МОН офіційно просить регіони відновити роботу шкіл

Відомство рекомендує місцевій владі відновити звичайний освітній процес у школах

МОН офіційно просить регіони відновити роботу шкіл

Міністерство освіти і науки рекомендує органам місцевого самоврядування відновити звичайний освітній процес у школах.

Відповідний лист освітнього відомства направлений на адреси департаментів освіти і науки обласних державних адміністрацій.

У Міносвіти зазначають, що на території регіонів, на яких установлений «червоний» рівень епідемічної небезпеки, освітній процес може здійснюватися у закладах дошкільної освіти, спеціальних закладах освіти та у 1-4 класах, а також закладах освіти, усі працівники яких мають документ, що підтверджує отримання повного курсу вакцинації.

Зважаючи на це, Міністерство рекомендує у таких закладах освіти організувати освітній процес за очною формою навчання.

За словами міністра освіти Сергія Шкарлета, відновлення навчання є вкрай потрібним і учням, і вчителям.

«Соціалізація, живе спілкування, більш висока швидкість та якість засвоєння навчального матеріалу можливі лише за очного формату. Дякуючи вчителям та їхній активній участі у вакцинальній кампанії, повернення дітей у школи стало реальністю», – наголосив Шкарлет.

Окрім того, він нагадав, що повний цикл щеплення проти COVID-19 отримали понад 533 тисяч працівників закладів загальної середньої освіти, або понад 82% від їх загальної кількості. Принаймні однією дозою вакцини щеплено 95,6% працівників шкіл.

Освіта.ua
16.11.2021

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Буковина, Лужани, робітник ЖЕК
Бувають дві найбільші проблеми з опаленням. Перша не має тиску. Треба шукати де переклинило трубу. Друга тиск є, а тепла нема. Не має моторики. Гаряча вода не церкулює так як треба. Треба встановлювати 2,3 циркуляційні насоси на вітках. А якщо не має можливості це зробити, тоді радьте батькам купити електрообігрівачі. Часом дешевше купити за 1000 обігрівач чим переобладнати систему.
Тарас,Лужани
Для Буковина, Лужани, робітник ЖЕК: Тут не місце для вирішення таких проблем. Але є ще інші варіанти. 2,3 насоси можна прямо у котельні покласти. Біда в тому, хто за електрику буде платити? Якщо котельня на приватному підприємцеві, то йому і одного забагато. Не говорячи про 2,3. Хіба з школи потягнути кабель. Їм треба забезпечити себе на зиму електробігрівачами. Все що пишуть це гроші. І не малі гроші. Звідки??? А так батькам сказали, батьки по сотні зібралися і мають тепло.
Батьки
Для Тарас,Лужани: Там у школі вже великі роки проблеми з отопленням. Тепер так взагалі капець. Якщо у громади на реконструкцію не має грошей, то треба йти до ОДА. А який інакше вихід? Ми не проти дистанційного навчання, у Драчинцях його проводять. Але тепер є можливість учням трохи розвіятися та відпочити від 4 стін. Хоч сказати по правді поки з теплом не втрясеться треба було ще тиждень проводити уроки дистанційно. Засоби і можливості дійсно для того є. Інтернет на вибір. Від Укртелекому до оптики і 4G. Смартфони чи ноутбуки має кожна родина. А саме головне уроки по 45 хв. А не 30 хвилинні знущання, як колись це було. Переважна більшість батьків цього року дистанційним навчанням задоволена.
Коментувати
Майя
Зараз якщо діти вийдуть з дистанціонки , а саме ті, що навчаються в коледжі (їм 14 років) то в гуртожитку вони за рішенням облради Запорізької області не мають права проживати! Батьків повідомили , батьки почали обурюватись. Майже всі не згодні на вакцинацію дітей. Так що це не надумано. З понеділка збиралися виходити з дистанційним, а тепер не знаємо. У старших курсів через 2 тижні уже повинна бути сесія. Ми не тільки даємо повну середню освіту, а й готуємо спеціалістів. От і уявіть, як ми можемо дати в цій ситуації всі необхідні знання.
Батько
Вже відновили таке навчання у одній школі. Але чи мали право його відновлювати при несправності системи опалення це запитання до департаменту освіти Чернівців. 10-12 градусів це по вашому нормально ? А у деяких класах рано цілих 8 було, трохи більше чим на вулиці. Але все правильно. Потому спишуть на коронавірус. Батьки школи с. Драчинці вимагають від влади зупинити навчання до того часу поки не буде поремонтовано систему опалення і переведено все до ладу. Перестаньте проводити експерименти над здоров’ям дітей. Як взагалі можна було зірвати ледве налагоджену дистанційнку і заставляти виходити до школи. Хіба не можна було почекати поки все добре буде працювати? Тим більше що учні на зв’язок виходить. Інтернет у селі є. Засоби є. Що вам бракувало?
Olena
Для Батько: У деяких класах батареї за сьогодні навіть не нагрілися.
Мамаївці
Для Батько: Ми справді вам радимо звернутися до ОДА м. Чернівці. У громаді на поточний час не має таких коштів. У вашій школі потрібно замінювати основні вітки повністю. І не лише їх замінити, f розвести по новому. Одна вітка від центральної труби з розрахунком на задню частину школи, а інша вітка на передню частину школи. Якщо робити так як тепер, до останніх точок тепло не буде доходити. Альтернативних варіантів не має. Допустимо у котельні замінять систему на сильнішу, тоді ваші гнилі труби рознесе по всій школі. Якщо ви бачили, що у вас такі проблеми з отопленням, треба було 4 млн. спрямувати на заміну системи.
Тарас,Лужани
Для Батько: Я не повірю, що голова громади заборонила вашому керівництву на 1,2 дні скоротити уроки. Запитання в тому, чи зверталися до неї. Не зверталися. Я так само не повірю, що голова громади гнала в шию вашу дирекцію давати команду - виходити на навчання. Наскільки я знаю проблем з дистанційкою під самими Чернівцями ще не виникало ні в кого.
Коментувати
Хитрий директор
Просто перекладають відповідальність на школи за порушення правил боротьби з епідеміями! Подумайте, один щеплений вчитель і навколо цілий день багато дітей - це масові контакти, тобто масові заходи, які заборонені в червоній зоні. Чи може закриють дітей в класах, не пустять в коридор, та будуть провітрювати, в грудні?... Треба спочатку вводити очне навчання в 1-4 класах, потім, якщо жовта зона карантину! - в 5-11 класах, а студенти вже звикли вчитися і здавати сесії на відеоконференціях! Студентів не чіпайте, якщо відправили їх з червоної зони, то повернуться тільки в зелену! Вони зі всіх куточків України! 100% щеплення вчителів - це щоб перекласти відповідальність.
Мама студентов
Для Хитрий директор: Сами сидите в своих видеоконференциях! Студенты тоже люди, дайте им право нормально учиться и общаться! Молодежь переносит легко, а вы вакциниркйтесь, чтобы они вас не пугали!
Коментувати
Covid-19
Повністю згоден! Школярі та студенти мають право на якісний контент, зараз все більше дітей стають моїми фоловерами. Після того як на мене двічі підписався Дмитро Разумков, Денис Шмигаль та Віктор Ляшко нарешті зрозуміли, що я потрібен країні. Зараз щоденний приріст моїх підписників не нижче 20к за добу! Я дуже тішуся, що українців не обдурили ці ідіоти з Заходу...Лише подумати, колоти якийсь шмурдяк від міфічного "коронавірусу". Люди помирають від так званих вакцин, а також носіння масок та надмірного використання антисептиків. Тому щоб цього не сталося ні в якому разі не носіть маски, дихайте свіжим повітрям особливо у громадському транспорті та приміщеннях! При вході в магазини, вимагайте виливати антисептики, ніхто не має права робити з вас стадо. Наша мета 5кк підписників, вірю, українці зможуть!
unforgiven 2
Абсолютно нелогічні рішення. Спочатку в березні 2020 року, коли фіксували по 10-20 випадків захворювання на добу, навчальні заклади закрили на глухий карантин. Тепер, коли фіксують по 10-20 тисяч випадків, школам рекомендують працювати. Хоч чудово розуміють, що навіть 100% вакцинація освітніх працівників експериментальними медичними препаратами не вирішить проблему поширення інфекції, а лише буде сприяти продовженню пандемії.
Анна
Измаил. Все школы, кружки на дистанционке. 1-4 кл работают с перебоями - неделю через неделю - просто ужасно. Дети даже букварь не могут усвоить. ОБРАТИТЕ ВНИМАНИЕ НА ЭТОТ ГОРОД И НА ЭТУ МЕСТНУЮ МАФИЮ - УЖЕ 3 ГОДА ТАКОЕ ИЗДЕВАТЕЛЬСТВО.
Елена
Для Анна: Я думаю, что детям младших классов, материал способны и родители объяснить. В любом случае научатся читать и писать. А для поступления в ВУЗ, все обращаются к репетиторам. Это лучше, чем сидеть над ребенком в реанимации
Коментувати
Светлана
В разгар ковидного карантина, гриппа и наступления морозов открыть школы? А больницы и педиаторы готовы к напливу пациентов? Дети может быть и легче переносят Ковид (тьфу тьфу), но они прекрасно его разносят. А потом родители, учителя уходят на больничный, потому что сами заболели или по уходу за своими же детьми. Посмотрите статистику заболеваемости по детям! Пусть учаться дистанционно!
Оксана
Для Светлана: а їм байдуже.В минулому році,коли була не така захворюваність,вони позакривали все на світі.А зараз бачать,яка ситуація навпаки хочуть,щоб діти ходили до школи.Щоб порозноситли по домівках вірус.Роблять ще один спосіб,щоб заставити людей вакцинуватися.
Коментувати
Дима
Через месяц примут решение колоть всех школьников
Імя
Для Дима: Раньше. А обязательную вакцинацию для детей 12-16 лет уже приняли приказом МОЗ пару недель назад. И даже уже колят детей - начали, как полагается, с самых незащищенных - детей из интернатов. Колят уже вовсю в Днепре, Черновцах и еще пару городов (не помню точно).
...
Для Імя: харе розповсюджувати фейки. Немає жодного наказу МОЗ про обов’язкову вакцинацію старших дітей. Дітям ДОЗВОЛИЛИ вакцинуватися від ковіду Файзером. Більше того, щоб це зробити потрібно зібрати стільки папірців, що навіть ті батьки, що хотіли б зробити своїм дітям щеплення відмовляються від цих намірів.
Коментувати
Якось так
Нний лист рекомендаційного характеру. Як і напис на заборі чи крилатий вислів: "Эй, гражданина! Ты туда не ходи, ты сюда ходи. А то снег в башка попадёт. Совсем мёртвый будешь!" Так і тут, черговий МОНівский папірець не обов’язковий до виконання. До аналогічного папірця-рекомеедацій про дострокові канікули дослухалися лише 35% шкіл ( https://osvita.ua/school/84861/ ). Ха-ха. Пишите письма мелким почерком.
Коля
Для Якось так: це точно. Але деякі директори так взяли під козирьок попередні рекомендації МОН, що в 84 школах досі канікули https://osvita.ua/school/85041/
мацелюх оксана
Людина має 1 прививки і експрес тест чи може школа працювати в червоній зоні очно
мацелюх оксана
Чи потрібно ще робити пеелер тест що 3 дні якщо маєш 1 прививки чи може підійти експрес тести щоб працювати в школі очно з учнями коли у червоні зоні.Дайте розясненння.
Коментувати
Олена
Для детей ковид, это обычная простуда. Сколько можно держать их взаперти, они должны учиться полноценно.
Аріель
Пандемія вже завершилася чи як?