Школи отримали рекомендації щодо облаштування укриттів

Керівники закладів освіти отримали рекомендації щодо організації укриттів цивільного захисту

Школи отримали рекомендації щодо облаштування укриттів

Керівники закладів освіти отримали рекомендації щодо організації укриття в об'єктах цивільного захисту персоналу та дітей (учнів, студентів) закладів освіти.

Рекомендації розроблені Державною службою України з надзвичайних ситуацій з метою приведення фонду захисних споруд у готовність до використання.

Відповідно до документа, укриття мають розміщуватись у підвальному або цокольному поверхах, а за умови наявності огороджувальних будівельних конструкцій – на першому поверсі будівлі.

Вони мають бути забезпечені електроживленням, штучним освітленням, системами водопроводу та каналізації, мати примусову або природну вентиляцію. За відсутності в об’єктах будівництва водопостачання і каналізації вони повинні мати окремі приміщення для встановлення виносних баків для нечистот.

Укриття мають бути забезпечені не менше ніж двома евакуаційними виходами, один з яких може бути аварійним. У разі планування укриття у споруді подвійного призначення або найпростішому укритті місткістю менше 50 осіб у ньому допускається наявність одного евакуаційного виходу.

Через приміщення, призначені для перебування дітей, не мають проходити водопровідні та каналізаційні магістралі.

Приміщення повинні мати рівну підлогу, придатну для встановлення лав, нар, інших місць для сидіння та лежання.

Висота приміщень має становити не менше 2 м, допускається не менше 1,8 м, якщо це було передбачено проектною документацією.

Місткість споруд подвійного призначення та найпростіших укриттів обраховується з розрахунку: 0,6 кв.м площі основних приміщень на одну особу.

Обладнання найпростіших укриттів має забезпечувати можливість безперервного перебування в них людей впродовж не менше 48 годин.

З цією метою найпростіші укриття забезпечуються місцями для сидіння або лежання, ємностями з питною водою, контейнерами для зберігання продуктів харчування, резервним штучним освітленням, первинними засобами пожежогасіння, засобами надання медичної допомоги, засобами зв’язку і оповіщення, шанцевим інструментом.

Також заклади освіти зможуть використовувати в якості укриттів приміщення інших суб'єктів господарювання. Такі захисні споруди мають знаходитись у безпосередній близькості на відстані до 100 м від закладу освіти.

Ці рекомендації мають використовуватись під час організації та підготовки укриттів, у тому числі, найпростіших, до початку нового навчального року.

Освіта.ua
17.06.2022

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Наталія
Під час війни ні вчитель, ні дирекція не повинна нести відповідальність за безпеку дітей. Лише ті люди, які прийняли рішення, або дали дозвіл на очне навчання мають нести відповідальність у повному обсязі. Якщо буде повітряна тривога, то процес навчання буде зірвано на 1,5 години як мінімум, а це вже мінус 2 уроки, які ніби то проведено. І ми отримаємо крім стресу у дітей від евакуації, так ще плюс самоопрацювання дітьми 2 уроків. А ще наслідки від зміни температури: теплий клас і сирий, холодний підвал. Почнуться простудні захворювання і всі підемо на онлайн. І для чого тоді був цей весь кіпіш.
Світлана
Придурки одним словом. Країну свою знищили чиновники, обікрали, нічого не зробили для процвітання, безпеки країни а тепер все робиться нашвидкоруч і вийде як-небудь, і знову там де були...
Юлія
Ідіотизм!!! Закрийте небо , як Ізраїль і тоді готуйте школи. Запасних дітей немає. Не нищіть майбутнє нації!!!!
Сергей Лимонов
Для Юлія: закрити небо ! Чим ? Твоєю тупою пиздою!?
Коментувати
Марго
Забудьте про комфорт, усвідомте нарешті, що ситуація жорстока, що річ йде про виживання будь-яким, будь-яким можливим способом! Ви дорослі, міркуйте, як вберегти себе і своїх дітей. Можна довго стояти в позі, чекати поки в бомбосховищі з’являться лаунж зони. Це потім буде, коли переможемо, зараз нас нищать, мають ціль винищити всіх, поголів. Тому наші права на комфорт стали на другий план, головна мета - вціліти! Хто як може!
Алла
Це нас морально готують для затяжноi вiйни.. Роззумiю так. Нiякi проруби на це не здатнi, кого не сидiди в онлайн, а бiгати з дiтями по школi. Це щоб ще остання частна вчителiв позвiльнялась. До одна дiло вiдповiдати за себе, а iнше, за дi ней.
Ірина Барданова
Перекриття між підвалом та першим поверхом разраховано на навантаження, якщо будівля зруйнується? Ні. За який час можно перевести дітей з 1 - 3 поверхів у підвал? 500 дітей? Хтось рахував? Навіщо ці безглузді розмови. У нас немає шкіл з бомбосховищем. Підвал це не сховище
Галина
Для Ірина Барданова: воз вже визнала, що ковід мутував у звичайне сезонне захворювання, і обмеження зняли
Галина
Для Ірина Барданова: вибачте це не вам. Просто якийсь глюк у браузері
Коментувати
Alla
У нас у школі є великий підвал. В ньому проходять ВСІ комунікації:труби опалення, каналізаційні труби прямо звисають над головою, щитки електропостачання... Про підлогу я промовчу. Примусова вентиляція колись, майже 40 років тому, задумувалась, але устаткування для неї навіть не встановлювалось. Якщо у ньому збереться вся школа до 1000 осіб, то чим там дихати? Про вбиральні і водопровід промовчу. І у нас найкращий із можливих підвал.Як вчитель і дирекція може брати на себе таку страшенно велику відповідальність? Як на мій погляд, на час війни слушним було б залишити все, як було. Хто вчиться в школі, тому спосіб одержання знань не стає на заваді, а хто і в шкоді відсиджується, той і при будь-якому виді освіти вчитись не буде.
Maria
Для Alla: Спеціально для тих, хто не вважає за безпечне навчатися під час війни в очному режимі є закон про те, що будь яка дитина має право навчатися у своїй школі дистанційно
Коментувати
speranza
Як можна облаштували те, чого апріорі неможливо облаштовувати? Та ще й керівник закладу жінка, де взяти кошти?
Дарья Задорожна
Мне сына вести минут 25-30 до школы потому что ещё и с коляской потому что второй ребенок маленький, и куда мой ребенок будет прятаться если в эго школе нету подавала там есть чулан и все у ребенка школа светлая потому что очень много окон что в кабинетах что в коридоре , плюс за что я должна соберать ребенка денег они не дают не впо не ООН только и слышно ждите
Юля
Нам к школе идти минут 15 ,какая школа во время военного положения?Это надо додуматся говорить про очное обучение в наше время !У меня нет запасных детей и безопасность их намного важней чем ваша школа .Пусть депутаты ,министры образования отправляют своих детей в школы ,а то сами сидят в бункерах в бронежилет своих чад попрятали а наших детей хотят отправить в школы !Все эти укрытия до одного места, при прямом попадании шансы равны 0!
Вікторія
Війна може тривати роками, а нам треба пристосовуватись жити, працювати і навчатись, Ізраїль роками так живе, дасть Бог дадуть нам ПВО і будем якось жити, навчання має бути, діти в нас мають бути розумними, розвиватись, а не сидіти зачинені в квартирах
Анна
Для Вікторія: Вы простите,сравнили Израиль и нас,аж смешно,правда.И к чему привыкать к войне,очнитесь к такому не привыкнешь.Приезжайте в Харьков,а то вы сидите в западной и не знаете как это
Віра
Так, в Ізраїлі є купол, а в нас його нема. Я також вважаю апсурдом просто очне навчання, це просто до перших жервт, поки в якусь школу не влучать, тоді вже нажаль будуть думати... але ж це діти і нам їх ніхто не замінить.... Потрібно насамперед забезпечити безпеку, а потім вже думати про навчання.
Галя
Я взагалі не розумію,яке навчання?Як був короновірус,то навчання було дистанційне,а зараз в школу)))????Мені здається,що потрібно всі зусилля і кошти витрачати в напрямку війни,і йти до перемоги,а не витрачати кошти на облаштування якихось підвалів,бомбосховищ...Батьки,а як вам дітей в школу відпускати???????звісно,що не найкращий варіант-діти вдома,але мають їсти,пити і не в холодному підвалі.Війна маю надію,що швидко закічеться????????????
Коментувати
Ольга
Я за навчання в школі, в нашому регіоні це можливо, дуже рідко сирена і в мене двоє двійнят першачків, я працюю в лікарні дома їх теж залишити не варіант, тому тільки школа
Сергей
При этой власти развалили развалили всё что можно, медицина, школа, нам одеть детей не за что, до сих пор даже те копейки не получили 2000-3000, работы нету, за что жить, пускай Зеленский своих детей учит в таких школах и по живут в Украине, запер мужиков какой-то геноцид устроил.
Олена
Для Сергей: йдіть на війну, захищати Україну, скоріше позбудемось років і будемо жити мирно. Чому ж деякі ухиляються від цього ? А тільки сидять і ниють що нічого немає, грошей не дають, бідні і нещасні!!! Чи можливо я вас притісняю за російську мову ??
Наталя
Да досить Вам з цією мовою!!!! Зараз на кордоні більшість наші російськомовні Миколаїв, Херсон,Харків, Донецьк, Луганськ захищають тил всієї України!!! А наші люди більшість у Львові, Закарпатті наживаються на наших же, які звідти приїхали!!!! Якщо свої на своїх заробляють про що ще можна тоді казати!!!!
Коментувати
Попай
Добавлю: как там насчет антиковидных правил? 1000 человек в едином тесном помещении без должного проветривания, тревога, как показывает практика, может длиться и 4, и 5 часов.
Галина
Для Попай: воз вже визнала, що ковід мутував у звичайне сезонне захворювання, і обмеження зняли
Коментувати
Алла
Звичайно, ми випали із звичайного ритму життя, ми живемо в страху і водночас в надії на, що все невдовзі закінчиться, але тут мова йде про дітей, про найбільш цінне у нашому житті, і не треба нехтувати іхнім психічним та фізичним здоров’ям, це не коронавірус, це війна. І ніхто не знає чого чекати кожної хвилини, для дітей кращою безпекою буде залишатися вдома, якось ми батьки переживем цей складний час, якби не було приділено більше часу для допомоги у навчанні, а ще є купа інформації у ютубі, що незнаю дитина можна знайти для роз’яснення питання. Я думаю з цим проблем не буде, хто хоче вчитися і які батьки хочуть, щоб їхні діти щось знали то завжди допоможуть. Хто не вчиться в школі, то ні онлайн ні офлайн не цікаво буде, тим більше в такий час як сьогодні. Немає різниці чи це зона бойових дій чи ні, ці окупанти як дізнаються, що діти ходять у школи, то що буде??? Треба наражати дітей на небезпеку??? Війна не буде вічною. Я проти навчання офлайн!
Астінь
Мої діти пів години пішки ще йдуть до школи. Я нізащо не пущу дітей туди,навіть якщо буде укриття. Для чого було робити опитування по школах,якщо на результати опитування незважає пан мініст,який цю маячню з укриттям придумав. Зараз важлива безпека
Олексій
А про те, що зараз у майже всі школи підвозять учнів хтось подумав.У нас в школу возять дітей з 5 сіл.Підвіз триває більше години.Що з цими дітьми робити під час тривоги??? Школи самі повинні вирішувати і бомбосховищами не маючи на це ні коштів ні ресурсів.Якось все не зовсім продумано.Говорити аби не мовчати...
Юлія
Де хоч в одній школі є таке укриття, не чудіть, не знущайтесь з вчителів, їх завдання навчати а не дбати про безпеку дітей під час війни. А взагалі той хто придумав цю дурню з офлайн навчанням вибачте ви здрава людина, ви розумієте якому стресу ви піддаєте дітей під час тривоги коли поруч нема рідної людини і панує хаос, а якщо не доводь бог прилёт і навіть якщо обійдеться без жертв то більшість дітей отримають величезну психологічну травму що призведе до від заїкання, втрати мови до паралічу це діти а особливо діти молодшого віку, скажу вам від себе особисто я сходу з розуму від одної думки що 1 вересня я маю повести дитину до школи де просто нема навіть схожого укриття до того що ви описуєте і взагалі від ідеї навчання офлайн. Нема слів щоб передати вам всі свої емоції
Тетяна
"Шанцевий інструмент"...тобто не виключається можливість,що вчителям прийдеться відкопуватись и відкопувати дітей? Якась хвороблива дурня((( Ризики треба мінімізовувати:не збиратись у великі групи,бо група краща мішень,не залазити туди звідки можна не вілизти,не робити стрес та істерику там,де цього можна уникнути і т.д. Треба берегти сили і здоров’я ,бо нам ще довго боротися.Навіщо зараз додавати вчителям проблем і відповідальності ? Іх робота- навчати, не відкопуватись,не боятися за життя своє і дітей,сидючи в підвалі,не приклинати МОН і їх "рекомендації".Вчитель у таких обставинах не зможе та й не захоче якісно викладати. Кому від цього користь? Чого домагається МОН? Ускладнити те ,що і так не добре? Краще забезпечте вчителів швидкісним інтернетом та подбайте,щоб пристрої комунікації з учнями були належного рівня і викладачі 100% вміли ними користуватися.
аня
хто буде брати на себе відповідальність за всіх дітей, якщо ракета прилетить то багато ДІТЕЙ може померти, краще вже онлайн навчання
Надія
Для аня: А якщо ракета прилетить в будинок де діти взагалі самі бо батьки на роботі, то краще вже в школі в укритті
Класний керівник
В такому разі школа, директор і вчитель не несуть відповідальність за (не дай Боже!) трагедію. Батьки самі приймають рішення: працювати чи залишатися вдома з дитиною.
Коментувати