Більшість батьків і вчителів за онлайн навчання

Думки батьків та вчителів щодо форм навчання є різними і залежать від регіону проживання

Більшість батьків і вчителів за онлайн навчання

Думки батьків та вчителів щодо форм навчання у новому навчальному році є різними і залежать від регіону, в якому вони проживають. Водночас більшість надає перевагу онлайн навчанню.

Про це свідчать результати опитування, що проведено Державною службою якості освіти.

Опитування було проведено 3–8 серпня. У ньому взяли участь понад 90 тисяч батьків та майже 11 тисяч учителів.

Завданням опитування було з’ясувати загальну думку учасників освітнього процесу щодо можливого формату навчання з 01 вересня.

Результати опитування свідчать про те, що відстежується чітка тенденція щодо надання переваги онлайн-навчанню в регіонах з підвищеною небезпекою, частими тривогами та активними бойовими діями.

Зокрема, офлайн-навчання у Західному регіоні підтримують 37% батьків та 31% вчителів.

У регіонах, де ведуться активні бойові дії або частина території є окупованою, офлайн-навчання обрали: на сході — 13% батьків і 10% вчителів, а на півдні — 16% і 14% відповідно.

Респонденти Північного та Центрального регіонів також засвідчили низьку підтримку навчання в офлайн-форматі — 23% батьків і 18% вчителів та 19% і 17% відповідно.

Аналіз даних засвідчив, що в областях, де не відбуваються інтенсивні бойові дії, а сигнали повітряної тривоги звучать зрідка, батьки готові розпочинати навчання офлайн. Найбільший показник — 56% батьків за офлайн-навчання у Закарпатській області, хоча суміжні Івано-Франківська та Львівська області демонструють вдвічі нижчі показники.

В областях, які нещодавно постраждали від активних обстрілів та де часто звучать сповіщення про повітряну тривогу, батьки надають перевагу онлайн-навчанню.

Освіта.ua
15.08.2022

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Пономаренко
І плювати на те, що бомбосховища " типу зробили" . І плювати на те, що вони не придатні. І плювати на те, що летять ракети. І плювати на те, що зріс показник захворювання на ковід. Головне, щоб діти йшли в школу. Я як учитель знаю, що дитину можна якісно навчити якщо вона цього хоче. І ніякі школи, репетитори не допоможуть якісно навчити учня без його бажання.
Ірина
А що з ВНЗ? Третій рік онлайн ! І це не школа , а вивчення професії ! Для ВНЗ немає розпорядження про очне навчання ?
Гавро
м.Київ, наше РУО за дистанційне навчання. І плювати воно хотіло на тих дітей, які залишаються самі вдома, плювати на батьків яким потрібно на роботу, плювати на тих батьків, які обрали офлайн навчання. Це ж колосальна економія: опалення, електрика, вода, харчування, звільнення керівників гуртків, гпд, скорочення з.пл вчителям шляхом прибирання всіх надбавок і т.д. В такому випадку навіщо те РУО, цей посередницький орган давно пора прибрати, досить департаменту та міністерства (і там багато тих, хто тупо перекладає папірці, пише популістські статті і т.д. також скоротити).
Юлія
Для Гавро: Ви праві. Жодного очного гуртка по фізиці. Зможете зв’язати з предметником з колишніх/на пенсії?
Коментувати
Наталія
В нашім ОТГ ІФ області вчителів ніхто не питав. А щодо батьків, то зробили збори, на яких директорський голова батьківського комітету сказав, до батьки за очне. І все.
Наталія
Для Наталія: Опитування не було централізованим. Я зустріла його, бо слідкую за сторінкою освітнього омбудсмена, де й було посилання.
Коментувати
1
Як влада за допомогою своїх ботів-"мамочок" намагається вмовити отару відвести дітей в підвали на очне навчання.Учні,які бігатимуть під час тривог багато навчаться,да) Зато птср буде у всіх гарантовано.Але кого то цікавить
Світлана
Для 1: ???? 3 9 мамочок з якими я тісно спілкуюсь 9 за дистанційне навчання. Звідки беруться ці цифри? Ніхто в нашій області опитування не проводив!
Коментувати
Мама
БРЕХНЯ!!! ЯКІ ВИ БРЕХЛИВІ ПІДЛАБУЗНИКИ! Я ЗНАЮ ТАБЛИЦЮ РЕЗУЛЬТАТІВ СВОЄЇ ОБЛАСТІ - ЦЕ НЕ ПРАВДА!!!
Мама
Київ. Нам вчитель теж давала посилання на голосування. Я мама 5-класника. Школа Дарницького району, у нас більшість батьків " за" очне навчання. В Києві зараз обстріли нечасті. Якщо безпекова ситуація зміниться, то можна перейти на онлайн -навчання. Незнаю, всі мої знайомі, які проживають в Києві за очне навчання, якщо безпекова ситуація дозволить. Мого сина заставити навчатись, і контролювати, це дуже складно. Навесні уроки вчитель у нас не проводив, скидував завдання у великих обсягах, що ми навіть і не встигали його робити.
Віктор
Для Мама: @@@В Києві зараз обстріли нечасті. Якщо безпекова ситуація зміниться, то можна перейти на онлайн -навчання.@@@@ ---- Боюся, якщо прилетить у вашу школу в Дарницькому районі, то там вже не буде кому переходити на онлайн-навчання. Тим більше, що в Білорусії зараз скопичили велику кількість ракет.
Коментувати
Анонім
В нашій школі дирекція за очне.їй пофіг на дітей.підвал який валиться це не укриття. Доброводи уманського району.
Тетяна
Діти повинні відвідувати школу в тих регіонах, де це можливо!!! Навіть уявити важко,що робити батькам,у яких є майбутні першокласники!!! Якась тьотінька буде "кривлятися" в монітор 10 хв,а поруч з першокласником буде сидіти один із батьків!!!А дитина може проживати і на 34 поверсі!точно встигне добігти до укриття!! Тьотінька "попрацює" 30 зв і отримає свою зп,а один з батьків просто виконає за неї її роботу!!!!браво!!! Питання постає,а чи взагалі потрібна така професія як вчитель молодших класів!! Ця війна,це наша реальність!!!І вона буде з нами до тих пір поки в України буде спільний кордон з рф Нашим дітям потрібна освіта!!!очна!!!бо освіта це наше майбутнє
Оксана
Для Тетяна: а вас усе турбує з/п вчителів. Та йдіть уже й працюйте, там же легко. А таку розумну візьмуть з руками й ногами.
Лариса
А що це за неповага до вчителя - "якась тьотінька". Вашій дитині що будь-яка пересічна людина буде проводити заняття і кожен день нова? Вибачте, а якщо прилетить не дай Боже у вашу школу, то кого будете винити в першу чергу - себе, бо ви відпустили в той день дитину в школу чи вчителя, який буде там же само під завалами?
Ната
Тетяна дивлюся трошки зі шляху зійшла...вона не вкурсі скільки вчитися на вчителя треба+ норма про 10 хв у 1 класі придумана не вчителем, а вищими за вчителя структурами, бо висидіти 4 уроки по 35 хвилин кожен день то так і всліпнути можна.хоча тітоньці по імені Тетяна дивлюся всеодно на здоров’язберігаючі речі, подумаєш вкінці року що вчитель що учень одягнуть окуляри.Вчителю легше провести урок офлайн+ перевірити реальний зошит, ніж цілими днями перевіряти фото скріншотів домашніх робіт. І на останок скажу що можна і без тітоньки, якщо батьки настільки компетентні у всіх предметах що можуть навчити самі....
Коментувати
Тетяна Кіба
Тобто навчання в Херсонській, Луганській, Донецькій областях не планується? Якщо не проводилося опитування, то так треба вказувати. І Крим - це Україна! Не викидайте їх із списків, не відмовляємося від свого!
Учитель
Для Тетяна Кіба: Хоч би спитали, а так відчуваєш себе так, що від тебе відмовились. Хоч би зробили вигляд, що ми потрібні. Зараз живу в неокупованій частині Донецької області, яку, слава богу, тримають ЗСУ!!! Але якось так відчуваєш себе після цієї статті дуже незручно! Готуємось до дистанційки. Більшість наших учнів продовжують навчання з нами, за що ми дуже вдячні!!!
Галина
Для Тетяна Кіба: Я звісно вибачаюсь, але як Ви бачите роботу українських закладів на окупованих територіях? Я особисто ніяк не бачу. Коли звільнять території, тоді вже й будуть вирішувати про відновлення роботи закладів.
Тетяна Кіба
Для Галина: Як будуть працювати заклади, то вирішувати їм. Але, як показує практика, для наших людей важливий кожен сигнал, що їх не кидають сам на сам з окупантами.
Коментувати
Наталія
Чому мовчать працівники дошкільних закладів? Працюємо з дітьми 3-5 років, укриття не відповідають ніяким нормам, ніхто з батьків під час тривоги не телефонує, не скаржиться, не турбується чи в безпеці їхні діти...У нас все ніби безпечно??? А ось в школах - то відразу небезпечно! Тому що менших дітей не можна залишити вдома, а старші - нехай сліпнуть біля екранів телефонів ...В наш час повної безпеки немає ніде... Але в регіонах , де відносно тихо, можна налагодити графік, хоча б змішаного навчання.
Оксана
Для Наталія: так і не зрозуміло, чому ж ви, вихователі, мовчите, свідомо наражаючи на небезпеку дітей в невідповідних укриттях? Ще й школярів туди хочете запхати! І що ви про змішане навчання знаєте? Чи графік тривог у вас є? Сьогодні летить, а завтра ні? Чи до 10 год спокійно, а потім ні? Думайте.
Коментувати
Петро
Що за несинітниця!!! Де й кого опитували? горбачьов надіслав?))) Хто дитину самотню вдома берегтиме???
Сергій
Чому МОНя за офлайн? Бо офлайн це--харчування(великі гроші),шкільні автобуси (великі гроші),комуналка(великі гроші),є що попилять
Чернівчани
Для тих кого жаба давить і тим хто живе за принципом "Добре там де нас не має". Над Буковиною збивали ракети і не раз. Не знаємо точно скільки, але одну ракету точно збила Румунія. Бо летіла майже біля її кордону. На Закарпаття і близько стільки ракет не летіло.
Сергій
Ну і навіщо брехати? Звідки така підтримка серед вчителів очного? Ми розуміємо що воно краще. але коли на тебе скинули ще відповідальність за прильоти, не ганьбіться. або може досить за 30 срібняків працювати... Чому не вірю. Ви виклали. що у Тернопільській області аж 36% за очне, при тому що 10 днів тому влада звітувала лише про 9%. Врешті решт навіщо давати дуті цифри, нехай МОНя прийме рішення про конкретну форму і не треба буде чубитись та щось комусь доводити.
Лебідь
Пропоную закрити школи зовсім. Вчителі працювати розучились, онлаін ледачкують… Все розумію що діється в Харкові, Дніпрі чи Миколаєві , але чому Буковина чи Закарпатт, Прикарпаття не навчаються ????Буковину ні разу не обстріляли. Відповідь- ЛЕДАЦЮГИ!
Ік
Для Лебідь: Пишете заяву, що ви відповідаєте за дітей, якщо щось трапиться. І при кожній тривозі діточок ведете в бомбосховище (не укриття), щоб швиденько. Сидите з ними, заспокоюєте. А вчителі вчать, тобто виконують те, що вони повинні робити. А, ще одне, якщо раптом щось, то вас в тюрьму, бо ж відповідальність кримінальна.
Віктор
Для Лебідь: Ну давай, вперед - покажи, як треба працювати! Зараз всіх беруть вчителями! А то балаболи тільки повітря стрісати вмієте! Лошари!
Коментувати
Іван
Такий результат можна було передбачити ще в червні, коли МОН почало агітацію за очне навчання. І чого було ціле літо агітацією займатися, якщо і так було відомо, що у більшості закладів навчання буде он-лайн. Мабуть, для того, щоб не займатися проблемами останнього.
Буковина
На Буковині набагато більше батьків за онлайн навчання. Наприклад у Мамаївській громаді конфлікт виник навіть за того, що учителів всієї громади хочуть зігнати на конференцію в школу, яка не має надійного укриття. У їхній громаді взагалі багато непорозумінь. Та частина сіл над якими летіли ракети облаштували надійні укриття, а інша частина сіл вважає що тир і класи у підвалі, трохи менші за тир, можуть вберегти під час повітряної тривоги. З їх конфліктом нехай розбирається ДОН. Але все таки. Багато актів на укриття склалися за хабарі. Приміщення, які частково годяться як укриття, погодили як повноцінне укриття. Для чого батьків вводити в оману? Якщо конфлікти виникають через те, що учитеям кажуть на пів дня приїхати до іншої школи. То що говорити далі? Ну і ще багато батьків та керівників взагалі уяви не мають що таке ракета. Вони сприяймають укриття як якесь екзотичне місце, де ніби усі будуть у безпеці. З цього теж непорозуміння.
Марина
МОН, виявляється - баба-пліткарка. Поширюють чутки, нібито це вчителі налаштовують батьків на дистанційну. Крім того, почалося залякування вчителів, що буде скорочена зарплатня. В нашій Райгородецькій громаді в так зрізали зарплатню( куди гроші йдуть - невідомо).... Але хочу сказати інше: РФ почала знищувати освіту в Україні, а наше МОН успішне продовжує! Цікаво, що наші горе-міністри будуть робити, коли через рік добряче недорахуюься вчителів???
Якось так
Цікаво, що тепер МОН заспіває. Тепер же ніби все зробили правильно. І опитування проводила правильна, з точки зору міністерства, контора, і бюджетні кошти на опитування витратили. Але результати спіставні з результатами опитування освітнього омбудсмена. Чи можливо не потрібно було звинувачувати омбудсмена "у всіх смертельних гріхах"?