Рівень освіти коливається між середньою та низькою якістю, – опитування

45% українців оцінили якість середньої освіти як низьку, ще 44% респондентів назвали її посередньою

Рівень освіти коливається між середньою та низькою якістю, – опитування

Оцінка освіти українцями продовжує коливатися між середньою та низькою якістю.

Про це йдеться у результатах Всеукраїнського опитування, проведеного фондом «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва спільно з Київським міжнародним інститутом соціології протягом 1 – 7 червня 2021 року.

Зокрема, порівняно з липнем 2020 року кількість негативних оцінок зросла на 9%, у тому числі за рахунок збільшення людей, які надали дуже низьку оцінку українській освіті.

Так, у 2021 році вже 45% українців оцінили якість середньої освіти як таку, що тією чи іншою мірою є низькою, ще 44% назвали її посередньою.

Згідно з результатами опитування, традиційно найменше негативних відгуків отримує середня освіта серед мешканців Західної України, однак динаміка щодо погіршення оцінок зберігається і серед них.

Найкраще оцінюють якість освіти респонденти у віці від 18 до 29 років, тобто ті, хто ще відносно недавно закінчили школу – 14% оцінили якість освіти як дуже високу.

Найменше позитивних оцінок серед найстаршої вікової групи 60+ – лише 4% серед них позитивно оцінили якість освіти.

ОЗНАЙОМИТИСЬ З РЕЗУЛЬТАТАМИ ОПИТУВАННЯ

Освіта.ua
19.07.2021

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Местный
"Лише 33% батьків українських школярів готові підтримати запровадження вакцинації дітей " - я бы на это обратил внимание.
Іван
Школи,на жаль,перестали вчити.Репетиторство в стінах школи,роз"їло людину.Гроші застлали багатьом очі. Гриневич вивела до життя агресивні ГО типу Батьки-SOS,які лише тролять школи і тепер їх ніхто не може привети до тями. Автономія шкіл лише на папері в більшості регіонів,ручне фінансування має місце бути. Конкурс директорів перетворили в торгівлю,або цькування. Інститути вдосконалення і методкабінети лише змінили вивіску і впали в летаргічний сон. От і результат не забарився.
Скрипач не нужен
Для Іван: Деньги при капитализме - главное. Все ради того, что бы заработать и потратить минимум усилий. Это и про репетиторов-учителей и про институты и про финансирование.
Коментувати
Sandomur
Для учитель. Доки ми будемо думати,що хтось має прийти і зробити нам якісну освіту-доброї освіти нам не бачити. Початкова і середня освіта в руках громади,чому ми дозволяємо жирувати чиновникам,а не примушуємо їх працювати на громаду за наші ж гроші? Бо ми не дружні і інфантильні,нерішучі і ліниві. Назвіть мені хоча б один ВНЗ,де студенти оголосили страйк за неякісно організоване навчання? Чому вчитель має бігти зі школи? А може когось потрібно погнати іншого,де наша ініціатива?І можна так продовжувати безконечно. У нас низька якість освіти тому,що більшість це влаштовує.Прокантувався п’ять років,отримав диплом і нехай батьки думають,що я вчився. А хто хоче якісну освіту працює над тим,щоб її отримати і ніякі причини цьому завадити у 21 ст. не можуть.
Учитель
Ну что тут скажешь, существует прямая зависимость между вкладом в образование и выхлопом. Конечно, можно всё и дальше валить на учителей, привычная и понятная всем практика. А можно вспомнить, что голова не только для того что б в неё есть. Тогда появится куча вопросов, на что идут налоги? Как объяснить детям, что умный учитель получает копейки, а Ванька-дурак, который в носу колупает и на ютубчик это стримит, получает миллионы? Как объяснить ребёнку, что в обществе, на его верхушку, за частную пробиваются либо со связями, либо отбитые маргиналы (ну наподобие Ваньки), но, несмотря на это, он должен прилежно учиться? А факт, что учителя бегут со школ, тоже не очень позитивно влияет на отношение ребёнка к образованию. Если учитель бежит из школы, нафиг мне тут учиться? М-да... И таких проблем куча. Взяточничестве в ВУЗах (можно понять людей, если чиновники гребут, чего б и им не взять? Зарплаты-то бомжацкие), что обесценивает образование и диплом...
Учитель
Для Учитель:... Осанщение кабинетов (как учить, если не на чем? На пальцах не все можно объяснить), в целом отношение современного общества к знаниям. И тут можно перечислять долго. Но кому это интересно, ведь чтобы это изменить, нужно работать. А эта жы сложна. Куда проще создать ещё пару комитетов, набрать в них кума/брата/любого другого родственника или знакомого и отправить их проверять учебные заведения. Ещё можно ввести больше курсов (это же учителя, бедняги, не знают как им свой предмет преподавать =)), больше отчётов, громче поругать с телека (ато вдруг мамки недовольные останутся? Кто голосовать пойдёт?) и всё наладится. Это повторяется последние несколько лет и никого не смущает, что всё становиться только хуже. Никого не смущает, что те, кто выучился, хотят уехать заграницу. Что сложно найти сейчас не специалиста, а просто адекватного работника. Что пенсии современных "прогрессивных" особей будут зависеть от блогеров. Что поделаешь, разруха в головах...
Коментувати
Кетрисанівка
Якість освіти не Левко Кучерів заміряє, а реальне життя. Кажуть - жінка виглядає так, на скільки в неі вклав грошей чоловік. А наша освіта, як бідна вдова,виглядає занедбаною, бо всі останні владці чхали на неі. А Зе виділили куратором пустопорожнього Бабака куратором освіти і науки. Це повний капець. От і маємо вдовицю…
гість
Єдина! І знову виділяють- розділяють Зах. Україна. А якість низька тому, що йде деградація суспільства. Верхи шукають причину,звісно це невеликі школи,особливо сільські. Ніяка оптимізація шкіл це не врятує. Школи,освіту необхідно підтримувати постійно. створювати МТБ Підняти престиж знань. Війна війною,але освіта-головне. Створити практичні підручники для учнів, зменшити непотрібний матеріал.Вчителя звільніть від постійного навчаннявебінарів,семінарів і т.п.не відволікайте його від роботи.сімї. Значна частка дітей не бачить мотиву вчитися.