МОН перевірятиме рівень безпеки і комфорту шкіл

Онлайн-інструмент дозволить перевірити санітарні умови, рівність можливостей учнів, якість освіти

МОН перевірятиме рівень безпеки і комфорту шкіл

Міністерство освіти запроваджує онлайн-інструмент для моніторингу рівня безпеки і комфорту шкіл.

Цей інструмент, створений МОН спільно з Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ) в Україні, стане частиною національної системи автоматизованого інформаційного комплексу освітнього менеджменту.

За словами заступника міністра освіти з питань цифрового розвитку Артура Селецького, створення безпечного освітнього середовища – одне з першочергових завдань МОН.

«Мова йде не лише про дотримання санітарних норм і захищений простір, а й про забезпечення доброзичливого оточення, якісної освіти, рівних можливостей. Збільшення кількості шкіл з такими умовами покращить комунікацію між учнями і вчителями, підвищить активність і дозволить учням краще почуватись під час навчання. Оцінка безпеки школи – це перший крок до створення оновленого комфортного середовища. Безпечне та дружнє до дитини середовище в закладах освіти об'єктивно затребуване викликами сьогодення з огляду на протидію COVID-19», – підкреслив Артур Селецький.

Інструмент «Експрес-оцінювання», розроблений у межах концепції «Безпечна і дружня до дитини школа», дозволить перевірити не лише санітарні умови у закладі освіти чи рівність можливостей для всіх учнів, а й якість освітнього процесу.

Також він передбачає моніторинг захисту і піклування про здобувачів освіти та залученості учнів, сімей та місцевих громад.

Очікується, що результати оцінювання закладу освіти дозволять визначити його сильні й слабкі сторони та запланувати заходи з удосконалення.

Для того щоб скористатися онлайн-інструментом та провести моніторинг, закладу освіти необхідно зареєструватись на платформі АІКОМ.

Освіта.ua
18.11.2021

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Хорішко Андріївна
Почніть з того,що просто подивіться,чи забезпечені школи ноутбуками та інтерактивними дошками,чи виконується норма наповнюваності класів( не більше 30),чи не перевантажені діти навчальними предметами,чи забезпечені паперовими підручниками,чи задоволені харчуванням,чи всі предмети викладаються фахівцями і ще 5-10 пунктів.Цього досить ,щоб зробити висновок.І не треба кошмарити педколектив і доводити вчителів до інфаркту
Хубз аль Султан
Коооомиссия по дыырочкам, иинспекция по щелочкам, инспектор по отверстиям для маленьких жучков. Сколько же вас, дармоедов, развелось на душу одного педагога.
ТТ
Про який рівень безпеки йдеться, коли поруч з тобою сидить агресивна дитина, котра вже і батьків відіслала на йух! А безправні, беззахисні вчитилі самі себе вже не можуть захистити!
Максим Борисович
В останньому реченні матеріалу є протиріччя. На сьогоднішній день в АІКОМ уже мають бути зареєстровані ВСІ школи України.