МОЗ: підстав не допускати в школу невакцинованого вчителя немає

Юридичних підстав, аби не допускати невакциновану проти COVID-19 людину до роботи немає

МОЗ: підстав не допускати в школу невакцинованого вчителя немає

Наразі юридичних підстав, аби не допускати невакциновану проти коронавірусної хвороби людину до роботи немає.

Про це в ефірі Українського радіо сказав головний державний санітарний лікар Ігор Кузін, коментуючи питання масової вакцинації вчителів.

За його словами, Міністерство охорони здоров'я прагне забезпечити безпечні умови для учнів з 1-го вересня.

«У будь-якому випадку, ми ініціювали і створюємо умови для формування безпечного простору в школах. Ініціатива полягала в тому, що ми не будемо відкривати школи, які матимуть менше ніж 80% вакциновано персоналу, який працює в даному закладі. Однак ця вимога стосуватиметься лише шкіл в жовтій, помаранчевій або червоній зонах», – зазначив Кузін.

Він також наголосив, що кожен вчитель і лікар має розуміти, що він — працівник критичної інфраструктури і працівник, який власним прикладом має показувати як вірно робити.

«Вакцинуючись і медик, і вчитель подають приклад іншим і захищають своє оточення. Зараз юридичних підстав, аби не допускати не вакциновану проти коронавірусної хвороби людину до роботи немає», – сказав головний державний санітарний лікар.

Освіта.ua
05.08.2021

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Гвоздарь
ось все дуже популярно написано і пояснено ще в не дуже далекому 2018https://edirshkoly.mcfr.ua/663949
Наталія
Чому невакцинований вчитель - загроза для учня, а вдома в учня невакціновані родичі - не несуть загрози?
...
У США від коронавірусу помер ведучий-антивакцинатор https://www.pravda.com.ua/news/2021/08/9/7303177/
Отака, Сергійку,......!
1. Якби МОЗ і МОН колись керували такі кадри, як тепер, в Україні і досі б помирали від віспи!...2. Чому це дитина, яку зараховують до школи, зобов’язана бути привитою, а вчитель, який дуже хоче її навчати, -прививатися не хоче?! Запропонуйте йому відкрити дома клас і нехай він навчає тих, хто захочуть до нього потрапити. 3. МОН і МОЗ замість того, щоб в травні місяці розпочати кампанію НА вакцинацію, ... жували соплі (мимрили щось про добровільність). Мабуть боялися можливих ускладнень. І тепер ми маємо наслідки- маса вчителів не захотіли вакцинуватися. А наслідки вони пробують перекласти на голови голів громад, начальників відділів освіти і, як завжди, директорів. 4. Цікаво, хто має стати "цапом", коли школи будуть закриватися, а батьки протестуватимуть? Хто і на кого тоді тиснутиме?
Ірина
Для Отака, Сергійку,.!: Вчителі не хочуть вакцинуватись,тому що багато освічених людей і розуміють,що вакцини від Ковіду немає,а колоти отруту не хочуть.
БОЙ
А вы вообще в курсе, что существуют ещё школы на переферии? Вы думаете в селах, или мелким городам с 10 тыс жителей хоть кого-нибудь да вакцинируют? В наших богом забытых местах разве что трупы вовремя выносят с инфекционных отделений. И ведь нечего не мешает учить детей через условно - бесплатные платформы "гугл мит" , а также "зум" пока что заражать бактериями через монитор не научились, то что чьим-то матерям надо "сбагрить" своих детей это ваши проблемы, а не школы, или МОН.
Spiritus Aeternum
Для Отака, Сергійку,.!: Дурень думкою багатіє...
Коментувати
Вчитель
Вакцінований вчитель так само може бути носієм інфекції, так само може хворіти , як і не вацінований...то у чому перевага вакцінованих над невакцінованими? Буде легше протікати хвороба? Може і так? Але ризик передати хворобу дітям однаковий. Як вчителю "хворіти" - легше чи важче - дозвольте йому самому вирішити. Не примушуйте! Не травіть вчителів! Подібними наказами ви створюєте в педколективах протиріччя, атмосферу ненависті.
вчитель
Для Вчитель: Придали вакциеу- о і застосовують на учителях. А те, що вона не опробована- не цікавить. Аби гроші відмити
Юлія
Для Вчитель: Погоджуюся на всі 100%!!!
Тарас
Для Вчитель: вакцинуйся, дур4ло, людям гроші на похорон надоїло здавати
Коментувати
Арина
А с институтами ничего решаться не будет? Цены на обучение растут а студенты сидят по домам.
Якось так
Тодуров НА ПАЛЬЦЯХ РОЗПОВІВ, чому потрібно вакцинуватися від ковіду https://youtu.be/URkQQwbaqeg . І попри намагання ведучого розвінчав всі міфи, які використовують антивакцинальщики, в т.ч. і тут. Просто і доступно.
Ordo Xenos
Для Якось так: Просто и доступно мой знакомый врач, к которому едут люди со всей округи, сказал что он вакцинироваться не будет. И что до сих пор внятных данных о прививках у них нет. И что прошла информация о нарушении правил хранения вакцин, которые потом развезли по регионам. Лично для меня это более надежный источник информации, чем говорящая голова на ютубчике). Скажу только, что я не антипрививочник, все необходимые вакцины у меня в карте стоят. Но конкретно с этими ситуация странная. И риск заболеть повторно, имея иммунитет, в тяжелой форме мне кажется ниже, чем ширнуть в себя неизвестно что. Хотя тут выбирает каждый сам.
Якось так
Для Ordo Xenos: ну я б не сказав, що Тодуров говорящая голова. Тут https://zn.ua/ukr/HEALTH/holova-nthei-fedir-lapij-nam-zahrozhuje-vse-v-tomu-chisli-pravets-shcho-bilshe-nevaktsinovanikh-tim-bilshe-mi-bachimo-vipadkiv-zakhvorjuvan.html про Вашого лікаря. "Те, що відбувається в інформаційному просторі, зокрема й висловлювання деяких лікарів, головних лікарів, само собою створює достатньо перепон. На жаль, ми маємо багато свідчень того, що самі медичні працівники відмовляють людей літнього віку від вакцинації. Крім того, багато людей літнього віку влітку виїжджають у село, на дачі або взагалі мешкають у селах. І це вже проблема й фізичної доступності пунктів щеплення. — І тут постає питання: а може, лікарі щось знають, і тому так чинять? — Звісно. Елемент довіри важливий. Люди літнього віку, які готові вакцинуватися, приходять до лікаря, а він їм каже: «Ви вже в поважному віці, ще й маєте хронічні супутні захворювання. Навіщо вам вакцинуватися?». Ми шукаємо шляхи, як обійти цей бар’єр.
Ordo Xenos
Для якось так: Ну я не претендую на абсолютную правильность своей позиции. Возможно вы правы, а я ошибаюсь) Посмотрим)
Коментувати
Людмила
А Ви берете на себе відповідальність за наслідки для здоров’я вакцини??? Це поганий приклад для дітей-вакцинуватись!!! Це знищує імунітет! Ви змалку дітей вбиваєте вакцинами, ще й неякісними!!! Перед кожною вакциною принаймні потрібне обстеження!юто зна, чи не від них зараз у людей так помолодшав інсульт, інфаркт, рак, цукровий діабет…..????
Александра Степаненко
Для Людмила: дамочка, вы-то привиты от всего наверняка?
Коментувати
Ordo Xenos
У нас тоже намекают что нужно вакцинироваться. Пока мягко. Я отказался, ведь я уже болел, а анализ на антитела и аллергию на вакцину делать никто не собирается. А вот коллеги... Как стадо, толпой пошли, записываются, боятся что на работу не пустят. Я спрашиваю, кто ж учить тогда будет, если вас не пустят? Только глазками хлопают. При том, что ВСЕ уже переболели. Тупо все в нашей школе. У всех иммунитет есть. Так что нет у меня жалости больше к учителям. Иссякла. Это грёбаное стадо на убой погонят, так они пойдут. Самая соплежуйная профессия. Хрен отстоишь свои права (я не только про вакцинацию), ведь у большинства коллег язык в сраченьку затягивает, ато еще и шикать начинают, что б не выступал. Страшна жии, уволять!!! Некоторые еще и в отпуске работают. Хер бы с ними, идиотами, так еще и других пытаются напрячь. Уже тупо телефон выключал, потому что на очевидный вопрос: "Мне за это сейчас платят?", ответ один - тыжучитель! Фу, зачем зашел на сайт, жёп разгорелся)
Aнна
Для Ordo Xenos: 100% правда, тільки в zoom конференцію бос провів, біжать, записуються. Бояться, трясуться, 2-3 на всю школу не хочуть вакцинуватися: ВОРОГИ! Погрожують недопуском до роботи! А ще відпустка (13 днів!!!) не закінчилася, вже щось писати треба, здавати! Стадоооооооооо дибілів!!! Ваша правда!!! Нудить вже, тільки ж себе потрібно винуватити, що неправильну професію обрала! І нічого вдіяти не можу...
Коментувати
Любимчик
Всі наші відгуки в коментарях безрезультатті. Буде так, як вирішить групка людей, а Ви робіть так, як вважаєте за потрвбне, і не тратьте час, зусилляя, нерви, здоров’я на писанину. Караще відпочиньте ще декілька днів. Осінь не загорами.
вчитель
Для Любимчик: Так це ж наше життя та здоров`я! Доки лізли в карман, у вільний час, заставляли працювати з граблями на території, ніхто не доплачував за підготовку до дистанційки- терпимо. Звикли. Але тут вже життя на терезах. Вакціонуйте дітей з їхніми батьками. Не пускайте у школу без прививок!
Коментувати
unforgiven 2
Щеплення проти коронавірусу повинно проводитися перевіреними, а не експериментальними засобами. Крім того, МОЗ повинно гарантувати їхню ефективність та безпечність спеціальними документами з підписами та печатками відповідальних осіб. В іншому випадку - гроші на вітер.
Наталія
Для unforgiven 2: ніхто вам нічого не гарантує.Виробника звільнили від відповідальності,довести погані наслідки щеплення практично неможливо.На сайті виробника одного з препаратів сказано,що список побічок буде доповнюватись.А за все ви відповідаете самі
Скрипач не нужен
Для Наталія: Взять 99% любого лекарства из аптеки и прочитать инструкцию не пробовала? Там сплошь и рядом отек Квинке и еще целая простыня потенциально летальных побочек. Страшно? Бу!
Наталія
Для Скрипач не нужен.Во-первых,Вы мне не "тыкайте".Во-вторых,я умею читать и даже писать,странно,правда?А в-третьих,лекарства меня насильно никто принимать не заставляет.Да,производитель старается по максимуму описать побочки.Но прикол в том,что тут все последствия НЕ ИЗВЕСТНЫ,поскольку препарат экспериментальный и разрешен только для экстренного применения.Чувствете разницу?
Коментувати
Директор
І для директора, і для вчителя, і будь-якого працівника закладу освіти такий коментар - це просто абсурд. З одного боку є постанова КМУ, а з іншого - "ніхто не має права змусити..!" Згодні?
Вчитель
УВАГА!!! УВАГА!!! Харків. Директори шкі примушують вакцинуватись вчителів, бо,кажуть, що інакше школу не вважатимуть готовою до нового навчального року. Особливого булінгу зазнають вчителі, які повиходили з відпустки перші дні і зараз у школі. Такожи директори дзвонять іншим співробітникам і кажуть, що школа не відкриється і цей невакцинований вчитель затримує підготовку до навчального процесу. Що робити??? Харків-велике місто, і питання жовта-оранжева-червона зона,ви розумієте,навіть не стоїть. Буде і жовта,і оранжева,і червона. Вчителі перехворіли на ковід восени аб навесні, антитіл вистачає, чому вчитель зобов’язаний колоти собі те, що не є вакциною у повному сенсі. Прийміть документ, у якому вакцина від ковід буде обов’язковою для роботи у школі, або не мучте людей. Усі розуміють, що директорові простіше довести вчителя, щоб він написав за власним бажанням, ніж втратити своє тепленьке директорське місце, і директора не хвилює, що ,якщо щось піде не так, у вчителя сиротами залишаться малі діти. ДАВАЙТЕ МАКСИМАЛЬНИЙ РОЗГОЛОС!!! АБО ПРИЙМІТЬ ЗАКОН ПРО ОБОВ’ЯЗКОВУ ВАКЦИНАЦІЮ, АБО ПЕРЕСТАНЬТЕ МУЧАТИ ВЧИТЕЛІВ!!!
Теж вчитель
Донецька область, м Дружківка. Ситуація аналогічна. Вже третїй день адміністрація розсилає sms з погрозами не допустити до роботи, якщо до 1 вересня не буде довідки про щеплення або довідки від лікаря про заборону щеплення.
Наталія
Яка обов`язкова вакцинація,Ви з глузду з`їхали від страху?Навіщо писати такі провокаційні пости?Якщо Вас так допекли,то вколіться і заспокойтесь,за інших не вирішуйте.А взагалі-то я не вірю,що це писав вчитель,скоріше БОТ на зарплаті
Вчитель
Для Наталія: Я не бот. Я вчитель харківської школи, я маю двох дітей 5 і 8 років. Я вийшла з відпустки, і вже третій день мене доводить директор, бо усі знають, що Харківська область відстає по темпах вакцинації. ТАК СКАЖІТЬ ПРАВДУ, ЩО РОБИТИ??? Я зараз не вакцинуватимусь, а восени почнеться жовта зона ,і я не зможу зайти у школу ,чи як? Ви розумієте, вона доводить мене та інших, вона не звільнить,тому що невакциновані, вона робить нерви, щоб пішли самі. Деякі вже погодилися вакцинуватися, сьогодні поїдуть і принесуть довідки.
Коментувати
Освітянин
А давайте захистимо вчителя і не будемо допускати в школу не вакцинованих учнів Знайшли питання і мусолять його Обговорюйте туберкульоз, онкологію, бездоріжжя, зростання цін і демонструйте вміння управлінської роботи, щоб загально народу стало жити краще Жодного закону не прийняли, щоб полегшити життя, тільки здерти, відібрати, обмежити, заборонити, наказати Пенітенціарна держава
Аріна
Для Освітянин: мені прикро, що люди, які вважають себе освіченими не в курсі, що дітей вакцинувати не можна. Є можливість тільки пфайзером, але тільки після 12 років. А вчителів вакцинують для того, щоб мінімізувати ризик захворювання та зменшити час на лікарняному, бо дистанційка жахлива
Коментувати
Скрипач не нужен
Сегодня нет - завтра будут. Долго, что ли, закон принять? Всяко проще зайдет чем закон о продаже земли.
вчитель намбе ван
Потрібно примусити вакцинуватися робітників сільпо, варусів, і інших магазинів, а так водіїв транспорту, і ще багато кого, бо вони спілкуються з іншими людьми, а вчітілі просто з дітьми
Галина
Для вчитель намбе ван: а чому Ви думаєте, що вони не вакціновані? В мого сина на роботу дирекція випликала аби вакціонувати працівників (не магазин, просто хімічне підприємтво). Їх, до речі, і від грипу на роботі вакцінують
Коментувати
Іляна
І мені цікаво, чому працівники лікарень, шкіл, садочків повинні показувати приклад? Я не хочу вакцинуватись, але щоб не втратити роботу повинна?
Тетяна
А як бути працівникам дитячих садочків, примусового потрібно вакцинуватися, або зввльнення.
Скрипач не нужен
Для Тетяна: П - правовое государство.
Галина
4. Від вакцинації звільняються працівники міської ради, комунальних підприємств і організацій за медичними протипоказами на підставі довідки від сімейного лікаря. 5. З 15 вересня 2021 року у разі відмови працівників від вакцинації, керівникам виконавчих органів, цікомунальних підприємств і організацій здійснювати щотижневий допуск таких працівників до місця праці за наявності негативного плр-тесту.(у Тернополі таке рішення)
Коментувати