Більшість батьків вважає, що якість освіти погіршилась

Більшість українських батьків вважає, що якість освіти за останні 2 місяці значно погіршилася

Більшість батьків вважає, що якість освіти погіршилась

Переважна більшість українських батьків вважають, що якість навчального процесу за останні 2 місяці значно погіршилася.

Про це свідчать результати опитування Gradus Research, проведеного серед містян 18–60 років, які мають дітей до 18 років.

Згідно зі звітом, 66% опитаних батьків вважають, що якість навчального процесу значно погіршилася.

«Переважна більшість українців шкільного віку продовжують навчання в школі віддалено, проте, на думку 66% опитаних батьків, якість навчального процесу значно погіршилася», – йдеться у звіті.

Також, на думку респондентів, налагодження навчального процесу є найбільшою потребою українських дітей.

«За нею йде потреба в одязі, взутті та навчальному приладді», – відмітили опитані.

Освіта.ua
04.05.2022

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Оптиміст
Опитано 784 респонденти з міст понад 50 тис. населення протягом 26-27 квітня через мобільний додаток. Релевантна вибірка, що сказати
Ярослава
Тут і якість життя погіршилась, не те що освіти. А батькам все одно не вгодиш. Вимагаєш - " ой, та що ви, у дитини стрес"; "спускаєш "на гальмах, просто щоб зайняти чимось дітей - "низька якість освіти". А зверху ще й оцінювання справедливого вимагають. Вчитель завжди крайній.
???
Для Ярослава: На педраді педагогічної доброчесності вимагають (справедливого оцінювання), а за дверима - високих балів, олімпіадників, МАН, бо рейтинг школи вище справедливості. Але ж учні це бачать. І що вчителям робити в такій ситуації? Справедливо оціниш - поганий педагог для адміністрації, несправедливо - для учнів і батьків...
Коментувати
Реальность
Неудивительно, многие из наших учителей пакуют сумки и выезжают с детьми за границу, выплаты беженцам, соц.пакет в разы больше, во Франции - 700 евро, Бельгии - 800 евро/мес. на человека. Те, кто выехал, уже подрабатывают помощниками местных учителей, возвращаться не планируют, даже со средним знанием англ. очень быстро находят другую работу.
Местный
Для Реальность: правильно делают! Откроют границы и педагоги мужского пола тоже покинут страну, ибо с осени з/п урежут до 0 грн, а какахами родители и МОН бросаться продолжат интенсивнее...
Местный
Заминусовали - значит по больному попал))
Коментувати
Гірська місцевість. Освітяни
Ще коротенька репліка. Погано організований навчальний процес там, де педколектив та адміністрація дуже високо літає. У нас кортко і ясно. Viber! деякі класи на Skype і загально-шкільні групи у Telegram, адже там можлива відеотрансляція до 1000 осіб. Чого ще шукати? Ми виходили з того щоб охопити онлайн навчанням як омога більше учнів. Перераховані додатки працюють практично в усіх. Ви шукайте Zoom та Meet. А ви подумали, що старенькі телефони не підтримують такі програми? Якщо треба організувати гарну показуху, то можна використати Zoom, з 23 учнів 10 може приєднається. А далі? Ми на показухи не працюємо. Наше завдання охопити учнів знаннями! У нас деякі вчителі за свої гроші купили міні дошки - до 900 гр. Інші електронні ручки. Деякі приходять до школи. У нас не має такого, щоб вчитель цілий урок роповідав учням анекдоти або кожного разу надсилав завдання конмпектувати підручник. Якщо захотіти навчання дистанційно можна організувати на дуже хорошому рівні.
Вікторія
Для Гірська місцевість. Освітяни: Я працюю в сільській школі, і в жодної дитини не виникло проблем з приєднанням до Meet .І телефони дозволяють) А от у вчинелів деяких до цих пір телефон на кнопках і туманне уявлення про ноутбук. Нічого, такі з шкільних працюють.Бо йдеться не про показуху, а про ефективність й сучасність уроку.
Коментувати
Гірська місцевість. Освітяни
Не знаємо як і де, але у нас порівнюючи з пандемією відвідуваність онлайн уроків дуже збільшилася. 1-9 класи на рівні 80-90%. 10-11 60-70%. Але відвідуваність - це одна сторона, а якість знань інша. Хоча тенденції особливо не змінюються. Хто вчився очно, той вчиться дистанційно. Хто нічого не робив очно, той так само веде себе дистанційно. Спосіб покращити ситуацію є. Заствляти хоч іноді учнів вмикати камери і таким чином покращити над ними контроль. Але чи захочуть цього батьки та учні. Одна справа коли учитель бачить учня і відбувається хоч якийсь контроль, а інша коли учень підключився до уроку, вимкнув мікрофон і займається своїми справами. Тут вже вже вчителі дійсно безсилі. Взагалі то правильно зробили, що підняли питання якості знань під час дистанційного навчання. Адже нажаль маємо школи які повністю зруйновані, а ті що не зруйновані геть потребують капітального ремону. І не думайте що це тільки там де війна. Ракети летять по всій країні.
Ліда
Чого МОН і батьки чекаєють від учителя та навчального процесу загалом? Якості, самопожертви, відданості своїй справі, любові до своєї роботи? Що робить держава, і, зокрема, МОН, освітній омбуцмен, місцеві органи влади, контролюючі органи аби покращити ситуацію? НІЧОГО!!! Від слова"ЗОВСІМ". Вчитель і раніше не дуже то дорожив своєю роботою, а тепер і поготів. МОН зменшило фінансування освітньої субвенції на 10%, загалом 17%, то якого милого у вчителів на місцях відбирають 40-50%??? 10 % то 10% 20% то 20% всі все розуміють і сприйнають нормально. Війна, терпіти треба...Але чітко, аргументовано і чесно. Всім? І чиновникам? Суддям? Держслужбовцям? Ні, що Ви... Це вчитель має працювати на 3000 - 4000грн. чесно і віддано, вчити дітей, допомагати армії і біженцям. І закони під час війни чомусь не діють, не працюють , так має бути? Хочете якісної освіти _ то почніть з себе.: проконтролюйте, чому з зарплати вчителів подекуди знімають30_ 40_50%.куди йде решта, покарайте тих, хто зловживає і порушує закон. Бо як ні, то чекайте ще " якіснішої" освіти. І дивіться, аби, дасть Бог, новий навчальний рік було з ким розпочинати.
Галина
Для Ліда: Так. У держслужбовців також відібрали частину коштів на заробітну плату. Я Вам як представник обласної військової адміністрації говорю. Забрали не лише заробітну плату. У нас кредиторка по енергоносіям, відсутні кошти на будь-які поточні видатки (оплату охорони та оренди приміщень, придбання канцтоварів, взагалі нічого немає, немає ні чим ні на чому документи друкувати, навідь довідки на пенсію). Це я вже мовчу, що заробітна плата в держслужбовців не підвищувалась протягом 3 років, і посадові оклади спеціалістів менші за мінімалку при ненормованому робочому часі (виходимо і у вихідні і, якщо є потреба. вночі). Тож перестаньте заглядати в чужі кармани.
Ліда
Нівчий карман педагог не заглядає, за власні гроші купує канцелярію, оплачує інтернет, купує ноутбук і принтер заправляє. Питання у прозорості і чесності місцевої влади, для якої немає законів, у якої немає совісті. Вчителі хочуть лише відкритості і чесності: мінус 20 %, гаразд, всі все розуміють, мале коли на місцях стає чомусь мінус 40% то кожна людина має право запитати чому так і де решта. Бо анархія то не вихід тим більше зараз
Коментувати