрів, які змогли б працювати в школах, але працюють на базарі, тому що в школі нема навантаження, у той час як пенсіонери понабирали собі 20-30 годин навантаження.
Тарас
Для Максим: непрофесіоналам у школі немає чого робить. А пенсіонер він чи ні то не грає ролі. Скакати біля дошки з кубиками Лєго то не сучасна освіта. Я навчаю дітей за кордоном без НУШ. І на мене є попит бо є результат . Якщ ви таких речей не розумієте то торгуйте на базарі далі. Приїздіть до Києва тут багато вакансій. на місця звільнених професіоналів прийдуть неучі без дипломів але це дешева робоча сила - начальство отримає премію за економію зарплати
399
Для Тарас: Сучасна освіта занадто сильно змінилась? Змінилися закони фізики, хімії, теорема Піфагора, анатомія людини тощо. Пане, що Ви мелете? Чи може тупий?
Коментувати
Местный
Листал ленту новостей и встретил такую новость: "На Кіровоградщині бракує вчителів". Врут, наверно. Министр же не может врать?)))
Петро
Для Местный: такі да шобі нєт)
Nataliya Nataliya
У нас наявним вчителям невистачає до 18 год з предмету, але і з того що є виставляють на вакансію
Коментувати