МОН прагне за три роки забезпечити кожного вчителя комп'ютером

Цього року державна субвенція має забезпечити купівлю 60 тисяч ноутбуків для вчителів

МОН прагне за три роки забезпечити кожного вчителя комп'ютером

Міністерство освіти і науки прагне до 2024 року зробити так, аби в кожного педагога був комп’ютер.

Про це в інтерв'ю Главкому сказав міністр освіти Сергій Шкарлет, коментуючи питання забезпечення шкіл та вчителів технічними засобами для організації дистанційної форми навчання.

За його словами, цього року державою спрямована спеціальна субвенція щодо забезпечення засобами індивідуального зв’язку в розмірі 1 млрд грн.

Планується, що цих грошей має вистачити на закупівлю близько 60 тисяч ноутбуків.

«Станом на сьогодні кошти вже направлено на місця. Закупівля ноутбуків буде здійснюватися централізовано обласними державними адміністраціями відповідно до закону «Про публічні закупівлі», на відкритих торгах. Відповідно, постачальник буде обиратися організатором торгів за результатами їх проведення. На сьогодні оголошено тендерів на купівлю близько 22 тисяч ноутбуків. Зі свого боку ми очікуємо, що впродовж серпня закупівлі розпочнуться в усіх областях», – зазначив міністр.

Він також наголосив, що для педагогічних працівників сьогоднішнє співвідношення дорівнює одному комп’ютеру на двох працівників.

«А ми прагнемо до 2024 року зробити, аби в кожного педагога був комп’ютер. У школярів цей показник становить один комп’ютер майже на 19 учнів», – зауважив Сергій Шкарлет.

Водночас він підкреслив, що показник «один комп’ютер на двох учителів» є усередненим показником, і у сільських школах це співвідношення є меншим.

«Ця субвенція в 1 млрд грн, думаю, суттєво покращить ситуацію на селі. У бюджет наступного року також намагатимемося закласти кошти для продовження цієї програми», – сказав міністр освіти.

Освіта.ua
16.08.2021

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
 
"Просвещение внедрять надо с умеренность, по возможности избегая кровопролития." (М. Задорнов)
Олена
Обіцяли зарплату в 4 тис. дол., молоді "виплатили" по 20000 грн. Тепер кожному вчителю по компьютеру. Дуже добре. Чекаємо коли рак на горі свисне.
смешно
Каждого на его рабочем месте за бюджетные деньги? Или каждого ЗА ЕГО ЛИЧНУЮ зарплату?
Леонид
В высшем образовании - мой университет кафедра компьютерных наук - два компьютера на кафедру для обучения студентов. Внимание вопрос к НАЗЯВО как на такое можно выдавать аккредитацию Б?
Местный
Для Леонид: у нас в стране каждое третье "высшее" учебное заведение имеют подобную базу и прекрасно работают, потому что занесли нужным людям нужные цифры.
Галина
Для Леонид: так студенти зараз приходять на пари зі своїми ноутбуками, на які встановлюють необхідні їм для навчання професійні програми. Адже їм і вдома з ними треба працювати
Григорий
Для Галина: С каких пор материальное обеспечение учреждения приравняли к частной собственности студентов? Ещё позвените будто это лизинг или подаренные ноутбуки от спонсоров гражданской войны. Однозначно занесли зелёно-красные цифры с президентами. У нас тоже было аж три глючных компьютера с засаленными клавиатурами, мутными 15" экранами и пиратской Windows XP на битых пищащих жестких дисках, хотя отчитались про класс новейших моноблоков, только неизвестно где. И за 15 лет в лучшую сторону ничего не поменялось. Слава богу, пусть со скрипом, но можно хот в Польше и других нормальных странах преподавать.
Коментувати
Скрипач не нужен
Уже дали. Такое говно. .
Хайли Лайкли
Для Скрипач не нужен: Ключевое слово "прагне", после укола витаминчиками аж стонет от мокрого желания, извиваясь в джакузи с шампанским и ...
Коментувати
Ольга
Казав пан: "Кожух дам". То й слово його тепле. Це не перша обіцянка- цяцянка.