МОН забороняє відправляти педагогів у неоплачувані відпустки

МОН категорично забороняє примус педагогів до написання заяв про відпустку без збереження зарплатні

МОН забороняє відправляти педагогів у неоплачувані відпустки

МОН категорично забороняє керівництву примушувати педагогів до написання заяв про відпустку без збереження заробітної плати.

Про це повідомив міністр освіти Сергій Шкарлет, посилаючись на звернення педагогів щодо примусу окремими директорами до написання таких заяв.

За його словами, працівникові може бути надано відпустку лише за добровільним бажанням або його може бути звільнено відповідно до вимог трудового законодавства.

«Наголошую на тому, що міністерство категорично забороняє керівникам органів управління освітою або керівникам закладів освіти примушувати педагогічних та інших працівників до написання заяв про відпустку без збереження заробітної плати. Відповідного листа з проханням роз'яснити цю позицію керівникам закладів освіти та педагогічним працівникам вже направлено керівникам обласних управлінь (департаментів)», – підкреслив Сергій Шкарлет.

Також міністр закликав освітян залишатися згуртованими та підтримувати один одного.

«Тримаємо стрій. Ми – сильні! Ми – Україна!» – зазначив Сергій Шкарлет.

Освіта.ua
28.02.2022

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Валентина
Скажіть, будь ласка, які доплати керівник закладу повинен знімати з працівника, щоб війти в обсяг субвенції, якщо престижність весь рік платилася 5%. І друге питання: чи повинен педагог проводити онлайн уроки під час відпустки без збереження заробітної плати?
Мирослава
Якщо вчитель виїхав за кордон, у зв’язку з воєнним станом та ситуацією на Україні .Чи необхідно писати заяву за свій рахунок? У місті спокійно.
Галина
Для Мирослава: звісно має. Одне діло, якщо вам дирекція дозволила зовсім на роботу не ходити, доки не викличуть, але Ви знаходитест поблизу, і змодите за викликом з’явитись, і зовсім інше, що Ви взагалі зникли. У більшості шкіл міст де спокійно, облаштовані місця для поселення біженців, і працівники ходять за графіком на чергування (в тому числі вночі). Почитайте про військовий стан. Обов’язкове відпрацювання. А людину, яка зникла без заяви, мусять звільнити
Коментувати
Людмила
Якщо вчитель виїхав за кордон на евакуацію. Чи буде йому йти заробітна плата? .У місті спокійно,
Лариса
Скажіть, будь ласка,, чи під час воєнного стану вчителям потрібно писати заяву про простой з оплатою 2/3?
Еріка
А якщо виїхали за кордон, у зв’язку з воєнним станом та ситуацією на Україні .Чи необхідно писати заяву за свій рахунок