Освітяни мають проходити медогляди за рахунок роботодавця

Профілактичні медогляди педагогів мають проводитись за рахунок роботодавця

Освітяни мають проходити медогляди за рахунок роботодавця

Профілактичні медичні огляди педагогічних працівників мають проводитись за рахунок роботодавця.

Про це повідомив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко, відповідаючи на запитання народного депутата Наталії Піпи у Верховній Раді.

За словами міністра, законодавство України передбачає, що медичні огляди певних контингентів проходять за рахунок роботодавців.

«Це чітко прописано в законі «Про охорону праці», тому ніхто не повинен вимагати від освітянина заплатити за проходження медичного огляду»,  підкреслив Віктор Ляшко.

Також він зазначив, що для проходження медоглядів освітян мають виділятись окремі години.

«Щодо організації процесів профілактичних медоглядів, кожен керівник закладів охорони здоров’я, які проводять ці медичні огляди, чітко повинен планувати і робити окремі дні, окремі години для проходження цих медичних оглядів»,  зауважив міністр.

Освіта.ua
19.11.2021

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
ЦПХ
И встал Айболит, побежал Айболит. По полям, но лесам, по лугам он бежит. И одно только слово твердит Айболит: "Кавид, Кавид, Кавид!"
Марина
Поліклініка 156 грн, дитяча поліклініка 115 грн, КВД 170 грн. Ціна мінімального медогляду. Куди я маю надіслати рахунки? У центральну бухгалтерію?
Петро
Для Марина: У нас до тисячі тяне медосмотр. І все за свої. А може хтось відповість, навіщо така робота. А зараз ще й відсторонення. Та гори воно все ... Не повернуся.
Валентина
Сьогодні проходили медосмотр. В кабінеті лікар питає: "Жалоби є". Вчитель: "Є". Лікар: "Тоді Вам потрібно взяти в сімейного направлення і прийти з ним на прийом". Виникає логічне запитання: "НАВІЩО Я ЗАПЛАТИВ ПІВСОТНІ ГРИВЕНЬ ЗА МЕДОГЛЯД? І НАВІЩО ТАКИЙ МЕДОГЛЯД?" Країно куди ми рухаємося з такими реформами?
Коментувати
Альона
Чому ж не перевіряють тих, хто мали би насправді оплатити медогляд, курси підвищення, винагороди, ... ? Учителі ж не мають на це права , впливу, часу. Хто ж захищає й відстоює в Україні їх права, поки вони самовіддано й патріотично "сіють зерна" в закладах освіти?
Артеи
Для Альона: ті кому ви виплачуєте профсоюзні
Коментувати
педагог
А якщо роботодавець не перерахував кошти медичній установі, бо їх НЕМА, тоді як? Ага, і ДУЖЕ чітко сплановані дні для проходження медогляду!!!
Результат перевірки
Для педагог: За майже 30- річний стаж роботи у школі цього року вперше не проходив медогляд. І ніхто з колег не проходив. Члени колективу, у яких медогляд перед початком навчального року - це вже набутий інстинкт, пішли в поліклініку. Але їх вирядили ні з чим. Нема плати - нема медогляду. Нехай там ви носії хоч бубонної чуми. Без грошей не приходьте.Школу мало не щотижня відвідують " органи санітарного контролю", щоб упіймати невакцинованих. Розглядають довідки про щеплення ледь не під мікроскопом. А санітарних книжок не питають. А що так можна? Виявляється, можна.
Юрій
Для Результат перевірки: так наскільки я знаю, на період карантину вчител,м можна працювати без медогляду
Результат перевірки
Для Юрій: Інші хвороби під час карантину скасовуються??? Клас! То це ж не коронавірус, а прямо якесь Боже благословення. Тепер немає ні туберкульозу, ні стафілококу, ні ще чортзна якої хвороби?
Коментувати