Якість освіти не може бути кращою, ніж підготовка вчителя, – ДСЯО

У Держслужбі якості освіти наголосили на значенні підготовки вчителів

Якість освіти не може бути кращою, ніж підготовка вчителя, – ДСЯО

Одним з факторів здобуття якісної освіти є належний рівень підготовки вчителів.

На цьому наголосив директор департаменту акредитації та моніторингу Державної служби якості освіти України Іван Юрійчук в ефірі радіо «Київ – 98 FM».

«Якість освіти не може бути кращою, ніж якість підготовки вчителя. Ми не можемо отримати кращу освіту, ніж наш учитель», – заявив він.

За його словами, другим фактором є ставлення суспільства до вчителя. «Воно може відображатися в тій же зарплаті. Тільки тоді, коли в суспільстві буде добре ставлення до вчителя і ця професія буде престижною, якісні люди прийдуть в університети», – зазначив Іван Юрійчук.

Як наголосив представник ДСЯО, у цьому разі можна буде посилити вимоги до абітурієнтів, які оберуть педагогіку. 

«Ми тоді отримаємо хороших, розумних дітей, які прийдуть у вищу освіту, отримають фах і потім прийдуть у школу. І завдання суспільства – створити такі умови, щоб ці діти після 2–3 років роботи, коли вже є запис у трудовій книжці, не пішли зі школи», – сказав чиновник.

За його словами, немає кращого зразка для учнів, аніж успішний вчитель. «Коли ти бачиш у класі успішну людину, у тебе з’являється мотивація бути таким, з’являється мотивація повчитися, з’являється мотивація вступити на педагогічну спеціальність», – заявив Іван Юрійчук.

Освіта.ua
22.07.2021

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
unforgiven 2
Яка ДСЯО, така і якість української освіти. Вчителі тут ні при чому. Дякуйте, що ще навчають дітей в України, отримуючи мізерну зарплату, а не поїхали до сусідньої Польщі, де набагато більші перспективи бути не рабом, а вільною людиною.
Виктория Владимирова
90% роботи вчителя це не жива робота з учнями, а звіти та участь у всяких заходах: МАН, олімпіади, турніри, конкурси, тижні та декади. Плюс класне керівництво, яке займає ще левову долю вчительського часу. Нескінченні плани, звіти, інформації та бесіди. Замість того, щоб якісно готуватися до уроків, вчитель змушений або займатися тупою пеперотворчістю, або знаходити відповіді на питання турнірів, або брати участь у чисельних конкурсах для галочки так званих очільників освіти. Хочете якості, то зробіть 3 речі: 1. Проведіть у кожен кабінет швидкісний інтернет 2. Дайте вчителю ноутбук, а дітям - інтерактивну дошку 3. Відчепіться від учителя з турнірами, олімпіадами, планами та звітами. І через рік побачимо результат. До речі, я не проти олімпіад, конкурсів та турнірів. Але, вони повинні бути добровільними, а не примусовими, та їх кількість не повинна бути надмірною. Краще меньше, але якісніше. Один захід на рік, якщо є можливість та бажання учнів та вчителя.
Вчитель зі стажем
Для Виктория Владимирова: "3 речі" які ви запропонували не допоможуть. У мене в кабінеті є 3 речі: 1. швидкісний інтернет 2. вчителю ноутбук, а дітям - інтерактивну дошку 3. з турнірами, олімпіадами, планами та звітами теж не докучають. І... нічого. Вчитель - жебрак. Він не авторитет. Навчання не авторитет. І ця тенденція розпочалась ще за совєцких часів. Повірте! І пан Іван в своїй статті правий.
Виктория Владимирова
Для Вчитель зі стажем: Я з вами абсолютно погоджуюсь. Але, коли до мізерної зарплати додається відсутність цих 3 речей.... То стає ще важче. А якість ще гірше. Молодь не буде працювати на таку зарплату та й ще у таких умовах. Бо надмірний контроль, неймовірна кількість заходів та відсутність елементарного у кабінеті відштовхне будь кого від цієї професії. І так, задовбаний вчитель з жебрацькою зарплатою авторитетом бути не може. Ви праві.
Коментувати
Вчитель
Якість освіти не може бути кращою, поки нею керують неуки далекі від освіти. На сьогодні дитину треба вчити вчитися, а не тільки давати знаня. Але наша НУШ веде нас не в тому напрямку. Це крах нашоі освіти.
Hexen
В отличие от сферы ИТ, учитель или преподаватель с 30-летним стажем априори НЕ БУДЕТ работать т.е. обучать приблизительно в 30 раз эффективнее. Да простят меня гонщики и капитаны, ведь работа на скорость это всегда низкооплачиваемый труд. Не зря во многих странах важна только часовая нагрузка и достижения, а разница за квалификацию до 6% всего лишь.
Янек
Освіта = знання + навички (їх аналізувати, класифікувати та використовувати). Так як мета виховання - це самовиховання, а ціль навчання - самонавчання, то ЯКЩО дитину навчити вчитися, її рівень буде високий навіть всупереч дурникуватим тестам та систамі. А зараз вчителі (як і лікарі) - це платні автомати по виписці циферок-буковок і видачі непотрібних папірців.
ТТ
Якість освіти не може бути кращою, ніж оплата і мотивація учителя!!! Учитель - це живий приклад і мотивація із сучасного життя для учнів (не плутайте адміністрацію школи - це інша республіка!).
Світлана, директор школи
Для ТТ: я директор. Я отримую зарплатню нижчу ніж мої окремі вчителі. І дійсно це я і заступники, окрема територія, бо і вони отримують менше від вчительського складу. І я хочу попросити, відчепіться від адміністрації, бо вам дуже неприемно чути у свою адресу погані слова від інших, так і нам. І завжди є люди, які порядні і які непорядні у будь яких сферах. Зупиніться ображати адміністрацію, бо ви даєте право ображати і себе іншим громадянам!!! Ви вчитель, надавайте приклад виховпності!!!
Коментувати
Тетяна Кіба
«Якість освіти не може бути кращою, ніж якість підготовки вчителя. Ми не можемо отримати кращу освіту, ніж наш учитель» (с) Здається, що тоді можна написати, що діти не зможуть бути кращими, ніж їх батьки. Але це ж не так. А що означає це "якісні люди"?! Не знаєш алгебри і ти вже неякісний? Погоджуюсь з тим, що професія вчителя не престижна. Багато гарних учителів полишили школу у 90-ті, щоб прогодувати родину. І зараз видно результат.
Тарас
Які де Біли прийдуть нас перевірять. Ну я успішна людина. Маю бізнес і нормальну автівку. І думаєте діти вчать мою фізику? В лице кажуть що вчити не будуть бо фізику ніде не здають. Прямо на уроці кажу що мені учні з США платять від 20 до 50 доларів за урок який вам дістається безплатно -учіть, потрібно я і на перерві і після уроків допоможу. Плювали вони на фізику. Вчать мову і історію - бо обов’язкове зно. Мабуть Південна Корея зробила економічний прорив виключно на мелодійній мові та славній історії...
небайдужий
Панове!!! Спустіться на землю. Хто зароз вчиться і закінчує педвузи? Ті, хто набрав на ЗНО 100 балів. Як вони навчать дітей? А де мотивація від держави на розумного учня? Дуже не хочеться, але через кілька років побачимо результати НУШ!!! ЗАГРАЛИСЯ ВИ ПАНОВЕ,ОЙ ЗАГРАЛИСЯ!!!
Нерогуль
Для небайдужий: Ну так теперь "мова" вместо науки. Рогулизция в действии.
Коментувати
Роман
«Коли ти бачиш у класі успішну людину, у тебе з’являється мотивація бути таким, з’являється мотивація повчитися, з’являється мотивація вступити на педагогічну спеціальність» - це він сказав правильно, лишилося тільки розписати критерії успішності і їх забезпечити... З цим, на жаль, проблеми суцільні...
Роман
Для Роман: Один з критеріїв успішності вчителя у "передвиборчих обіцянках" он команда нашого Президента озвучувала - зарплата $4000, правда, виконувати ніхто не спішить... А раз недотягує зарплата, то про яку успішність мова?
Коментувати
Аскет
Мабуть ДУЖЕ ЯКІСНА освіта в цього казкаря. що він аж директор департаменту в ДенСЯО Піна ??