Міністр освіти про організацію освітнього процесу

Звернення міністра освіти щодо організації освітнього процесу в умовах війни

Міністр освіти про організацію освітнього процесу

Звернення міністра освіти і науки Сергія Шкарлета до освітян, батьків і громадськості щодо організації освітнього процесу в умовах воєнного стану.

Запуск освітнього процесу

Освітній процес має бути запущений хоча б у тих регіонах, де безпекова ситуація це дозволяє. Зокрема, у понеділок, 14 березня, має розпочатися освітній процес принаймні в 14 областях. Решта областей за результатами консультацій із цивільно-військовими адміністраціями мають ухвалити рішення щодо подальших дій стосовно освітнього процесу.

Освітній процес у регіонах, де ситуація є небезпечною

У частині регіонів зберігається небезпечна ситуація. Міністерство освіти і науки рекомендує залежно від конкретної ситуації або тимчасово призупинити освітній процес або організувати його за дистанційною чи змішаною формою за погодженням з місцевими органами влади.

Про навчання дітей, які перемістилися до інших регіонів

Діти, які тимчасово перемістилися до інших регіонів України, можуть долучитися до навчання в школі у будь-якому форматі за місцем тимчасового проживання. З цією метою Міністерство освіти і науки використовує платформу «Всеукраїнська школа онлайн», де учні 5-11 класів можуть отримати повний доступ до навчальних матеріалів.

Для вчителів у рамках платформи реалізований «Кабінет вчителя», завдяки якому можна створювати віртуальні класи, створити персональну освітню траєкторію для кожного учня, а для учнів відстежувати їх поступові навчальні здобутки і надавати зворотний зв'язок.

Також для школярів функціонує мобільний додаток «Всеукраїнська школа онлайн». Окрім того, платформа доступна в інших країнах світу, тому діти, які тимчасово виїхали з України також можуть долучитися до навчання.

Використання приватних освітніх онлайн-платформ

Під час воєнного стану більшість приватних освітніх платформ та онлайн-шкіл надали безкоштовний доступ до своїх послуг, що може допомогти сім'ям з дітьми долучитися до освітнього процесу.

Всеукраїнський розклад онлайн

14 березня Міністерство освіти і науки презентує «Всеукраїнський розклад онлайн». Інтерактивний курс містить повну збірку навчальних матеріалів з різних онлайн ресурсів. Це телеуроки, підручники, календарно-тематичне планування організації освітнього процесу.

Щодо ДПА і ЗНО для випускників 11-х класів

Міністерство освіти і науки спільно з Комітетом Верховної Ради з питань освіти і науки напрацювало алгоритм щодо цих ключових точок оцінювання учнів. Ухвалено рішення про зміну алгоритму вступу до закладів вищої освіти та складання ДПА. Зовнішнє оцінювання та державна підсумкова атестація проводитися не будуть. Пропозиції оприлюднені в законопроекті, який зареєстрований у Верховній Раді за № 7132. Ідеться виключно про вступ у 2022 році.

Наразі МОН розробляє алгоритм цьогорічного вступу. З метою запобігання будь-яким проявам корупції жодних іспитів у закладах вищої освіти не проводитиметься.

Освіта.ua
14.03.2022

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Юлія Бережна
160км від Києва. Інтернету немає. Навіть мобільного, ні водафон, ні київстар, ні лайфсел. Як дитині вчитись? Про які онлайн платформи можна розповідати... Ви маєте думати не тільки про переселенців, які виїхали на захід, у відносну тишу, але й про тих, які не так далеко виїхали з Києва. В селі і навколо кілометрів 10 шкіл немає. Транспорту немає. Як вчитись цим дітям? Як отримувати оцінки? Донька 11 клас. Як готуватись до т з ЗНО, яке не зрозуміло в якому форматі буде?
Dorian
Для Юлія Бережна: ЗНО оцінює знання учня набуті за 6 -11 класи. Тому є шанс, що перемога уже близька і діти зможуть надолужити втрачений час якщо ЗНО перенесуть на останні місяці літа чи перші місяці осені. А донька, якщо кмітлива то зможе знайти потрібну інформацію і з підручників. + Можу припустити, що все ж таки мінімальний інтернет є, якщо ви змогли надіслати повідомлення. З мого досвіду програми типу "Google Meet" здатні функціонувати і за дуже низької швидкості.
Коментувати
???
Пане міністре, прошу дайте чітку відповідь ???? ЧИ МОЖУ ПРОВОДИТИ уроки З-ЗА кордону???? Дякую за розуміння
Світлана
Учень евакуювався за кордон. Зв.язок є але інструменту не має (фортепіано, саксофона, інше). Як оплочувати такого учня викладачу мистецької школи. І чи оплочувати взагалі,
Янич
Коли потрібно було здавати ЗНО, то всі дружно кричали, що це стрес, знущання. Як тільки відмінили - хочу ЗНО, паскуди, дайте ЗНО.
Сергей Лимонов
Рашистські окупанти розстрілюють мирних жителів м. Ізюм на Харківщині. На виїзді з міста бойовики накрили артилерійським вогнем приватний мікроавтобус. Доля пасажирів невідома. Наразі тривають бої за цей населений пункт. Ворог безперервно обстрілює його авіацією та артилерією вдень і вночі. Жодних можливостей для доставки гуманітарної допомоги або евакуації немає. Місто без світла, води і тепла. Жителі не виходять з підвалів. Кількість жертв серед цивільного населення встановити неможливо. Містечко, яке до війни налічувало всього 46 тисяч жителів, зараз майже стерто з землі, зруйнована інфраструктура", - йдеться в повідомленні. За словами Денісової, такі дії окупаційних військ є злочином геноциду згідно з Конвенції ООН про запобігання злочину геноциду і покарання за нього. Джерело: https://censor.net/ua/n3325076 Пофіг ! Дайош ЗНО! ЗНО! ЗНО!
Droian
Для Сергей Лимонов: Ніхто не говорить про ЗНО в старих термінах. Проте якщо перемога прийде швидше, то є можливість перенести ЗНО на липень-серпень.
Сергей Лимонов
Заздрю твоєму оптимізму!
Яна
Для Сергей Лимонов: ти якийсь взагалі ображений по життю . Да справи нашої держави не кращі , але не треба сосати хер і говорити що срака смачна! Ти не мужик , ти хуйня , йди на передову , а не строчиш тут , лох печальний
Коментувати
Марина
Чомусь не завжди вчителям, які перебувають за кордоном, дають можливість проводити уроки онлайн. Кажуть писати заяви на надання відпустки без збереження заробітної плати. На те, що писав освітній омбудсмен не звертають уваги.
Наталя Київ
Для Марина: Шановна вчителько! Якщо Ви покинули країну,то там і залишайтесь. на це місце знайдуть людину ,яка зможе працювати у своїй державі. А ви зрадниця
Сергей Лимонов
Браво,Наталія!
Местный
Для Наталя Київ: абсолютно поддерживаю! Более того, оставшихся педагогов надо максимально поощрять и материально поддерживать после окончания войны, ибо именно им отстраивать новое образование.
Коментувати
Мати абітуріента
ЗНО ТРЕБА ХОЧА Б ДІСТАНЦІЙНО,БО ДІТИ ГОТУВАЛИСЬ ЗА ПРЕДМЕТАМИ ЗНО.А середній бал атестату як раз и буде головним фактором коррупції,бо багато атестатів куплять за гроші .Це дуже прикро!Бо на багато факультетіа та спецальності у тому році атестат не був важливим.Думайте головою трохи! Це не розумно.Зрозумійте! Хай буде одне ЗНО по укрмові,наприклад,на гуманітарний напрям.А на технічний -математика.Та діти все одно покажуть,на що вони здатні.Це буде спрааедливо до дітей!
Максим
Для Мати абітуріента: та вони кончені . Судити по балам тупо . Я в 2021 здав зно з географії на 194 бали , а вчитель поставив мені 9 в атеста (іто я випрос)
Чароік
Засуньте Зно в ж...у. Вам Лікарчук сказав- не можливо провести!!! Вас , дурнів, до нас в Харків на перевиховання треба!
Сергей Лимонов
Вони хочуть ЗНО ( в наш час)! Здавати у підвалах в перервах між бомбардуванням і хімічними атаками в протигазах! Кончені уйобки!
Коментувати
Алёна Иваникова
Як бути тім хто навчається в колледжі і планував поступати в іншому році, а здавати ЗНО в цьому? Нам крім гос екзаменів, ще й ЗНО здавати? Це нереально, це велике навантаження
Сергей Лимонов
Пане міністре! Благаємо на колінах-проведіть ЗНО в цьому році! Бажано в містах : Харків- Суми- Маріуполь- Чернігів - Херсон!
Марія
І в Києві! Будь ласочка! Скільки сил вбито за для ЗНО
Сергей Лимонов
Люди просто не нюхали шмаленого вовка! ЗНО !ЗНО ! Вимагаємо- благаємо- закликаємо! Хворі люди! Вся країна у вогні! Клятий ворог лютує і знищує все на своєму шляху! Ні! Не чули- не бачили! Давай ЗНО! Придурки!
Марія
Для Сергей Лимонов: Так ти ж , придурошне, сам благаєш , чи ти свої коментарі вище не бачиш . Тепер слухайно сюди , кончене , якщо ти і справді маєш яйця між ногами , якщо хочеш будувати нову СИЛЬНУ країну , то треба не плакать і жалітись як тобі погано , а йти і їбашити як чорт . Бо якщо зараз відмінять зно через СТРЕСІКИ , вчителі підуть у відпустку , а поліція , пожежна служба , лікарі , військові складуть руки , то що буде далі , пизда в лаптях?
Коментувати
Учениця
Пане міністре! Діти й батьки благають не скасовувати ЗНО, невже Ви досі не чуєте?
Сергей Лимонов
Для Учениця: Від початку російського вторгнення війська рф пошкодили 379 навчальних закладів в Україні, деякі з них зруйновані повністю.Також він підкреслив, що наразі карта не містить повної інформації: даних із Чернігівської, Харківської та Луганської областей немає
Коментувати
МФ
А що зі студентами ВНЗ? Яке може бути дистанційне навчання, якщо обстріли, повітряні тривоги, вибухи? Можливо, варто і їм скасувати літню сесію? Інакше це буде розквіт корупції...крім того, яке навчання в таких умовах? Психіка дітей вже дала збій
Лариса
Було б розумно відправити на місяць вчителів у відпустку. І не було б у керівників непорозумінь і порушення закону.
так
Для Лариса: будь ласка, відправте, але заплатіть відпускні
Катерина Степанюк
Відпустки бувають за власний рахунок.
Коментувати
Лариса
Чому нічого не говорять про вчителів, які виїхали за кордон. Вони мають можливість працювати дистанційно. Не говорять про оплату праці таким вчителям.
Мищак Богданна
Для Лариса: як не говорять. Їм дозволено проводити уроки дистанційно.
Галичанка
В ліцеї, де я працюю (Івано-франківська область) сказали писати заяви ’’за власний рахунок’’. Начебто, такий наказ Департаменту освіти.
Вчитель
А ви не можете зайти на сайт МОЗ і подивитися? Немає такого наказу, не мають права!
Коментувати
Наталія Дутка
Коли буде відомо ,що це зазміни алгоритми, бо діти і батьки мають розуміти, що саме їх чекає, бо фраза" онлайн вступ без участі дітей" не зовсім зрозуміла .
гість
Для Наталія Дутка: наприклад, середній бал річні оцінки за останні три роки
Решетова Анна
Херня якась . У мене атестат поганий , через те що вчителі мене не любили , але я здала зно2021 на середній бал 190 і вчусь на ОП Туризм в Найкращому ВУЗІ країни (Шевченка) на бюджеті
Коментувати
Свірщевська Лідія
Шановний пане міністре! Учителка з малолітньою дитиною виїхала за кордон. Є можливість викладати уроки дистанційно, але на законодавчому рівні це не врегульовано. Ніхто на себе відповідальності брати не хоче. Хочу почути вашу відповідь
Мищак Богданна
Для Свірщевська Лідія: все врегульовано.http://osvita.ua/school/85902/
Ага
Відділи освіти не звертають на це увагу.
Коментувати
Небайдужа
Навчання добре, але то нічого що ми від 2-ї ночі сиділи в підвалах. А зранку уроки. Це і діти , і вчителі. Який стан учасників навчально виховного процесу?
!!!!!
Для Небайдужа: берете розкладачки і спальний мішок, і спаткиии.
Знесилена
Це брєд, а не навчання, але на жаль, нас ніхто не чує. Цитата з рекомендацій: "Уроки перериваються на час повітряної тривоги і відновлюються після її відміни" Це на їхню думку "спокійний" регіон.
Наталя
Для !: Вы серйозно?!.. Знущаєтесь чи жартуєте? В будь якому випадку це жорстоко!
Коментувати