У ВР пропонують скасувати норму про 175 навчальних днів

Депутати пропонують скасувати норми щодо тривалості навчального року під час воєнного стану

У ВР пропонують скасувати норму про 175 навчальних днів

У парламенті зареєстрована ініціатива, що дозволяє скорочувати тривалість шкільного навчального року під час воєнного стану.

Про це йдеться у законопроекті, поданому на розгляд парламентського Комітету з питань освіти, науки та інновацій.

Зокрема, проектом документа запропоновано скасувати дію норми, що встановлює тривалість навчального року у 175 днів, на період воєнного стану.

Також пропонується скасувати норму, згідно з якою реорганізація, зміна типу, ліквідація закладу загальної середньої освіти у сільській місцевості допускається лише після громадського обговорення проекту відповідного рішення засновника, який оприлюднюється не менш як за один рік до ухвалення відповідного рішення.

«Станом на 25 квітня в Україні 1499 навчальних закладів отримали пошкодження внаслідок обстрілів та бомбардувань, з них 102 повністю знищені. Очевидно, що дотримання законодавчої процедури реорганізації та ліквідації окремих установ загальної середньої освіти за фактом їх фактичного знищення може призвести до необхідності фінансування неіснуючих навчальних закладів», – обґрунтовують народні депутати у пояснювальній записці необхідність скасування норм щодо ліквідації шкіл.

Окрім того, народні депутати пропонують на період воєнного стану скасувати норми щодо граничної кількості учнів у класі та проведення конкурсу на посаду керівника закладу загальної середньої освіти.

Освіта.ua
02.05.2022

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Вася
Цю норму треба зовсім скасувати, не тільки під час воєнного стану. Чому освітяни мають відпрацьовувати святкові дні? Хіба це справедливо?
Учитель
Ця норма не є доречною не лише у воєнний час. Вона заставляє учителів та учнів відпрацьовувати державні вихідні (пропадають протягом навчального року 4-5 днів). Останнім часом, щоб дотриматися цієї норми, треба дітям вчитися тиждень червня. Прописали б: 170-175 днів. Бо лише в освіті державні вихідні треба відпрацьовувати.
просто вчитель
Для Учитель: Треба було не дні рахувати, а залишити так,як було раніше 35 тижнів. Хай собі любимим,вельми шановні депутати дні рахують,бо що що, а для них святкові дні - це святе, а ти, учителю, відпрацьовуй їх.
Коментувати
Віктор Шиян
Ця норма скасована наказом МОН № 290 від 01.04.2022.
1111
Для Віктор Шиян: Не скасована. Там немає такого рядка "Скасувати тривалість навчального року у 175 днів". Є рекомендація закладам освіти "самостійно визначити день закінчення освітнього процесу". Його й раніше визначали самостійно без цієї рекомендації, відраховуючи 175 робочих днів з першого вересня. Крім того, наказом не можна скасувати закон чи його окремі положення.
2307
Я з вами згоден, але там в наказі є ще уточнення "без врахування показників з кількості днів", хоча дійсно наказ не може відмінити дію закону
Коментувати