У шкільному курсі залишать кількох російських авторів

Учні будуть вивчати російських авторів, чия творчість або біографія тісно пов’язані з Україною

У шкільному курсі залишать кількох російських авторів

Твори письменників, які писали російською мовою, але творчість яких була тісно пов’язана з Україною, будуть залишені у шкільній програмі зарубіжної літератури.

Про це в ефірі телемарафону сказав керівник Управління загальної середньої та дошкільної освіти МОН Юрій Кононенко.

«Якщо говорити концептуально, прийнято рішення, що письменники, які писали російською мовою, але творчість яких була тісно пов’язана з Україною, тобто, або вони народилися в Україні, або довгий час жили в Україні, або відображали в своїх творах українську тематику, їх творчість буде залишатися в навчальних програмах», – зазначив Кононенко.

За його словами, у програмі залишаться твори Гоголя, Булгакова, Короленка, Кузнецова, а також Ільфа та Петрова.

«Це, наприклад, Микола Гоголь, це фактично наш український письменник, який дуже багато зробив для української культури. Або Володимир Короленко, так само буде вивчатися твір Михайла Булгакова «Собаче серце». В програмі залишиться вивчення твору Анатолія Кузнецова «Бабин Яр», тому що це знаковий твір, документальний, який пов’язаний тісно з трагічною подією яка була на території України. Такий твір як «12 стільців» Ільфа та Петрова, він також вивчатиметься в шкільній програмі», – сказав чиновник.

Освіта.ua
04.08.2022

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Світлана
Ми вивчаємо у школі світову літературу, її найкращі надбання та найяскравіші твори. У російській літературі теж є письменники й твори, що гідні уваги. Тому, шановні дописувачі, не вдавайтеся до крайнощів і не вподібнюйтесь до сусіда.
Тарас
Для Світлана: У Папуа Нова Гвынея теж є письменники гідні уваги. Барани привикли ходити одною стежкою і думають що вона найкраща. Геть від москви!!! краще вчіть папуасську літературу - вони нас не вбивали
Андрій
Тарасе, це дуже суб’єктивна та смішна позиція. А якщо завтра на нас Польща нападе чи Великобританія, чи ще якась союзницька країна? Будемо відмовлятися від їх літератури та мови? В такому разі ми не кращі за росіян. Що не подобається - одразу вилучати. Якщо жити одними позитивними та оптимістичними подіями, можно втратити здоровий глузд та почати марити про непереможність. А це вже початок наддержави та наднації. Тим паче, що ви як дитина ведете себе? У будь-якої країни не буває друзів-держав, існують тільки тимчасові союзники, які мають власні інтереси! Чи думаєте що Україні Великобританія та Польща допомагають задарма? Ні, у них є свої причини так робити. Натомість, МОН вводять більшість американських, англійських письменників до вивчення. Це аж ніяк не свідома позиція, а тільки сліпе бажання відмовитися від одного, як най швидше, на користь іншому .
Коментувати
Анатолій
Не травмуйте психіку дітей, все російське викликає у нас відразу та огиду. В нас є що читати. Нехай школа і навчання викликають позитивні емоції, щоб діти росли з сильною, здоровою психікою. МОН ви знову про братські народи і близьку культуру з рашистами. Танцюєте на тих же граблях.
Lito
Абсолютно непрофесійне рішення людей, які не читали нічого і судять про цінність автора тільки за місцем народження або проживання. Але хіба це геніальні твори? Це шедеври? Що вони дадуть учням? Навіщо нашим дітям їхні російська дійсність? Прислухайтесь до думки літературознавців, істориків - тих людей, які дійсно на цьому знаються.
Яненко
Люди добрі, то що це робиться? Недолуге МОН навіть не спроможне прийняти тверду позицію у підтримці знищення московитського впливу у сфері освіти. Не потрібно далеко ходити, варто відкрити Вікіпедію і прочитати: "Булгаков був симпатиком білогвардійців, мав шовіністичні, русофільські, українофобські погляди та був противником незалежності України і українського націоналістичного руху". Так, Микола Гоголь мав козацьке коріння, але мав і імперську російську ідеологію, він приймає мову імперії, бо "всі слов’яни мають писати однією мовою і злитися в море мови пушкіна" , бо "в поезії Тараса Шевченка і мова погана і дьогтю забагато", а це зрада на відміну від Тараса Шевченка. То чи не є це прихованою тліючою зрадою? Варто врахувати думки істориків та мовознавців, бо в такий спосіб пропонована оновлена освіта приречена до повернення в минуле.
Для  Яненко:
Для Яненко: Та половина МОНовців закляті рашисти!
Коментувати
Іван
Що вони там курять в Міністерстві? Чи в них переляк відняв розум? Здивуванню немає меж,проте,не тільки в МОН.
Михаил Афанасьевич
Хорошо, что в МОН сейчас работают тупые соросята, не читавшие ни строчки у Булгакова, в частности, о том, что он думал и писал об украинцах, Украине (Малороссии) как государстве и ее независимости, Киеве, киевлянах, Петлюре, гетманах, поляках, украинском языке, украинском менталитете. Замечательно, что сегодняшние шариковы и швондеры, чудесно высмеянные Булгаковым сто лет назад, еще не додумались запретить его произведения в этой прекрасной демократической стране.
Сергей Лимонов
Для Михаил Афанасьевич: ільф і петров - до чого ці два дебіла ?
Для Михаил Афанасьевич:
Твоє місце біля ПаРаші?
Роман
Для Михаил Афанасьевич: Та ніхто ж Вам особисто нічого читати не забороняє, подобається Вам така "література" - це Ваші особисті вподобання. Але вивчати "думки" цього пана про державу Україна в державній українській школі за державні ж гроші - вибачте, нам таке не треба.
Коментувати