Заборона працювати з-за кордону не стосується вчителів

Учитель може працювати дистанційно з-за кордону, для цього не потрібно оформлення відрядження

Заборона працювати з-за кордону не стосується вчителів

Постанова уряду, за якою працівникам державних установ та підприємств забороняється працювати за кордоном, не стосується вчителів та вихователів.

На цьому наголосив освітній омбудсмен Сергій Горбачов, коментуючи сигнали від учителів про вимоги дирекції негайно повертатись з-за кордону.

Згідно з роз’ясненням освітнього омбудсмена, заклад освіти комунальної форми власності не є «суб’єктом господарювання державного сектору економіки», тому учитель може працювати дистанційно із-за кордону, для цього не потрібно відрядження.

«Керівники закладів освіти та органів управління освітою, які вимагають від вчителів на цій підставі негайно повертатися в Україну, припиніть свавілля та знущання над вчителями!» – підкреслив Сергій Горбачов.

Освіта.ua
29.04.2022

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Вчителька
Добрий день! Знаходжусь за кордоном та працюю дистанційно. Отримала повідомлення від директора школи, що «хто до 1 червня не повернеться в Укоаїну, вам треба писати заяву за свій рахунок. Та тарифікуємо тільки до 31 травня» А відпустка тільки з 1 липня!!! Скажіть , будь ласка, на скільки ця вимога є правомірною?
Економіст
Для Вчителька: Якщо навчальний процес триває лише до 1 червня, а відпустка з 1 липня, то протягом червня вчителі мають залучатись до інших робіт, які Ви вочевідь не зможете виконувати дистанційно, а отже маєте піти у відпустку за власний рахунок. Все вірно
Вчителька
Дякую за відповідь! Як класний керівник випускного класу маю купу поперової роботи… Ще раз дякую!
Вчителька
Паперової ррботи*
Коментувати
Катерина
Що робити, якщо вимагають повернутися для заповнення журналів, виставлення оцінок? Я веду уроки онлайн. Повертатися ще з місяц не можу, лікую дитину.
Василь
Повиїжджали за кордон лише ж жінки-вчителі та науковці. Чоловіків ніхто не випускав.
Олена
Чи має право викладач університету дистанційно працювати з-за кордону? Бо ми всі вже понаписували відпустки за свій рахунок.
Ольга
Чи стосується згадана постанова керівників комунальних закладів дошкільної освіти? Дуже хотілося б отримати роз’яснення, тому що місцеве керівництва забороняє працювати дистанційно, приходиться брати відпустку без збереження і всеодно робити всю роботу ( видавати накази, подавати інформації, робити табеля обліку робочого часу...)
Ольга
Я вчитель- логопед логопедичного пункту управляння освіти. Логопункт є структурним підрозділом РУО. Корекційні уроки проводили дистанційно. Тепер змушена піти у відпустку без збереження, або повернутися в Україну. Чи можу я - ВЧИТЕЛЬ-ЛОГОПЕД працювати дистанційно поза межами України???? Я ж ВЧИТЕЛЬ, але працюю не в ЗЗСО.
Реалист
Те учителя, которые выехали, хрен вернутся обратно. Во Франции в месяц на беженца выдают 700 евро, талоны на еду и талоны на одежду. Учитель/мама с ребёнком или двумя даже не подумает возвращаться, чтобы помереть с голоду в Украине. В этом году урежут все доплаты, надбавки и вопрос - а за что жить? Чем кормить детей? За 7 тыс. грн. с нынешними ценами и инфляцией не протянешь. В первую очередь надо думать за своих детей, семью, а таких работ будет двести.
Сергей Лимонов
Для Реалист: а ти вже на під`їзді до Парижу теж?
Галина
Для Реалист: довго в них ці виплати? Бо у сестри колега виїхала у Фінляндію, то так і житло, і виплати, але лише на 2 тижні. А потім маєш знайти роботу, і утримувати себе самостійно
Коментувати
Свідомі
Ті викладачі, вчителі, науковці, які ми маємо тепер - це те толкове і працеспроможне що ми маємо. Фахівці, які будуть випущені вони у дуже значній мірі недовчені фахівці. Адже ви забули про не один рік пандемії та забули про те, що тільки цього навчального року освіту зуміли налаштувати на той рівень надання та отримання знань дистанційно, який можна вважати прийнятний. Тому вберегти інтелектуальний потенціал дуже потрібно. І добре що маємо владу, яка це розуміє. Адже якщо не вбережемо те, що маємо. У нас буде інтелектуально зубожіла країна. Не кажучи про НТП. Але окрім цього що влада вже зробила, треба повністю 100% перевести заклади освіти на електронну документацію. Електронні журнали, електронні звіти, електронні табелі... Якщо викладач,вчитель виїхав за кордон або переїхав у західний регіон він не повинен хвилюватися, як йому повертатися і заповнювати журнал і решта документи.
Свідомі
Враховуючи цю ситуацію. Є така пропозиція. Щоб у електронних журналах виставляти тільки оцінки за теми, модулі, практичні, лабораторні, контрольні, а також семестрові та річні оцінки. Розумійте десь є така ситуація, що документація втрачена. Не переписувати все по новому! А десь дійсно педагог виїхав закордон. Не тягти ж його силою. Тому буде дуже мудро, якщо кожен педагогічний працівник буде вести собі чорновий варіант, в якому буде виставляти поточні оцінки, а у електронних журналах записувати і виставляти оцінки за основні види робіт без жодних дат. Це дозволить і час економити, і здоров’я берегти, і вчасно навчальний рік завершити. Навіть якщо документація втрачена, педагоги знають як вчився кожен учень і зможуть виставити адекватні оцінки.
Ольга
Я вчитель-логопед логопедичного пункту системи освіти, логопункт є структурним підрозділом РУО, але я вчитель. Корекційні уроки проводили дистанційно. А тепер виходить, що нас відправляють за свій рахунок, або говорять повертатися. Чи можу я продовжувати працювати за кордоном?? Я ж вчитель, але при РУО,, а не при ЗЗСО.
Коментувати