АІКОМ дозволить спростити роботу вчителя, – Шкарлет

Автоматизований комплекс дозволить спростити роботу з документацією та звітністю

АІКОМ дозволить спростити роботу вчителя, – Шкарлет

Автоматизований інформаційний комплекс освітнього менеджменту, діяльність якого має забезпечити цифрову взаємодію між органами управління освітою всіх рівнів, закладами та учасниками освітнього процесу, дозволить спростити роботу вчителя з шкільною документацією та паперовою звітністю.

Про це повідомив міністр освіти і науки Сергій Шкарлет, коментуючи ухвалення парламентом відповідного законопроекту.

«Закон спрямований на пришвидшення цифрової трансформації освіти. Вдячний народним депутатам за підтримку цифровізації, адже це важливий крок в умовах сьогодення. АІКОМ дозволить спростити роботу вчителя з шкільною документацією, паперовою звітністю, а також забезпечить супровід і поступове переведення ключових управлінських процесів у сфері дошкільної, загальної середньої, позашкільної та професійної (професійно-технічної) освіти в електронний формат», – зазначив міністр.
Також, за його словами, важливим нововведенням є те, що на базі системи передбачається здійснення обліку дітей дошкільного та шкільного віку, учасників освітнього процесу та суб’єктів освітньої діяльності.

АІКОМ буде взаємодіяти з іншими ключовими державними інформаційно-комунікаційними системами та публічними електронними реєстрами у сфері освіти, зокрема, Єдиною державною електронною базою з питань освіти, Єдиним державними демографічним реєстром, Єдиним державним реєстром юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців і громадських формувань, Державним реєстром актів цивільного стану громадян, Державним реєстром загальнообов’язкового державного соціального страхування тощо.

Освіта.ua
28.07.2022

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Таня
В нашій державі нема спрощеної роботи, а є подвійна робота.Ще коби МОН забезпечив вчителів нормальними гаджетами, а не тими ,що вчитель позволив купити собі за власний кошт.
Ольга
Я не бачу в статті чіткого пояснення,що до того чи скасовуються паперові журнали, табелі успішності чи завуч скаже вести і те й те,то це дублювання забере купу часу,нервів й за ті ж гроші.
Сергей
А ви подумали шановні дописувачі, куди дівається інформація про дітей, в тому числі і ваших. Зручно якщо захищено, а якщо дані йдуть бозна куди, а потім зникають діти то це повинно насторожувати.
Дмитро Бугера
Для Сергей: А у Вас хтось зник?
Коментувати
Учителька
Навіщо паперовий журнал, де вчитель повинен бути каліграфістом і не дай Боже не туди оцінку вткнути, або з датою помилитися . Щоб завучу вишукувати ті помилки і зауваження писати? Якщо ж електронний, і там же можна перевести в pdf сторінки. Треба. роздрукуйте !. Там же і заднік журналу, і щоденники електронні. Навіщо паперове???
Nataliya Nataliya
Станом на сьогодні: вводять електронні журнали та щоденники, але залишається паперовий журнал. . Хто може допомогти вказати дату, номер та назву документу, де чітко вказано коли забороняється вести паралельно паперові та електронні журнали.
Іван
Для Nataliya Nataliya: Ви можете все зробити лише за рішенням педагогічної ради. Читайте закони, знайте свої права та обов’язки
Коментувати
Роман
Головне щоб цей АІКОМ не подвоїв роботу. Бо в цифровізації по-українськи це вже традиція - "Ви заповнюйте в комп’ютері, але продовжуйте заповнювати і здавати ще й на папері, бо мало що..." (С)