Зі шкільної літератури вилучать твори російських авторів

Програма із зарубіжної літератури буде оновлена шляхом вилучення або заміни творів російських авторів

Зі шкільної літератури вилучать твори російських авторів

Зі шкільної програми зарубіжної літератури будуть вилучені твори російських та радянських авторів.

Відповідне рішення ухвалено робочою групою Міністерства освіти і науки з оновлення змісту навчальних програм для 6-9 класів та 10-11 класів.

У робочій групі зазначають, що рішення про вилучення літературних творів ухвалено зважаючи на результати обговорення питання доцільності російської культури й літератури в умовах війни, що відбулося у Всеукраїнській спілці вчителів-словесників та Українській асоціації викладачів зарубіжної літератури.

Зокрема, зі шкільних програм зарубіжної літератури будуть вилучені твори понад 40 російських та радянських письменників, поетів, прозаїків та митців.

Відтепер українські школярі не вивчатимуть творчість Олександра Пушкіна, Івана Крилова, Антона Чехова, Михайла Лермонтова, Михайла Булгакова, Льва Толстого, Івана Тургенєва, Івана Буніна, Осипа Мандельштама, Миколи Некрасова, Олександра Блока, Федора Достоєвського, Олександра Грибоєдова.

Також із шкільної програми будуть виключені твори Булата Окуджави, Василя Бикова, Олександра Гріна, Костянтина Симонова, Марини Аромштам, Сергія Єсеніна, Михайла Шолохова, Бориса Пастернака, Володимира Маяковського, Анни Ахматової, Миколи Гумільова, Марини Цвєтаєвої, Іллі Ільфа, Євгена Петрова та інших.

Вилучені твори цих авторів будуть замінені творами зарубіжних письменників відповідно до літературного процесу та з урахуванням вікових особливостей учнів.

Вивчення творчості Миколи Гоголя і Таїра Халілова рекомендовано перенести до навчальних програм із української літератури.

Освіта.ua
14.06.2022

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Неравнодушный
Правильно запретили, чем больше вас тупых необразованных, тем легче вами управлять.
Саша1111
Да зачем оно , это образование , ни помидоры легче собрать ни на панели больше заработать не поможет. Спасибо за заботу о народе. Алло, это прачечная?
Сергей Лимонов
Повилазили на світ божий як хробаки "защітнікі культури расеї"! Скільки ще дітей потрібно вбити-знищити шкіл-університетів -театрів-музеїв -що б дійшло нарешті-все російське - це 100% ЗЛО!!!Починають знову великоімперські імперативи заспівувати : "украинская культура хуторская" ітд! Про культуру росії (окрім москви і пітера) тисячі українців дізналися на власній шкурі !А ті -до кого ще не прилетів рюсській мір на ракетах - не гнівіть бога-позакривайте свої чорні роти!
Думати Корисно
Для Сергей Лимонов: Думаєте, що рф лізе в атаку з огляду на спільність мови/культури? Для вас є досить погані новини...
Сергей Лимонов
Нагадаю слова путіна :"Русский мир кончается там-где заканчивается русский язик" Так що думайте- це дійсно корисно !
Думати Корисно
Можете це розповісти афганцям, чеченцям, грузинам та всім іншим, ідіот ви нещасний.
Коментувати
Любов
Неможливо, тому що класика російської літератури, як музика класиків світового Мистецтва. Нівякому разі неможливо лишати дітей наших всестороннього розвитку
Дмитро
Згоден, бо російська література це помойка якою роблять рабскьі уми. Є багато інших письменників котрі наші діти не вивчають, а цих московських нехай собі в росії і залишать
Некто
Похоже, что имеем те самые "перегибы на местах" от "решительных идиотов". Думается, пришел банальный приказ "сверху": "Все по-русски убрать", вот и убрали без долгих размышлений, единогласно, как в старые-добрые времена. С другой стороны, тут пахнет отчаянием -- не можем уничтожить оккупанта, так хоть формально задекларируем, что мы с ним якобы ничего общего не имеем, как будто это поможет. Печально в очередной раз наблюдать слабость позиции наших керманычив, особенно учитывая уровень некоторых удаленных произведений, и сравнивая его с уровнем, увы, украинской литературы.
Олекса
Правильно. Лучше растить крепостных. Знают, где крестиком расписаться, и хватит. Каким боком Пушкин, Лермонтов, Чехов, Есенин к Путину и Лаврову? Дебилы министерские...
Володимир
Для Олекса: Слід прибрати "культуру", яка вирощує фашистів-ублюдків ! Повертаємось до свого !
Думати Корисно
Взагалі-то мова йде про заміну російських творів західними, а не українськими творами. А в деяких рос. творах, на відміну від західних, яскраво змальовуються образи як російського, так і українського сьогодення -- як-от, "Собаче серце" Булгакова. І, окрім очевидних мотивів, це декому не подобається, як не сподобалось би, якби школярі проходили, скажімо, "Колгосп тварин" Орвелла.
Олекса
Для Володимира: Это Вы за меня и моих детей решать будете? Сжечь все книги на русском! Спалить библиотеки. Запретить, истребить, сжечь,... Зачем нашим детям думать своей головой? Одна думка на всех. В Министерстве дяди и тети лучше знают. Дремучий хутор!
Коментувати
Лявон Барщевський
Василь Биков в 1944 році майже не загинув в Україні (до батьків навіть прийшла похоронка на нього), николи не був проросийським, а й радянським автором, підтримувавві незалежнисть України, був в Білоруському Народному Фронті...
Юляша
Очень жаль, очень. При чем тут война до того , что прекрасные поэты создавали и мы могли их изучать. Ну ,что же, есть книги и интернет, будем учить так.
Сергій
Не Віктор, а Микола Некрасов. Віктор Некрасов писав правду про війну та критикував владу. Емігрував до Франції.
Philippe
Можна б не тільки зарубіжними замінити, а й українським письменникам більше уваги приділити.
Думати Корисно
Для Philippe: А можна було б не тільки на зарубіжній літературі, а й на математиці вивчати українських письменників.
Dmytro Buhera
Це вже стосується української літератури
Алена
Печально, Так без разбора.. похоже , что наши министры совсем не разбираются в происхождении авторов, которых они запрещают , где они жили и писали свои произведения. Что описывали и какие темы подымали. Советую им сначала ознакомится с произведениями и биографией авторов , которые по их мнению нужно запретить. А после этого может и запрещать ни чего не придётся, когда в голове добавится.
Коментувати