В Україні бракує статистики щодо освіти, – омбудсмен

Непрозора ситуація зі статистикою є дуже великою базою для зловживань та приписок

В Україні бракує статистики щодо освіти, – омбудсмен

В Україні бракує освітньої статистики щодо кількості навчальних закладів та їх учнів.

Про це повідомив освітній омбудсмен Сергій Горбачов у інтерв’ю «Цензор.НЕТ».

За словами омбудсмена, в Україні неможливо дізнатись, яка кількість дітей навчається у школі взагалі чи в якомусь конкретному класі.

«Узагальнення нема! От я, наприклад, не можу (і ніхто в країні не може) відкрити якийсь ресурс і подивитися: а скільки у нас в Україні зараз є третіх класів загальноосвітньої школи? Немає такої статистики. Ми навіть не знаємо іноді, скільки дітей навчається реально в школі», – зазначив Сергій Горбачов.

На думку освітнього омбудсмена, така ситуація є дуже великою базою для зловживань, адже якщо дітей у школі мало, має бути відповідне фінансування, тому починаються іноді приписки.

«Мертві душі ніхто не перевірить – немає механізму», – підкреслив Сергій Горбачов.

Також освітній омбудсмен розповів, що навіть загальна кількість навчальних закладів дуже відрізняється у різних джерелах.

«От я дивлюсь зараз єдину державну електронну базу освіти (ЄДЕБО) – і бачу там близько 16 тисяч шкіл (включно з тими, що призупинили діяльність). А потім дивлюся зведені дані, які ми отримали від обласних департаментів, – там близько 10 тисяч. А де ще школи? Добре, дві області ще не дали дані. Хай буде 11 тисяч. А де ще кілька тисяч шкіл поділися? Більше того: тільки що з’явилися свіжі дані Мінфіну щодо фінансування загальної середньої освіти. І там кількість шкіл вказано 13458. Як бачимо, дані всюди різні», – розповів Сергій Горбачов.

Освіта.ua
08.09.2021

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Марго
Поважала п.Горбачова. Але коли він почав агітувати за щеплення від ковіду, зрозуміла, що він вже не буде вчителів захищати. Пропала людина - став чиновник. Жаль
Hakeryuga
Немає статистики. А Курс школа, який змушує кукувати до 17-18 годин вечора вишукуючи кожне дитинча чи одну циферку, що не пішла в ЗНЗ-1?!?! Подали звіт ЗНЗ-1 сьогодні, там же є і кількість класів і дітей, як можна приписати невідому дитину?!?! Чи взагалі порожню школу, у нас відділ освіти все переглядає, та і телефони всіх батьків дітей є. Пришліть запит ми надамо вибірково 10-30 телефонів та дзвоніть перевіряйте, спробуйте знайти хоть когось, у кого діти не ходять до школи.
Анна
Яке БРАКУЄ???!!! Заповнюю ЗНЗ-1. Накрутили стільки всього - дах їде!!!
Людмила Сегіївна
та по дитячих садках і по школах тільки те і роблять, що кількість дітей щоденно та щомісячно передать у відділи освіти, більш за все немає повної картини - це коли діти в силу життєвих обставин - переходять навчатися з класу в інший клас, іншу школу, або іншу школу другої області - ось і неточності і досягти сталого результату просто нереально, бо і його не буде - одна дитина перейде і вже зміни.
serj
Для Людмила Сегіївна: Але похибка буде +- кілька сотень
Коментувати
Тет-а-тет
Я Ваш давній симпатик,п.Горбачов,але оцим дописом Ви мене вразили.Якщо офіс освітнього омбудсмена створювали,щоб Ви нас інформували про безлад у статистиці МОНУ-то ми дуже засмучені.Було б правильно,коли би Ви нас повідомили,що було отак-то,ми втрутилися і стало набагато краще.Нижче колеги написали Вам,які вони щасливі від Вашої діяльності,може зробите щасливим і себе,навівши лад там,де він давно вже повинен бути. Невже Ви станете таким самим бюрократом як ті,кого колись справедливо критикували?Кажуть,що еліта виходить з народу,але ніколи до нього не повертається. Може відповісте на мій коментар.
небайдужий
Кожен мислить в міру своєї розпущеності! Що він городить! А звіти для чого! А ще був директором!!! мабуть сам приписував!
Павлович
Цікаво,пан Горбачов дійсно працював директором школи, коли він не підозрює про існування звітності в ДІСО( безкоштовна), і в ще одній відрижці-,що впарюється за гроші (з відкатами на місцях чинушам від освіти)- КурсШкола.
Михайло
Бракує звіту ЗНЗ-1, потрібно більше: ЗНЗ-2; ЗНЗ-3; З?... ?З-4; ЗНЗ-5... Які... як я розумію теж будуть безглуздими через те, що "немає механізму" – підкреслив Сергій Горбачов.
Михайло
Бракує звіту ЗНЗ-1, потрібно більше: ЗНЗ-2; ЗНЗ-3; З?... ?З-4; ЗНЗ-5... Які... як я розумію теж будуть безглуздими через те, що "немає механізму" – підкреслив Сергій Горбачов.
Михайло
Бракує звіту ЗНЗ-1, потрібно більше: ЗНЗ-2; ЗНЗ-3; З?... ?З-4; ЗНЗ-5... Які... як я розумію теж будуть безглуздими через те, що "немає механізму" – підкреслив Сергій Горбачов.
Іван
Мабуть він коли був директором в очі не бачив знз1,де щороку додається купа дурнуватих питань з якими не справляться з першого разу і столичні школи.Про сільські з одним завучем і говорити не приходиться. Взагалі дивно читати цього чоловіка. Наче з неба впав! Чи там пороблено?
Іван Васильович
Коли пан Горбачов був директором закладу освіти то говорив про велику кількість звітів, паперів, інформацій. Ставши чиновником говорить протилежне. Наша система бюрократії міняє навіть самих демократичних працівників освіти. І пан Горбачов не виключення.
Наталія
А наш "шановний омбудсмен" трошки не забува, що станом на 5 вересня ВСІ заклади подают звіт ЗНЗ-1. Йому мало статистики? Цей звіт коли я прийшла на роботу був на 4 сторінках....зараз 10 сторінок шрифт 5-6 18 розділів....простої ДУРНІ. яка саме цікаво ні де не враховується.