Атестати за кордоном видаватимуть дипустанови

Українські випускники-біженці отримають свідоцтва про освіту в дипломатичних представництвах

Атестати за кордоном видаватимуть дипустанови

Випускники 9 і 11 класів, які внаслідок війни вимушені були виїхати за кордон, зможуть отримати свідоцтва про освіту в дипломатичних представництвах України.

Відповідне рішення затверджене спільним наказом Міністерства освіти і науки та Міністерства закордонних справ.

Вручення випускникам документів про базову і повну середню освіту буде організовуватись на підставі заяв батьків або випускників, що подаватиметься до школи.

Заява (її сканована копія чи фотокопія) може бути подана  нарочно, факсом, електронною поштою або іншими засобами зв'язку.

Директори шкіл на підставі отриманих заяв мають передати документи про освіту до управління освіти, звідки вони будуть передані до Міністерства закордонних справ.

За кордон документи будуть направлятись дипломатичною поштою або в інший дозволений спосіб.

Освіта.ua
10.06.2022

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Ирина
А может министерство имело ввиду, что они передадут в консульства Польши аттестат уже с апостилем…. Уточнили бы хоть, чтоб родители знали, что делать
Елена
Для Ирина: підтримуючи Ваше запитання...ніде не можу знайти на нього відповідь....телефоны гарячих ліній МОН не відповідають, надіслала ел.листа в МОН - чекаю відповідь, а в школі вже потребують відповідь просто зараз як будемо отримувати аттестат дитини...у відділах освіти теж не мають інформації...а час іде...!!!
Коментувати
Алла
Дійсно, про випускників, що поступають у польські університети не подумали... Як зробити апостиль на український атестат у Польщі? Дитина у Польщі, атестат у Харкові, п апостиль тільки в Україні... Чи не можна вирішити це питання на державному рівні і хоч чимось допомогти абітурієнтам у Польщі?
Toni
Для Алла: Батьки пишуть тут, а толку ‚0‘. Міністерство не бажає мабуть щось робити для цих бідолажних дітей, їм начхати. Їх діти поступають куди захочуть за гроші й вони не розуміють нас взагалі. Такий наглий пофігізм до цих дітей. Сором, сором, сором нашому міністру освіти!!!
Коментувати
Alla
Добрый вечер Подскажите пожалуйста, где можно найти образец заявления? Ни как не могу найти его,в каком он разделе или ....
IRYNA
Для Alla: https://in-poland.com/kak-shkolniku-poluchit-ukrainskij-attestat-v-polshe/
Коментувати
Тетяна Дударенкова
Добрий день, а як бути з окупованими містами, де немає зв’язку, ми з Бердянську, а атестат про закінчення 9 класів, для вступу до технікуму, потрібен до 15 червня, що нам робити? Я навіть з керівником зв’язатися не можу.
Елена
Для Тетяна Дударенкова: ну сюда ж как то написали)?
Олег
Зв’язуйтеся з школами які, найближчі до Бердянську і контролюються українською владою.
Коментувати
Віктор Логвін
Цікаво читати поради людей зі сфери освіти, в яких є і зарплата і "благополучна територія" і "благополучна стать, чи вік дитини".
Віктор
Для Віктор Логвін: 100% . Мабуть в них не має своїх дітей випускників, яким треба проходити ці всі складнощі, тож і лізуть куди не треба. Тут батьки просять міністерство не ускладнювати дітям вступ. Тож якщо не мають поради , той нема про що й балакати..
Коментувати
Любов
До вступу до польських інститутів ще потрібен апостіль, який видається у міністерстві освіти і науки , то атестат потрібно передавати разом із апостілем . Без цього складеться така ситуація, що за кордоном дитина отримає атестат, а потім вимушена їхати в Київ отримувати апостіль, що не припустимо і за витраченим часом і в умовах воєнного конфлікту. За таких обставин жодний випускник не зможе подати своєчасно документи.
Местный
Для Любов: может пора уже возвращаться на родину... ? По крайней мере в те регионы, где ситуация спокойна.
Ирина
Таких регіонів немає.
Коментувати
Natalia
Чи не краще одразу слати цей документ туди, де дитина його потребує?! Навіщо робити таке коло ? В Польші регістрації почалася з 1.06 й до 7-11 .07 треба мати вже перекладений на польську атестат. Діти не стогнуть його отримати й перекласти. Ви зовсім не думаєте за випускників цього року? Не робіть їм гірше! Їм й так складно! Вони повинні здавати польский до якого не готувалися й тепер сидять за ним з ранку до ночі! Університети Польші зараз вже вимагають й атестат й результат ЗНО, який буде в кінці липня. Ви хоч не вставляйте спици до колес дітям. Краще продумайте ці всі зауваження й обговорюйте з польским міністерством науки по цим питанням!!!
Ольга
Для Natalia: скільки гвалту) вас там у заручниках тримають? Вертайтеся на Батьківщину!
Інна
В Марiуполь вертатися? Чи в Херсон? Добре, що вам є куди вертатися.
Коментувати