Більшість батьків обирає дистанційну освіту, – освітній омбудсмен

Понад 60 % українських батьків обирають для своєї дитини дистанційну форму навчання з 1 вересня

Більшість батьків обирає дистанційну освіту, – освітній омбудсмен

Понад 60 % українських батьків обирають для своєї дитини дистанційну форму навчання.

Про це свідчать результати опитування від Служби освітнього омбудсмена, у якому взяли участь понад 25 тисяч батьків учнів, які перебувають в Україні.

Так, більшість батьків, а саме 62,5%, обрали для своєї дитини дистанційну форму здобуття освіти у новому навчальному році.

Натомість лише 13,8% від усіх опитаних батьків обрали очне навчання.

Ще 22,5 % батьків поки не можуть обрати форму навчання для своєї дитини, адже до 1 вересня безпекова ситуація може змінитися, чи батьки не мають висновку про стан укриття в навчальному закладі, чи взагалі ще вирішують, залишатися в Україні або їхати за кордон.

Найменша кількість опитаних підтримує індивідуальну та сімейну форми навчання й екстернат – 1% респондентів.

Освіта.ua
09.08.2022

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Яна
А я за очне навчання ,тим більше знаходимося в спокійному регіоні. Бо вважаю, що онлайн навчання в тому форматі, в якому воно проводиться в нашій школі не дає і 60% знань. Кинути посилання на презентацію і тести, вести уроки разом з онуком, тому що діти на роботі, а бабуся вчитель, то ще й онлайн навчання-то може посидіти, чи не проводити уроки по 2 місяці-тому що "сьогодні не можу приєднатися"- це норма для нашої школи. Та , нажаль, вчителі тільки за онлайн, воно і не дивно. Хочеться, що і зарполату вони отримували відповідну. Познімали, щоб усі доплати-тоді і заспівали б по інакшому.
Андрій
Для Яна: Йдіть працювати вчителем, покажіть на власному прикладі як потрібно навчати учнів у школі та евакуювати на своєму уроці учнів до підвалу, який називають укриттям.Це ж так легко! І так кожний день. А ще знайти час, щоб закинути завдання на онлайн платформу для тих хто сидить дома, перевірити, виставити оцінки. І о четвертій годині вечора розпочати заняття для тих учнів, які перебувають за кордоном, але вирішили залишитися у школі. Аматори та дивані критики можуть тільки давати рекомендації як має бути, а от пійти працювати у школу - Так слабо! Натомість, всіх турбує питання скільки отримують вчителі. Не те, що вчителя є своя сім’я, власне життя, права, а тільки зарплатня.
Коментувати
Виктория
Коли в ліцеї, де навчається донька, проводили онлайн опитування серед батьків, то я погодилась тільки на дистанційне навчання. Якщо в навчальних закладах немає бомбосховища і класи того чи іншого навчального закладу ділять по декількох школах, де начебто є сховище. То як можна відправляти свою дитину до школи, коли, коли до цієї школи потрібно добиратися на громадському транспорті з пересадками, ще заняття буду в дві зміни і як бути дитині по дорозі зі школи додому чи навпаки, коли оголошується повітряна тривога? Куди в даному випадку бігти і ховатися в укритті, котрих не має???? Я, як і кожна мати, переживаю за життя та здоров’я своєї дитини і на очну форму навчання під час війни не погоджуюсь.
Олександра
А в нас у школі голосування це фількина грамота.Батьки за дистанційно,але керівники роблять по своєму.
Дарія
А чому про університети мовчать? Ато все про школи та школи. Студенти це вже не діти? ???? Чому в батьків студентів не запитують, яку форму навчання вони хочуть для своїх дітей?
989
Для Дарія: ні не діти. Лише частина абітурієнтів є 17-річними. Більщість має вік 18+. А студенти 2 і далі курсів тим більше не діти.
o
Є ще коледжі,де дітям 14+.Їхніх батьків теж не питають
Коментувати
Лукреція Іонел
Не усе так гладко. Viber на смартфоні не дозволяє показувати екран. У зустрічі участь можуть брати до 30 людей. Треба хоч 100, а не зашкодить і 1000. Дуже часто без підстав заносить у чорний список. Інтернет працює переважно в усіх учителів по домам. В школі ніби поділки WI FI показує, а 10 хв. заходить в Google. Якщо навчання роблять у дві зміни. Я наприклад не встигаю за 1 год. доїхати до дому. Робіть для очної форми уроки 20-25 хв. А для дистанційної 15 можна залишити. Хоч в одному так в другому випадку, учнів треба вчити працювати трохи самомтійно. Бо у жодної зміни урок не буде 45 хв. І так буде до того часу, поки не почнеться карантин. Це ви там не верху марите Zoom. У нас єдиний і найпоширеніший спосіб зв’язку з учнями це Viber, Telegram, Skype. Тому треба розширювати функції саме цих додатків. Також прошу вводити електронні журнали. Для багатьох вчителів це буде дуже зручно.
Якось так
Ха-ха. МОН (а точніше - не встановлені особи, які мають доступ до розміщення інформації на сайті МОН) очікувано відреагувало на не зручні для них цифри. "Коментар МОН щодо «опитування» Офісу освітнього обмудсмена про формат навчання школярів": https://mon.gov.ua/ua/news/komentar-mon-shodo-opituvannya-ofisu-osvitnogo-obmudsmena-pro-format-navchannya-shkolyariv
Олексій Євгенович
Це дуже добре, що батьків почало влаштовувати дистанційне навчання таким як воно є. Адже в усіх реаліях дистанційно вчиться той, хто намагався вчитися очно. А щодо цифр то вони залежать від класу. Десь 80%, десь 60%, а десь 45%. Як організовувати навчання дистанційно ми вже знаємо. Питння залишаються по організаційній частині. Нам треба повністю переходити на електронні журнали! Треба геть відмінити обов’язкове оцінювання. Якщо є перепони по переходу на електронні журнали, то дозвольте кожному вчителю закупити журнали, на зразок гурткових. І вести їх по кожному предмету. Один журнал на всі предмети, це дуже велика проблема! Учитель може проживати за 70 км. від школи і йому треба їхати в школу щоб заповнити журнал. Якщо він ще його застане. В наших реальніх це проблема. І треба шукати шляхи її вирішення. За законом журнали повинні зберігатися декілька років. Так додайте в електронному журналі можливість експорту його в захищений PDF, записуйте файл на диски і збергігайте їх.
Іванна
А як бути закладам освіти і педагогічним працівникам, які занаходяться на тимчасово окупованих територіях? Не зрозуміло. Хотілося б почути думку з цього приводу Міністерства освіти
Nataliya Nataliya
Ввести асинхронне дистанційне навчання до кінця війни для всіх. Буде один формат, з однаковими правилами , буде врахування і можливих тривог і відсутність світла , і один гаджет на сім’ю. А оцінювання у кілька варіантів призначити на різний час початку виконання, з однаковим обмеженням в часі, якщо на якийсь чи на всі проміжки часу припадає тривога, то дати можливість виконати усі варіанти та вивести середнє арифметичне значення оцінки.
Тернопіль , вчитель
Ковід, віспа маврів, ГРВІ, кір, вітрянка і т.д. Цілому світові треба глобально модернізовувати системи освіти . Те що було вже скоро не буде. За розрахунками деяких вчених США хвороби і катаклізми можуть тривати до 10 років, а цілком можливо що і більше. Ми вже третій рік живемо і далі будемо жити в умовах дистанційного навчання, а програми , підходи залишилися такими як були. Ми вам не кажемо, що все треба викинути. До тих які є треба дописати нові. І навіть не для кожного предмету. Трудове навчання. Що учень у квартирі може майструвати. Вони можуть шити, вишивати, варти... Інформатика. Треба увести у ОС Android, Windows phone і т.д крім того мобільні застосунки. Фізичне виховання. Кіберспорт, онлайн змагання, гімнастику і т.п. І до цього всього обов’язково вимагати хоч інколи вмикати камери. Скільки отак може вчитель дивитися на пусті віконечка. На яких замість фото учня Термінатор, чи мультиплікаційний персонаж
Людмила
А нещодавно МОН озвучило зовсім інші цифри: 70% батьків за офлайн. То чия правда? Кому вірити??? Що скажете на це, пане міністре?
399
Більшість батьків, а саме 62,5%, обрали для своєї дитини дистанційну форму здобуття освіти у новому навчальному році, але дядьки з МОН на їх вибір ПОКЛАЛИ те, куди пішов російський корабель.
Сергей Лепетухин
Таке враження що наші можновладці не заспокояться з очним навчанням доти, доки у вересні не російські ракети не знищать не дай бог, одну школу, або так зване бомбосховище, разом з нашими дітьми та персоналом школи. За пів року війни в нашій країні загинуло близько 400 сотень дітей, але влада ніяк не заспокоїться. Їй треба добровільно примусово почати очне навчання, де в одній школі може бути більше тисячі дітей. Всб цю владу треба гнати поганою мітлою. Тільки від рішення нас батьків зараз буде залежати здоров’я та життя наших дітей, а все що нам зараз демонструє влада, так це абсолютну байдужість до життя та здоров’я нас, та наших дітей.
Надія
Розумні батьки не будуть наражати на небезпеку життя дитини.Ніхто не знає коли і куди прилетить ворожа ракета..На день є по кілька разів тривога , то дитина має сидіти по кілька годин у сирому і холодному підвалі, що це за садист придумав таке навчання.А якщо вночі по кілька тривог, де вже тоді дитина має силу йти на навчання.У нас в школі нема бомбосховища.Учнів хочуть вести у старий, підтоплений підвал колишнього кінотеатру.Будівля не стабільна, не кажучи вже про підвал.Вентиляції нема, холодно і жахливо.Досить, щоб десь рвонуло дальше, як будинок розвалиться сам по собі.Хіба ще мало смертей??? Скільки ще має загинути дітей, щоб наша влада взялась за розум???
Освітяни
У нас на Закарпатті і на Буковині приблизно 50/50? Запитання на яке маємо надію отримати відповідь. Як організувати навчання? Що робити, якщо одні батьки не хочуть поступитися іншим? Якщо не буде жодних рекомендацій і жодних вказівок, тоді робимо дві зміни. Одна очна по 25 хв. уроки. Інша дистанційна по 20 хв. уроки і так вийдемо на ту зарплату, яку вчителі тепер отримують. Чи 30 хв. і 15 хв.
Черняк Олена В'ячеславівна
Для Освітяни: як швидко перейти від очної до дистанційної? В школі для всіх вчителів немає засобів. Додому багато вчителів добираються певний час, я, наприклад, годину. Як на все встигнути?
батько
Для Черняк Олена В’ячеславівна: Домовлятися з батьками. Якщо о 8.30 уроки почнуть то до 13.30 закічуть. 14.30 до 17. 00. 15 хв. урок, 5 хв. перерва.
гість
Для батько. Перепрошую, а ви даєте вчителям свій високий дозвіл на особисте життя ? Немає слів.
Коментувати
Тетяна
А як організувати безпечне навчання у школах з пансіоном? Коли за ніч по декілька тривог?Чи там і жити? Питання...