Невикористану соцвідпустку мають компенсувати грошима

Компенсація виплачується у разі підтвердження, що інший з батьків не скористався правом на відпустку

Невикористану соцвідпустку мають компенсувати грошима

Особи, які мають право на додаткову оплачувану відпустку, не завжди мають можливість чи бажання скористатись ним. У якому разі їм має бути виплачена грошова компенсація за всі невикористані дні таких відпусток? Київська міська організація Профспілки працівників освіти та науки підготувала роз’яснення з цього питання.

Згідно зі статтями 19 Закону України від 15.11.96 № 504/96-ВР «Про відпустки» та 1821 Кодексу законів про працю України одному з батьків, які мають двох або більше дітей віком до 15 років, або дитину з інвалідністю, або які усиновили дитину, матері (батьку) особи з інвалідністю з дитинства підгрупи А I групи, одинокій матері, батьку дитини або особи з інвалідністю з дитинства підгрупи А I групи, який виховує їх без матері (у тому числі у разі тривалого перебування матері в лікувальному закладі), а також особі, яка взяла під опіку дитину або особу з інвалідністю з дитинства підгрупи А I групи, чи одному із прийомних батьків надається щорічно додаткова оплачувана відпустка тривалістю 10 календарних днів без урахування святкових і неробочих днів (стаття 73 КЗпП).

Якщо працівник, який має право на соціальну відпустку, з якихось причин не скористався цим правом у році досягнення дитиною певного віку або ж за кілька попередніх років, він має право використати цю відпустку, і в разі звільнення, незалежно від підстав, йому має бути виплачена грошова компенсація за всі невикористані дні таких відпусток (стаття 24 Закону N 504).

Міністерство економіки України у листі від 09.12.2021 р. N 4712-06/57931-07 зазначило, що з огляду на норми статті 19 Закону України «Про відпустки», що набрали чинності з 09.05.2021, така грошова компенсація, з цієї дати, виплачується у разі підтвердження, що інший з батьків не скористався правом на додаткову соціальну відпустку та не отримав компенсацію за відповідний період.

Законодавством не визначено конкретного переліку документів, що підтверджують, що один з батьків не скористався правом на додаткову соціальну відпустку та не отримав компенсацію за неї в поточному році.

Тому, на думку Міністерства економіки України, роботодавцю може бути надано будь-який документ, у якому з достатньою достовірністю підтверджується, що іншому з батьків дітей така соціальна відпустка не надавалася, компенсація за неї не виплачувалася.

За матеріалами Київської міської організації Профспілки працівників освіти та науки.

Освіта.ua
12.01.2022

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Олена
А якщо про мене "забули" і не надали відпустку три роки тому, чи маю досі я право на неї?
Юлія
Це тільки у разі звільнення виплачується компенсація? Чи можна не брати відпустку, а отримати компенсацію?