МОН надало рекомендації з викладання шкільних предметів

Відомством розроблені рекомендації з викладання предметів в 2021/22 році

МОН надало рекомендації з викладання шкільних предметів

Міністерством освіти і науки розроблені методичні рекомендації щодо викладання навчальних предметів у закладах загальної середньої освіти в 2021/22 навчальному році.

Документ містить рекомендації для вчителів з викладання предметів в початковій, базовій та старшій школі, які вони мають використовувати у практичній роботі.

У МОН зазначають, що викладання навчальних предметів має здійснюватися відповідно до вимог Державного стандарту початкової освіти та Державного стандарту базової і повної загальної середньої освіти.

Виконання вимог зазначених державних стандартів є обов’язковим для всіх закладів загальної середньої освіти незалежно від підпорядкування, типів і форми власності.

Основним документом, що забезпечує досягнення учнями визначених відповідними Державними стандартами результатів навчання, є освітня програма школи, що має містити навчальний план і перелік навчальних програм.

Навчальним планом має визначатися загальний обсяг навчального навантаження, а навчальними програмами предметів/інтегрованих курсів – очікувані результати навчання здобувачів освіти.

Календарно-тематичне та поурочне планування здійснюється вчителем у довільній формі, у тому числі з використанням друкованих чи електронних джерел тощо. Формат, обсяг, структура, зміст та оформлення календарно-тематичних планів та поурочних планів-конспектів є індивідуальною справою вчителя.

Під час розроблення календарно-тематичного та системи поурочного планування вчитель має самостійно вибудовувати послідовність формування очікуваних результатів навчання, враховуючи при цьому послідовність розгортання змісту предмета в підручнику.

Учитель може, відповідно до того, як учні засвоїли навчальний матеріал, визначати місце теми в системі уроків, кількість годин на вивчення окремих тем.

У зв’язку із світовим викликом щодо епідеміологічної ситуації, що має місце і в Україні у календарно-тематичному плануванні з предметів/інтегрованих курсів важливо врахувати можливість організації освітнього процесу в межах навчального року в умовах карантину.

У Міністерстві освіти акцентують увагу на тому, що класи можуть ділитися на групи. Під час вивчення української та іноземної мов за умови наявності в класі понад 27 учнів, під час проведення практичних занять з інформатики із використанням комп’ютерів за умови не менше ніж 8 учнів у групі. Також можливість поділу класів на групи під час вивчення окремих предметів має бути зафіксована в освітній програмі закладу освіти.

Окрім того, рекомендації МОН містять поради з особливостей оцінювання учнів у 1-4 та у 5-11 класах, використання годин варіативного складника навчальних планів, переліки навчальної літератури та навчальних програм, інші особливості викладання навчальних предметів у школах в цьому навчальному році.

Міністерство освіти просить довести текст рекомендацій щодо викладання навчальних предметів в 2021/22 навчальному році до відома керівників шкіл та вчителів.

повний текст методичних рекомендацій з викладання предметів

Освіта.ua
10.10.2021

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
ТТ
Для unforgiven 2: А що, ще є сумнів!.
unforgiven 2
Не пройшло й півроку від початку навчання! Невже в міністерстві освіти і науки України працюють лише дилетанти і плагіатори?
Мама первоклассника
Та не перейматеся так! Ті у кого діти ходять до школи, у перші класи, і так вже зрозуміли що все це робиться лише для галочці. Знання та виховання окремо,- - школа окремо, -рекомендації та інші фікції - окремо. НУШ - ахаха! - нічого більш абсурдного про те,як воно повинно бути и як є на практиці в житті не зустрічала! А так гарнесенько усе на бумазі , доки не зіткнувся зі шкільною реальністю ...брррр Прикро за дітей. За вчителів. Соромно. Ганьба, та й годі.
небайдужий
Всяке було і 12-бальна система в кінці серпня, і нем 12 ,а 11 класів з підречниками де не весь матеріал . Но щоб рекомендаціі в середині жовтня то це повний капець. Вони напевно белени обїлись . Це хіба міністр? Шут гороховий, по другому не виходить!
Ганна
О дають, клоуни! Що ж ми півтора місяця без ваших рекомендацій робили? До підручників, які приходять у березні, або зовсім не з’являються на горизонті вже якось звикли. А от рекомендації під Різдво, це щось новеньке! Цензурних слів не вистачає!
Кто виноват?
Если учитель сделал бы что- нибудь " не вовремя"- его бы наказали. А МОН - имеет имя и фамилию того,кто не вовремя " надав рекомендації"??
Юрий Яковлев
МОН надало рекомендації з викладання шкільних предметів. Вчасно надіслані рекомендації, можна було в травні надіслати.
оксана
На першому місці вакцинація, а не рекомендації! Якщо освітяни не можуть захистити свої права, то МОН якраз "вчасно розробило" рекомендації. Сумно...
Ірина
в чому різниця викладання предметів між 2020-2021 і 2021-2022 роками.. якщо є зміни.. то може краще написати тільки ці зміни ..147 сторінок рекомендацій!.. коли їх опрацьовувати... а вже листопад, чому до вересня їх не дали?
Вчитель
Дуже вчасно, через півтора місяці після початку навчального року. В попередні року завжди ще в серпні ці рекомендації були. До чого освіта докотилася...