В Україні заснували позапланові перевірки шкіл

Служба якості освіти та її органи відтепер зможуть проводити позапланові перевірки шкіл

В Україні заснували позапланові перевірки шкіл

Державна служба якості освіти та її територіальні органи відтепер зможуть проводити позапланові перевірки шкіл.

Відповідний Порядок проведення позапланових перевірок закладів загальної середньої освіти затверджений Міністерством освіти і науки.

У МОН наголошують, що позапланові перевірки мають на меті забезпечити інтереси суспільства щодо належної якості освіти, а також додержання школами вимог освітнього законодавства.

«Учні та батьки можуть розраховувати на захист їхніх освітніх прав та інтересів», – наголошують в освітньому відомстві.

Документом визначено, що підставою для проведення позапланової перевірки школи стане звернення фізичної особи про порушення, необхідність перевірки виконання розпорядження про усунення порушень, виданого за результатами попереднього контролю, а також звернення освітнього омбудсмена.

Оскільки перевірка є позаплановою і пов’язана з фактом порушення, вона не передбачає попереднього повідомлення школи про її проведення.

Планується, що результати перевірки фіксуватимуться в спеціальному акті.

У разі виявлення порушень законодавства, контролюючим органом видаватиметься розпорядження про їх усунення. Розпорядження буде обов’язковим до виконання.

Освіта.ua
30.06.2021

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Совесть
А как в школы попадают дети с не адыкваты ,психически не здоровы что за время их нахождения в школе,дети просто ведут не уровновешенно.И ожидать можно что угодно
Олег Васильович
це призведе до формального навчання в школах.Потік батьківських претензій буде невичерпним.Їх діточки і так немають бажання вчитися ,а тепер взагалі не будуть.Вимагатимуть лише хороших оцінок,бо вартує лише поскаржитись і перевірка в школі готова:винними будуть вчителі,школа,а не ледар,який не бажає вчитися.Краще б прийняти закон ,який змусить дітей старанно вчитися,а не здобувати оцінки безпідставними скаргами.Говоримо про якість освіти.А яка тут якість освіти,якщо школа залежатиме від чиєїсь милості "догодив оцінкою вчитель учневі і його батькам чи ні?"Про якість освіти тут говорити не доводиться .Вчителі стануть заручниками бажання батьків і їх замовлення на оцінку.
ОЛЕКСАНДР
Киву треба зробити перевіряючим він у нас кандидат наук це зразу дасть хороший результат
VVTT
ГЕТЬ дармоїдів з освіти УКРАЇНИ .... То які цілі та завдання виконує центр якості , а досить просто - перевірки перевірки перевірки та ще й за запитом батьків діти яких не бажають навчатися та звинувачують вчителів от і виходить нікуди подітися вчителю - з усіх боків давлять.... А по статистиці в обласних містах УКРАЇНИ не вистачає від 400 до 600 вчителів з різних предметів.
Результат перевірки
Для "Батьківський комітет": Якщо молоді педагоги побоюються працювати в школі, бо їх лякає " міжкланова гризня" ( до речі, зверніть увагу, як це слово пишеться і більше не допускайте в ньому помилки), то як вони планували входити в клас із тридцятьма діточками? Уявіть: заходить така юна, начитана, окрилена бажанням вчити і нести розумне, добре, вічне на урок, а там ваші діти, натаскані батьками проти вчительки, які тільки і ждуть, щоб бігти до мами жалітися, щоб творити пакості на уроці, провокувати, байдикувати, а потім звинувачувати у своїй тупості всіх, кого завгодно, але не себе. Але то таке... Головне порахувати гроші у чужій кишені, перевірити,чи у чужому роті часом шматок хліба не більший за ваш.
Батьківський комітет
Для Результат перевірки: Дякую, що звернули увагу на коментар. Ви напевно молодий спеціаліст, тому не знайомі з працями Сухомлинського, Макаренко та інших. Нажаль зараз мені не відома програма з педаогогіки, але раніше аналогічні ситуації обговорювались на лекціях (парах).
Батьківський комітет
Для Результат перевірки: Перечитав ще раз ваш коментар. Ви напевно відноситесь до тих "учілок" які приходять до школи аби "ХАПАНУТЬ" ПО БІЛЬШЕ ГОДИН, ТАК-СЯК "ВІДБУТЬ" , А ТАМ ХОЧ ТРАВА НЕ РОСТИ. ДІТИ, ВИХОВАНЦІ, УЧНІ ЦЕ ПІДРОСТАЮЧЕ ПОКОЛІННЯ - "ЩО ПОСІЄШ,ТЕ Й ПОЖНЕШ !!!".
Результат перевірки
Дякую за компліменти, особливо за "молодий спеціаліст"(а ще я чемпіон серед колег по хапанню годин, переступанню через трупи конкурентів, відбуванню абияк уроків і маю низьку категорію.А лекції( пари) з педагогіки , де вивчалися праці Сухомлинського і Макаренко мною добросовісно прогуляні). Ваша дедукція неймовірна! Отак легко вивели мене на чисту воду, а перевірка не змогла. І це при вашій малограмотності і комплексах меншовартості. Уявляєте, що б ви змогли, якби були хоч трохи освіченішими? Та ви б "учілок" миттю на місце поставили. Дозвольте дати вам безкоштовну пораду (це рідкісний випадок, бо я зазвичай за консультації деру з батьків три шкури): перш, ніж відкривати рота на педагогів, пред’являти їм якісь претензії, спробуйте хоч якось до них дорівнятися. Читайте, підвищуйте грамотність, учіть матчастину, опрацюйте роботи відомих педагогів глибше рівня запам’ятовуванні їхніх прізвищ. Ворога треба поважати і відповідати його рівню. Сподіваюся, це достатньо педагогічна мотивація?
Коментувати
Тетяна Петрівна!
Для батьківський комітет: Звідки така ненависть до школи! Та ви і на крихту не уявляєте,що учитель витримує зараз в школі.Здається,що у вас проблемні діти,що ви з такою жовчю поливаєте брудом всих підряд! Родина,яка правильно виховує свою дитину, прислухається до порад вчителя,розуміє ,що навчання - це важка праця не тільки вчителя ,а і учня- ніколи таких слів у бік школи не скаже! Уявляю,скільки нервів ви забрали у вчителів??!На жаль,що ви далекі від того ,що таке школа! А якщо така висока зарплатня,то чому вчителювати ніхто не хоче, конкурс надзвичайно низький!І Навіть велика літня відпустка не допомогає! Вперед - до школи,агітуйте своїх дітей зажратись і нічого не робити! Вакансій багато!
Батьківський комітет
Для Тетяна Петрівна!: Шановна Тетяна це не ненависть, ЦЕ КРИК ДУШІ !!! Стосовно вакансій, гарні випусники тому й не хочуть йти працювати в школу, бо між кланова шкільна гризня дуже вразливо діє на молодих педагогів. СТОСОВНО ЗАРПЛАТНІ-ТО ВОНА ДІЙСНО 15-20 СТАЛА З СІЧНЯ 2021.
Тича
15-20 тис. з січня? Де? У кого?
Батьківський комітет
З 1 СІЧНЯ ЗАРПЛАТИ ОСВІТЯН ЗБІЛЬШИЛИСЯ НА 20% Опубліковано 01 січня 2021 року о 11:00
Коментувати
Батьківський комітет
Стосовно зарплатні, для тих хто не вірить-зробіть офіційний запит, з вимогою про надання інформації, вам не мають права відмовити, тому, що це кошти з державного буджету (субвенція).
Скрипач не нужен
Для Батьківський комітет: Так, а в чем проблема? Ты говоришь, называешь обьемы. Докажи свои слова. Направь запрос, пусть тебе пришлют ответ. Выложи скан с печатками и подписью. Пррсто я получаю не 15-20 тыс, а 150-200 работая в школе. Свои слова я никак доказывать не буду. Почему? Потому что потому.
Вчитель
Для батьківський комітет: піду зроблю запит, де мої 15-20 тисяч. Чому не доплачують? Вам в профспілку треба- може відвоюєте вчителям гарні зарплати. Будемо вдячні)
Батьківський комітет
Ви шановний можите через запит отримати інформацію про зарплатню ваших колег та керівництва.
Коментувати
Батьківський комітет
РАНІШЕ ЧИТЕЛЬ - ВЗІРЕЦЬ, А ЗАРАЗ - ГАНЬБА !
Батьківський комітет
Вельми шановні вчителі, завучі, директори та директорки! Ви шановні, вже так "зажрались", що далі нікуди! У вас зарплатня 15-20 тис. грн. На Вас шановні управи не має. Результат вашої роботи НУЛЬ. Учні нові знання отримують в більшості вдома або з репетирорами, бо вам же ніколи: то в вас наради по 2 годин, то в вас свято, тоще якась причина. Ви шановні можите це собі дозволити, перевірок раптових як було раніше - немає. Та вас в загалі згідно нових законів НІХТО НЕ МАЄ ПРАВА ПЕРЕВІРЯТИ, а ви цим і користуєтесь. ЗАРПЛАТНЯ 15 - 20 ТИСЯЧ ГРИВЕНЬ (в залежності від годин, стажу, категорії та інше), все залежить від того НА СКІЛЬКИ ТИ НАГЛІШИЙ, ХАМОВИТІШИЙ, ГОРЛАСТИЙ ! Ви дивуєтесь що вас неслухають учні, проти вас батьки, це тому, що ви стали ХАМОВИТИМИ, САМОВДОВОЛЕНИМИ, ПИХАТИМИ, ЗАХИЧЕНИМИ НА ЗАКОНОДАВЧЬОМУ РІВНІ , ВИ СТАЛИ ЯК КАСТА НЕДОТОРКАНИХ. У вас шановні куча одмовок стосовно НУЛЬВОЇ РЕЗУЛЬТАТИВНОСТІ. За такі результати по ЗНО ТА ДПА вас ТРЕБА ГНАТИ З ШКОЛИ В ТРИ ШИЇ.
Старий учитель
Для Батьківський комітет: Коли читаю про зарплатню в 15-20 тис грн, хочеться від усього серця побажати тим, хто це пише, СПРАВЖНЬОЇ УЧИТЕЛЬСЬКОЇ зарплатні до самої пенсії. Якщо ви успішні люди, скажіть, яких результатів роботи ви чекаєте від людини за 7-8 тис грн. За винятком підмести офіс чи приготувати каву. Тому низькі результати ЗНО - один з прямих наслідків цієї політики. Правильно жартують у ФБ, що найстрашніша тварина в Україні - це ЖАБА.
Батьківський комітет
Дякую за ваш коментар. Відповідьна ваш коментар в тілі коментаря що вище.
Mariya Grechanik
Наше суспільство звикло до того, що тільки нарікає на когось, замість того щоб подивитись на себе і своїх дітей. Нарікали на лікарів поки не прийшла пандемія. Тепер нарікають на вчителів, бо заставити дитину вчитися набагато важче, ніж нарікати, а виховати доброю людиною ще важче. Але як виховати: треба починати з себе, бо діти беруть приклад з батьків, або взагалі ростуть самі по собі. У нас прекрасні діти, тільки потрібно змінюватись на краще дорослим. А це можливо тільки тому, хто йде за Господом. Так, програма важка, важко і вчителям і дітям. Потрібна взаємна допомога батьків, контроль і підтримка суспільства, влади. А кому ну вже дуже винні вчителі, то вчіть своїх дітей самі. Тепер це доступно. Гарного дня ????, Божого благословення!
Коментувати
Тетяна
А хто перевіряє скаржника?що ж ви вже знущаєтесь з цих освітян?ніхто нічим не допомага,а потім провірка(виносмозку)
Результат перевірки
Секс? Ні. Дякую. Мене трахає державна служба якості освіти.(с) Була в нас ця "перевірка". Пережили. Навіть результати непогані. Але з власного досвіду скажу, що основна її мета не більше 100 пунктів контролю, а винос мозку вчителям, нелюдське ставлення до них і підведення до думки, що зі школи треба валить і наступну перевірку хай відбувають дурніші. Пишу коментар - і навіть руки почали дрижати, коли згадую. Зубоскалам- коментаторам кажу зразу: заткніться. Особисто у мене все добре, але спогади неприємні.
unforgiven 2
Для початку потрібно перевірити Державну служба якості освіти та її територіальні органи, працівники якої дуже далекі від освітнього процесу!
Сельский учитель
"підставою для проведення позапланової перевірки школи стане звернення фізичної особи про порушення" Ок, а если нарушение не будет выявлено, заявитель понесет ответственность за ложное обращение?
Скрипач не нужен
Для Сельский учитель: Нет. Яжмамки будут спамить школки жалобами (практика доросов штроко почитаема среди населения) пока у них не пройдет бешенство.
Коментувати
Аскет
Совок невмирущий..." Порядок проведення позапланових перевірок закладів загальної середньої освіти" - результат бурхливої діяльності владних ідіотів від освіти. .
Скрипач не нужен
Для Аскет: Ну это ты так думаешь. Нужно посножить на ноль школку в додыхающем поселке - добрр пожаловать дорогая проверочка. Вот уже и матан как причина пртверки подьехал. И совсем не важно, что в соседнем гортдке тоже жиденький обсер по матану. Выборочное правосудие рулит. Да, а совка уже 30 лет нет. Собственный аутизм уже не списать на папэрэднэков. Плак-плак.
Коментувати
399
«Учні та батьки (яжмами), які принижують вчителів як тільки хочуть і поставили їх нижче плінтуса можуть розраховувати на захист їхніх освітніх прав та інтересів». А що зробила держава для захисту НАДАВАЧІВ ОСВІТНІХ ПОСЛУГ (фраза достойна вчених мужів і дам від МОН)?
Костян
А когда будет проверка адекватности депутатов ВР на предмет употребления наркоты,заказов проституток в рабочее время и др.? Жалоб ведь было очень много.
Тан
Педколектив є міць і сила. Рішення педради є непорушним, міцними та стійкими по часу
Сергей
Для Тан: Ви що, справді так думаєте?
Коментувати
Ксю
А вчителі можуть розраховувати на захист від неадекватних батьків і дітей? Чи ми вже не люди? А чим допомогли,перш ніж перевіряти?
Ігор
Коли вже МОН розпочне планову реформу оплати праці педагогічних працівників передбачену в ЗУ "Про освіту" та постановою КМУ N 822 від 10.07.2019 р.?
Олена
Для Ігор: Ніколи(( Працюють вчителі і за таку оплату... На більш потрібні реформи витрачати будуть((
Коментувати