Більшості школярів не потрібна медична довідка 

Школярам, які вже навчаються, медичну довідку на початку року можна не надавати

Більшості школярів не потрібна медична довідка 

Вимога надання медичної довідки учнями напередодні першого вересня передбачена лише під час вступу до школи. Школярам, які вже навчаються, медичну довідку можна не надавати.

Про це, відповідаючи на запитання журналістів Фактів, повідомив начальник головного управління середньої та дошкільної освіти МОН Юрій Кононенко.

За його словами, учні інших класів можуть надавати медичні довідки про стан здоров'я впродовж навчального року.

«Для дітей, вже зарахованих до школи, це необов'язково. Міністерство охорони здоров'я теж давало таке роз'яснення. Неможливо, щоб напередодні навчального року всі сімейні лікарі одночасно обстежили і видали довідки такій величезній кількості дітей. Це можна робити протягом навчального року. Тобто для інших класів профілактичні огляди повинні проводитися раз на рік», – наголосив Кононенко.

Освіта.ua
20.08.2021

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Хаус
Так вот где нация абсолютно здорового и перспективного поколения даже без профилактики, где никому ничего не нужно диагностировать. Единственная проблема - ковидные прививки, а так всё тип-топ в шоколаде.
Ірина
Для Тома: Все вірно, але профілактичний огляд можна пройти протягом року, а не влітку. Не змогли записатися до вузького спеціаліста з червня по серпень, оскільки в неї була відпустка, а після виходу з неї запис здійснювався виключно через її профіль у системі, для інших запис був недоступний. Влітку лікарі теж відпочивають, тому ваше обурення зовсім не зрозуміле!
Анна
Для Ірина: Ну тогда о мед.осмотре нужно думать с весны. Особенно родителям первоклассников. Это абсолютно новые дети для педагогов и мед.сестры. А если на физ-ре что-то случиться с ребенком? Ответственность на школе. И первый вопрос - Какая группа по физ-ре? Какая нагрузка была у ребенка? Сейчас на любые межшкольные соревнования берут только основную группу. Из подготовительной - с письменного согласия родителей. Перестраховка. А тут такие заявления!! Считаю, что это легкомысленное попустительство. Это неправильно!!!
Коментувати
Тома
На те щоб взяти довідку у школу у батьків є три місяці літа і цього не достатньо???? Цього більше ніж достатньо пройти вузьких спеціалістів ,якщо потрібно,зробити за віком щеплення та отримати довідку . Батькам потрібно зрозуміти ,що стан здоров’я дитини -повинен цікавити їх в першу чергу і декілька днів літа можна приділити для здоров’я дитини!!!!
Бондар
А як бути з групою для фізкультури? Основна, підготовча, спеціальна. Хто буде визначати?
Юлія
Моя дитина йде в 2 клас. І нам вчитель сказав, що без медичної довідки до занять допускать не будуть. ?
Олександр
Зараз у кожній школі вже є безконтактні термометри. Чи не можна якось організувати, щоб і інші параметри здоров’я кожного учня можна було моніторити без медкомісій?
Шева
1) Далеко не в кожній.2) Можна. 3) А хто буде відповідати?
Коментувати
Natala
Можно же организовать выезд врачебной комиссии на школу и за неделю выявить детей ,которым необходимо обследование специалиста . Медсестра школы померяет рост,взвесит,проверит на педикулез.... Проще все отменить ,чем правильноо организовать . А анализы на глисты,осмотр на чесотку и т.д. Надо думать как контролировать здоровье нации, а не о том как скинуть всю ответственность только на семью. А зачем тогда нам нужна "бюджетная" медицина?Тем более детская!
Местный
Для Natala: Вы как давно были в больнице? Чтобы организовать врачебную комиссию - надо собрать врачей. Трудно представить, сколько надо приложить усилий, чтобы оторвать врача (особенно семейного) от стула.
Маргарита
Для Natala: і як ви собі це уявляєте в фінансовому плані? Адже виїзд медкомісії на школу повинен проплачуватися або школою, що неможливо, бо школа це неприбуткова організація, або міською владою. Медики ж не поїдуть власним коштом. Для них потрібно винайняти транспорт на всі дні, скільки вони працюватимуть у школі (бо якщо в школі більше тисячі дітей, одним днем не обійдеться), оплатити їхню роботу, тому що частину дня вони працюватимуть у школі, а другу частину повинні працювати в поліклініці на прийомі. І так у кожному місті по декілька десятків шкіл, у деяких сотні. Ви уявляєте, які це суми? Може великі міста і здатні виділити такі суми, але більшість українських міст бідні як церковні миші і не мають на це гроші. А в села комісії поїдуть? Після всіх локдаунів і нужденного життя більшості українських громад якраз тільки всі і думають, як би бідолашних батьків звільнити від відповідальності за здоров’я їх дітей.
Роман
Для Маргарита: А в сусідніх новинах тут ось пишуть, що у багатьох місцевих бюджетах кошти, виділені на освітню галузь, не використані. Вас це не дивує? А щодо церковних мишей - ви їх в живому вигляді бачили? Їх бідність сильно перебільшена - у "доброго" попа і миші такі "бідні", що аби ще нам всім такими бідними бути! Хто хоче зробити, той шукає як зробити, а хто не хоче - той шукає причину, чому не можна зробити. От як у Вас - грошей немає, не поїдуть... От згадайте, при Совєцькому Союзі, як би його не хаяли, виїжджали комісії у школи, і в сільські, і огляди проводили. І організовували, і гроші знаходили, і транспорт. А тут організувати не можна, виявляється. Чи, точніше, не хочуть? Так, зараз ситуація дещо інша, батьки по-іншому до цього ставляться, але це теж вирішити можна, наприклад, запросивши батьків бути присутніми на відповідний час, вони ж перші зацікавлені в здоров’ї своїх дітей. І за наявності відповідних довідок учні не проходять огляд. І порахувати і спланувати все можна.
Коментувати
Olga
Слова Ю.Кононенка - ще одне свідчення некомпетентності працівників МОНУ.???>>>>>>>... >>>>>>>>>>... >>>>>>>>>>... >>>>>>>>>>... >>>>>>>>>>... >>>>>>>>>>... >>>>>>>>>>... >>>>>>>>>>... >>>>>>>>>>... >>>>>>>>>>... >>>>>>>...
Тетяна Хорт
Що значить присутня? Що за бардак, я вчитель фізкультури і відповідаю за життя та здоров’я учня, стане погано на уроці лікарі як завжди моя хата скраю. А вчителя потім по всім телеканала, суди і тюрьма.
Катерина Іванівна
Для Тетяна Хорт: а так - просто присутня - сяде на лавочці і сидить, а якщо ви, не дивлячись, що справки немає - заставите її займатися, бо за це вам "по шапці" надають, так відстюйте свою точку зору - ця дитине не буде займатися, нехай буде тільки присутня.
Коментувати
Туя
Цікаво, як 30 років лікарі справлялися з видачею довідок школярам, а в цьому році вже невзмозі? Дурня!
Маргарита
А як же тоді дізнатися, до якої групи з фізкультури віднести дитину? Адже спецмедгрупи формуються на початку навчального року. Раптом трапиться ситуація: у минулому році дитина була в підготовчій групі, а потім стан здоров’я її погіршився і вона вже потребує спецгрупи. Але довідки немає, вона займається фізкультурою нарівні з іншими дітьми, а потім трапляються випадки, що дітям стає погано, вони потрапляють в лікарню або не дай Боже ще щось гірше. І хто винен, вчитель фізкультури чи шкільна медсестра, чи може МОН, яке видає недолугі роз’яснення?
Катерина Іванівна
Для Маргарита: якщо немає довідки - батькам не дозволяти! дитині відвідувати заняття фіз-рою, ставти до відома керівництво закладу, нехай дитина буде просто присутня і не виконує комплекс вправ. А оцінка? - здоров’я важливіше!
Маргарита
Для Катерина Іванівна: Тоді може нехай батьки самі й організовують навчальний процес? Що значить батькам не дозволяти дитині займатися на уроці? На якій підставі? Сьогодні батьки не дозволили піти на фізкультуру, завтра на математику, бо дитина не готова до контрольної роботи (не будемо створювати для дитинки стрес), післязавтра на англійську мову ще з якоїсь причини, а вже з 8 класу дитина прогулюватиме уроки і не питаючи дозволу батьків, бо так хотітиме. А в 11 класі після ЗНО істерики батьків, що вчителі погані, не дали знання, не підготували як слід, дитятко провалило вступ до ВУЗу. То самі вчіть своїх дітей. Фізкультура - це повноцінний предмет освітньої програми, і не батьки вирішують, які предмети їх дітям вивчати, а які ні. Є державний стандарт. Тож медичні довідки на початку року потрібні в першу чергу самим батькам, щоб бути впевненим в безпеці здоров’я власної дитини. Якщо як ви пишете, здоров’я найважливіше, то нехай батьки знайдуть час і пройдуть комісію з власною дитиною.
Катерина Іванівна
Для Маргарита: ваші слова "..Раптом трапиться ситуація: у минулому році дитина була в підготовчій групі, а потім стан здоров’я її погіршився і вона вже потребує спецгрупи. Але довідки немає, вона займається фізкультурою нарівні з іншими дітьми.." - та невже ті хто в зравому умі і при пам’яті заставе дитину, яка потребує довідки займатися і виконувати вправи на рівні з іншими?.. можна це вирішити по цивілізованому... дитину не нагружати поки це питання буде вирішуватися батьками..відсторонити на деякий час.. для чого такі крайнощі, які ви говорите: "Що значить батькам не дозволяти дитині займатися на уроці? На якій підставі?"... а ваше "тоді самі вчіть дітей... "та воно до цього йде, бо всі невдоволені постійно і вчителі, і батьки, і діти.
Коментувати