Рішення про проведення ДПА ухвалять найближчим часом

Питання проведення державної підсумкової атестації буде вирішено найближчим часом

Рішення про проведення ДПА ухвалять найближчим часом

Питання проведення державної підсумкової атестації в 2022 році буде вирішено під час засідання парламентського Комітету з питань освіти, науки та інновацій вже найближчим часом.

Про це повідомив міністр освіти і науки Сергій Шкарлет, коментуючи запитання випускників та батьків стосовно проведення шкільних іспитів цього року.

За його словами, рішення про проведення ДПА має ґрунтуватися на консолідованій позиції освітян, депутатів, експертів МОН, а також рекомендаціях МОЗ.

«Спільно з Комітетом із питань освіти, науки та інновацій ми шукаємо рішення щодо проведення державної підсумкової атестації у 2021/2022 навчальному році. Відстежуємо, зокрема, показники захворюваності на COVID-19 у різних областях», – зазначає міністр.

Водночас він наголосив, закон не звільняє від проходження ЗНО здобувачів освіти, які планують вступати до закладів вищої освіти у 2022 році.

«Але, враховуючи ситуацію з поширення коронавірусу та з метою мінімізації ризиків для здоров’я учасників освітнього процесу, попередні два роки Верховна Рада України ухвалювала рішення про звільнення від ДПА учнів 11 класів», – зазначає Шкарлет.

Також він зауважив, що наразі тривають активні консультації та обговорення щодо цьогорічної атестації.

«Рішення, на моє переконання, має бути виваженим, ґрунтуватися на консолідованій позиції освітян, депутатів, експертів МОН, а також рекомендаціях МОЗ. Очікую, що найближчим часом на засіданні профільного комітету ВРУ ми остаточно вирішимо це питання», – повідомив міністр освіти і науки.

Для отримання важливої інформації про проведення ДПА і ЗНО приєднуйтесь до сторінок Вступна кампанія в Telegram або Абітурієнт і Освіта.ua у Facebook.

Освіта.ua
10.02.2022

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Ольга
Шановні!А чому ви не враховуєте такий важливий фактор, як висока захворюваність серед школярів на COVID-19 у 2022 році!!! А це , звичайно, і пропущені уроки, і зміна психологічного стану після хвороби , і багато інших чинників. Відміні ДПА - 2022 -ТАК!!!
Олександр
Рішення про звільнення від ДПА випускників шкіл 2022 року вже ухвалено. Зараз йде процес його офіційного оформлення. Вчора в парламенті зареєстровано законопроект #7037 внесений більш ніж 35 народними депутатами (здебільшого членами профільного комітету освіти). Цей законопроект "брат-близнюк" законів двох попередніх років, якими звільняли ВСІХ здобувачів повної середньої освіти від обов’язкового ДПА (не плутати із ЗНО для вступу). Найімовірніше (хоча поки його не має в порядку денному) парламентський комітет його розгляне 16 лютого. Тому міністр трохи лукавить і робить вигляд, що з ним хтось щось ще узгоджує.
Микола
Для Олександр: серйозно?
Каспер
Микола, квитки на інтернет чи жетончики на гугл закінччились? http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=73743
Полина
Для Каспер: Ччччто?
Коментувати