На місцях призупиняють трудові договори з учителями

На місцях є випадки призупинення дії трудових договорів з педагогами під час канікул

На місцях призупиняють трудові договори з учителями

На місцях є випадки призупинення дії трудових договорів з педагогами під час літніх канікул.

Про це повідомляють у Профспілці працівників освіти і науки, з посиланням отримані звернення.

У відповідь на отриману інформацію у профспілці зазначають, що головною умовою для призупинення дії трудового договору є абсолютна неможливість надання роботодавцем та виконання працівником відповідної роботи.

Водночас у профспілці наголошують, що статтею 57-1 закону «Про освіту», що доповнена законом «Про внесення змін до деяких законів України щодо державних гарантій в умовах воєнного стану, надзвичайної ситуації або надзвичайного стану» працівникам закладів та установ освіти гарантується збереження місця роботи та середнього заробітку, а також інших виплат, передбачених законом.

Окрім того, наказом МОН від 28.03.2022 № 274 органи управління у сфері освіти місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування зобов’язано забезпечити та організувати оплату праці освітян незалежно від їх поточного місця проживання в Україні чи за її межами, у тому числі шляхом прийняття рішення про оголошення простою у закладах освіти, що не можуть здійснювати освітню діяльність внаслідок збройної агресії російської федерації.

«Педагогічним та іншим працівникам закладів освіти в умовах воєнного стану гарантується збереження як місця роботи, так і середнього заробітку з усіма виплатами, передбаченими законом, що має бути забезпечено відповідними органами та закладами освіти», – наголошують у Профспілці працівників освіти і науки.

Також у профспілці підкреслюють, що залишки невикористаної освітньої субвенції в місцевих бюджетах станом на 1 січня 2022 року становили 5,7 млрд грн, а на 1 травня збільшилися до 8,1 млрд грн.

«Щомісячний обсяг освітньої субвенції на січень – квітень затверджено на рівні 8,3 млрд грн, на травень, який не є місяцем відпусток, збільшено до 10,4 млрд грн. На червень, з урахуванням оплати відпусток, її обсяги становлять 17,0 млрд грн, тобто з розрахунку тривалості щорічної основної відпустки 56 календарних днів. Освітню субвенцію на липень і серпень передбачено на рівні 3,5 млрд грн, а на наступні вересень – грудень місяці – 7,0 млрд грн, 7,1 млрд грн, 7,2 млрд грн, 7,8 млрд грн відповідно», – йдеться у повідомленні профспілки.

Щодо зайнятості педагогічних працівників влітку, то дійсно статтею 12 закону № 2136-ІХ передбачено надання працівникам щорічної основної оплачуваної відпустки у період дії воєнного стану тривалістю 24 календарні дні.

На звернення ЦК Профспілки до профільного парламентського комітету щодо відновлення тривалості щорічної основної відпустки педагогічним та науково-педагогічним працівникам надійшла відповідь з комітету з питань соціальної політики, що відповідний законопроект готується до розгляду у другому читанні.

Освіта.ua
08.06.2022

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Shevik
Чому критерiэм для нарахування зарплати Або, взагалi, позбавлення робочого мiсця э мiсцезнаходження цього самого учителя? А не якiсть роботи? Чи це не Маэ значення? Хiба тi, що залишилися, всi вели уроки онлайн? Повiрте, далеко не всi. I не лише пiд час вiйськового стану, а й пiд час попереднiх карантинiв упродовж 2 рокiв. Люди отримували без будь- яких сумнiвiв совiстi 100 % зарплатнi, бо в них були, як вони говорили, вагомi причини не проводили уроки онлайн ( один компьютер, а син- студент та подiбне). А тепер прийшов iх час, бо вони ж залишилися вдома, не "втiкали", як дехто! А за журнали електроннi взагалi мова не могла йти, бо як же вони будуть iх заповнювати? А хтось, навпаки, за три Роки зiпсував собi зiр, i навiть в чужiй краiнi шукав точки доступу, щоб провести урок! Але тепер залишився непотрiбним, бо "Как же так! Они уехали, а мы..." На жаль, за наказами про вiдправлення в простой Або звiльнення стоiть не логiка та чистий розум, а заздрощi! Для тих вчителiв, хто за кордоном все менше перспектив повертатися туди, де не цiнують ...
Олександра
Щось ,як завжди, слова розходяться з вимогами від місцевих органів управління!!!! Усіх хто не в місті Миколаїв- піти у відпустку за свій рахунок!!! І не важливо в Україні чи за кордоном! Усіх позбавити конституційних правав! А з екранів лунають лозунги про європейські цінності!
Дарина
В Мелитополе учителей, которые вышли на работу, и обучали детей по украинским программам, начали называть коллаборантами, перестало украинское государство платить им зарплату и заблокировали им зарплатные карточки Остальные сидят дома, ничего не делают и за это их называют патриотами и платят им зарплату. Самое интересное, что если они коллаборанты, привлекайте их к уголовной ответственности. Так нет, закон то они не нарушили, но все равно они плохие по мнению мэра Мелитополя Федорова, который сбежал в Запорожье и оттуда раздает указания. Клоуны пока у власти, такой и дальше будет беспорядок.
Юлія
Для Дарина: А чому Ви, вчителька української школи, пишете пости по-російськи. І ще. Якою мовою Ви викладаєте у окупованому Мелітополі? Окупанти змушують російською? Ось Вам і відповідь на Ваше запитання.
Коментувати
Світлана
Працюю вихователем групи продовженого дня (маю вищу освіту, вищу категорію, 32 роки стажу). Нас відправили під час навчання в простой, на 50 відсотків. (Хоча проводили zoom заняття з дітьми). А тепер коли навчання закінчилось нас відправили у відпустку та залишають у простої, хоча вчителям у цей час виплачують 100 відсотків. Виходить воєнний стан не для всіх? Чи вихователь групи продовженого дня не є педагогічним працівником?
Катаріна
Київ, викладач української мови, 26 років.. Сказали, що договір не продовжать.. і 2 місяці простою.. Це 2/3 зарплати? ПІДКАЖІТЬ БУДЬ ЛАСКА за півроку буде 56 днів відпустки, якщо не продовжуюють договір?? При умові що у всіх буде 56 ..
Вчитель
Вчителів, які на контракті, взагалі звільняють, а тих, хто виїхав за кордон і невідомо коли повернеться, залишають працювати в школі, гарантують години. Не цінять, що не покинули країну, працювали під обстрілами, платили податки в Україні. Нікополь, Дніпропетровська область.
Інна
Таке відчуття ,що на Україні одна професія "вчитель"! Інш працівники отримують 75% є і 50%зарплатні,(5200-75%=3900)і нічого якось живуть і не нарікають!Будьте добріші ,ви ж вчителі!Головне миру нам !
Местный
Для Інна: давайте быть объективнее. Уточнение по вашему посту. "В Україні одна професія {яку пинають всі ногами} - "вчитель".
МН
Супер уточнення!!!! Коментарі, все правда, по всій країні ((((
Коментувати
Анна
На Закарпатті теж змушують вчителів йти у відпустку за власний рахунок .Дуже недоречне рішення. Де шукати роботу вчителю на літо?
Равена
Прочитала коментарі та й побачила цікаву тенденцію: всі вчителі зіпсували собі зір через дистанційку. Друкують текст, а літер не бачать. Я намагалась надрукувати правильно, бо теж майже не бачу.
Галина
Для Равена: не ифакт, що літер не бачать. Я роблю багато помилок просто через те, що пальці в мене більші ніж літери в телефоні, і часто натискається інша літера, яка знаходиться вище, нижче або поряд
Коментувати
Лара
Чому директора не повідомляють про виїхавших, а вчителів які залишишись примушують заповеювати журнали, та же й повну заробітну платню виплачують виїхавшим. А ми в щоні бойових дій працюем! До кого можно звернутись та поскаржитись на цю ситуацію?
Ганна
Для Лара: А ті хто виїхав, вони не працюють? Вони так само проводили уроки, перевіряли роботи, вели електронний журнал. Чому їм мають не оплачувати виконану роботу? А журнали заповнять, коли повернуться. Їх всіх вже відправили у відпустку або за свій рахунок. Примушують - це як? Записати свої уроки? Кожен зробив свій вибір. Ви залишились - це ваше рішення, вони поїхали - це їх рішення.
Лара
Для Ганна: примушують, це значить адміністрація роздрукувала те, що вони надіслали на аркушиках, поділила поміж вчителями і ось за 3 тижні ми все це написали. А хто не хотів, пішов у відпустку з 06.06., а потім на 2/3, бо в адміністрації немає роботи. А ми 2 тижні писали і матимем якусь середню оплату. А директора повідомляють про тих виїхавших, про яких вигідно повідомити. Тупа ви Ганно, чи прикидаєтесь?
Коментувати
Svetlana Chalova
Вибачте. Всі хто залишився працюють за себе і за тих хто втік. А заробітну плату отримують всі однаково. Вважаю, що ті вчителі, які виїхали з міст де не ведуться активні бойові дії після своєї відпустк мають повернутися і працювати або брати за власний рахунок. Хтось під сиренами веде уроки, допомагає біденцям з окуповпних територій, а хтось живе ща кошт власної держави та допомоги і нічого не робить. Ботйому страшно, а нам виходить не страшно. А ще їх прямо евакуювали не з їх власної волі...А ось чомусь нас не евакуювали, бо ми прийняли рішення працюватиина благо свого міста і країни. А вони такі великі патріоти сидять у Європі і чекають коли у нас буде мир!!! І хтось їм здобуде Перемогу. Це звісно нестосуєтьмя тих людей у яких зруйновані будинки чи міста...
Svetlana Chalova
Для Svetlana Chalova: Вибачте, наробила помилок у тексті.
Ганна
Це більше виглядає як заздрість, а не патріотизм. Ви також могли поїхати, ніхто не заважав. Але Ви вирішили залишитись, це ваш вибір. Не треба нікому дорікати. Мами вивозили своїх дітей, виїздили заради дітей. Вы не були закордоном в статусі біженців, не жили в таборах для біженців, не шукали там самі житло, не були в ситуації, коли ти нічого не розумієш, бо мову не знаєш. Чому Ви дозволяєте собі їх засуджувати? Те, що вони закордоном, не означає, що вони не проводять уроки. І працюють менше за Вас. Взагалі цікаво, що ж у вас там за колектив, що ви так відноситесь до своїх колег? Щоб досягти успіху, треба вміти підтримувати один одного, а не поливати брудом.
Ірина
Для Svetlana Chalova: ,Ви за когось проводили уроки,перевіряли зошити,спілкувалися з батьками і дітьми?Якщо так,тоді попросіть цю колегу відати Вам гроші .А якщо Ви цього не робили,а залишилися в країні наражая своє життя та життя своїх дітей на смерть,то це Ваш вибір.Ви ж не думали ,що Вам за це доплатять?
Коментувати
Олена
Чому не дають відгули тим вчителям, які вимушені були виїхати з країни, а заставляють писати заяву « за власний кошт»??? Які є закони? Чому знову принижують вчителя? Нехай, забрали всі доплати, але зараз, адміністрація шкіл робить все, щоб вчителі не поверталися, а шукали роботу за кордоном….
Галина
Для Олена: які відгули? Ви що приходили на роботу у вихідні дні? Може Ви якось не так висловились?
Василь
Мені просто цікаво - а яким чином Ви "заробили" собі ці відгули ?
Ганна
Наприклад, олімпіади та МАН. Дві олімпіади з інформатики - це 4 вихідних підряд, з ранку і до вечора.
Коментувати
Альбина
Примушують учителів, які в Харкові, заповняти журнали і документи колег, які ще не повернулися в місто, тому ще небезпечно, кожного дня обстріли. Скажіть, а навіщо зараз мити вікна? А ще змушують писати "за власний рахунок" або припиняти трудовий договір. Свавілля...
Ганна
Для Альбина: Мити вікна - це взагалі треш. В місті стріляють постійно, але треба на літо помити вікна
Ирина Николаевна
Для Ганна: и шторочки постирать, и полы, б. , покрасить. И в школе ремонт идет полным ходом. Ламинат стелят в кабинете директора и мебель ей меняют. Гневит Бога, не думает, что завтра может прилететь. И вымагает у учителей, чтобы обязательно связались с родительскими тройками и выкупили краску, которую она уже купила на полы (перед войной или сейчас, не знаю).
Коментувати
Вчитель
В Києві також вимагають писати за власний рахунок. Або призипинення трудового договору. Кажуть, що коштів немає, фінансування знижено на 40 відсотків.
Марина
У нас теж саме. Вчитилів змушують писати заяви на відпустку за власний рахунок в літку, мотивуючи тим, що немає коштів на заробітну плату. Місто Полтава.
Наталя
Для Марини. Ну ребята и девочки, раз мы учителя давайте писать правильно хотя бы свою профессию. ВчитЕлів. Літку... Такого слова в українській мові немає. Є влітку. Вибачте, Марино, це я так, не насміхаюся, а скоріше "а баба Яга проти"). Стосовно тих колег, які виїхали. Що ж, була така можливість, то чому б і ні... онлайн працювали всі. На місцях і на виїзді. У мене, наприклад, такої можливості не було. І коштів, щоб заплатити за це також. Херсон... Вчора прочитала про те, що профспілка наголошує на тому, щоб зарплати виплачували в повному обсязі. Так як вчителям і без дітей вистачає роботи. Кабінети, документація, підвищення кваліфікації тощо. Думаю, що це питання по всій Україні "розрулюють"). Оптимізм -наше все). Здоров’я, колеги, миру і благополуччя. Ну і вчасної оплати праці))
Коментувати
Людмила
Частина ОТГ ПРИМУСОВО відправляє вчителів у неоплачувані відпустки! Крім того, що зняли всі доплати!