У МОЗ закликали повідомляти про порушення у шкільних меню

1 січня в школах і садочках мають розпочати готувати їжу за новими правилами та рецептами

У МОЗ закликали повідомляти про порушення у шкільних меню

У Міністерстві охорони здоров'я закликали батьків, які виявляють порушення у раціоні шкільного меню, повідомляти про це до Держпродспоживслужби.

У відомстві наголошують, що з 1 січня в усіх українських школах і садочках мають розпочати готувати їжу для дітей за новими правилами та рецептами.

За словами міністра охорони здоров'я Віктора Ляшка, нове шкільне меню – це не лише про зменшення солі та цукру, це про пріоритети здоров’я дітей та про потенційно здорову націю.

«Наші діти мало рухаються, вживають забагато цукру та солі. І як наслідок, вже у підлітковому віці мають  серцево-судинні захворювання та страждають на ожиріння», – зазначає міністр.

Зокрема, відтепер у стравах, що готуються у закладах освіти, обмежується кількість солі та цукру, жирів рослинного і тваринного походження. Зменшена кількість соків. Знижені норми споживання хліба та картоплі.

Водночас збільшена кількість споживання молока та кисломолочних продуктів, м’яса, риби, круп та бобових.

Окрім того, з нових норм виключені ковбасні вироби, сосиски, рибні, м’ясні та плодоовочеві консерви, кондитерські вироби, оскільки ці продукти мають високий вміст солі, цукру, а деякі з них – консерванти та трансжирні кислоти, що суперечить принципам здорового харчування.

У Міністерстві охорони здоров'я також зауважують, що зміни до системи харчування розроблялися з огляду на міжнародний досвід та рекомендації Всесвітньої організації охорони здоров’я щодо принципів здорового харчування. Врахувано також фізіологічні потреби дітей в основних харчових речовинах та енергії.

Перевірити, чи відповідає меню у закладі освіти оновленим нормам, можна на сайті МОЗ, на якому оприлюднені всі технологічні карти на страви. У разі виявлення порушень необхідно звертатися до адміністрації закладу, а в разі потреби – залишити скаргу через чат-бот у Telegram Держпродспоживслужби.

Як відомо, в Україні за ініціативи першої леді Олени Зеленської розпочалася реформа шкільного харчування. Технологічні карти для оновленого шкільного меню розробляв кулінарний експерт Євген Клопотенко з командою.

Освіта.ua
13.01.2022

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Людмила Сегіївна
Аби хто дав роз’яснення як батьки практично будуть контролювати порушення у меню школи чи дитсадка, як?
сергій
Хм... Контролювати страви можливо і добра справа... А хто з міністерства проконтролював фінансування на ці страви? Держава виділила кошти? НІ!!!! Все фінансування покладено на Громади! А от контролювати і впроваджувати реформи( не забезпечивши фінансово) ви добре вмієте...
399
У МОЗ закликали повідомляти про порушення у шкільних меню. ПОВІДОМИЛИ, НУ І ШО? А далльше - ніхрена не буде.
sergey1979
Частина дітей приходить о школи вже голодними. А після 3 чи 4 уроку їм пропонують тертий буряк/моркву чи пюре з гороху/квасолі з чаєм без цукру. Та вони очима шукать лишній кусень хліба. Ще й ціни злетіли.
мама
Для sergey1979: а чому діти йдуть голодними з дому. Хіба це не відповідальність батьків ногодувати дітей сніданком? в школі не снідають. там є перекус та обід, а снідати діти мають вдома
Я
Для мама: Если у вас дети подростки или активные, то вы бы не задавали ненужные вопросы. А некоторые особенные пресыщаются прямо на глазах, разглядывая иконы или фото чиновников.
Коментувати
Ігор
Шановний антиміністр та злодій Ляшко! Тобі потрібно не поради давати до "стукачества", а не тільки відсторонити від роботи без збереження заробітної плати за неконституційні накази МОЗ та постанови Шмигаля від КМУ, а ізолювати від суспільства взагалі, бажано за грати.