Олена Зеленська очікує спротив реформі шкільного харчування

1 вересня набудуть чинності нові норми організації харчування у закладах середньої освіти

Олена Зеленська очікує спротив реформі шкільного харчування

Перша леді Олена Зеленська прогнозує хвилю спротиву реформі шкільного харчування після набуття чинності з 1 вересня нових норм організації харчування у закладах освіти.

Про це вона сказала під час проведення Всеукраїнського форуму «Україна 30. Здорова Україна», повідомляє Укрінформ.

«Я можу зараз напророкувати – з 1 вересня вступають в силу нові норми, і ми з вами побачимо не просто хвилю, а цунамі хейту про реформу. Тому що якщо це багато років усіх влаштовувало, люди, які харчуються за рахунок дітей, вони всі будуть незадоволені. Ми зможемо спостерігати за тим, що буде спротив. Але ми маємо не зупинятися», – сказала дружина Президента.

Вона нагадала, що якість продуктів буде контролювати Держпродспоживслужба.

«Я сподіваюся на батьків: якщо ви бачите, що вашим дітям дають несмачне, некорисне, - одразу можна звертатися до Держпродспоживслужби, вони мають реагувати. Цей контроль існував у країні вже багато років, але чомусь не працював. Чомусь є в мене надія, що зараз ДПСС буде працювати в більш активному режимі, вони це демонструють», - зазначила перша леді.

За словами Зеленської, реформа харчування орієнтована на всю Україну. Нормативи повинні виконуватися всіма школами, а також стосуються дитячих садків.

Водночас вона зазначила, що не всі школи з 1 вересня будуть спроможні провадити оновлене меню. Тому, за інформацією Міністерства освіти і науки, до таких закладів не будуть застосовуватися санкції до 1 січня 2022 року.

«Так, це буде важко, тому що ми знаємо, що кухарі не отримують таку велику заробітну платню, щоб вони зараз в один день навчилися, змогли. Але ми також маємо знаходити шляхи, як їх підтримувати. Можливо, ще буде якась субвенція від Міністерства освіти, щоб підтримати кухарів, щоб дати їм більші фінансові, можливо, бонуси за те, що вони будуть активніше працювати», - зауважила Олена Зеленська.

Освіта.ua
23.06.2021

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Наталия
А наші перші леді що не запропонують, так "півтора людського". Одна (Марина Порошенко) придумала інклюзивну освіту, яка, прикриваючись гуманними гаслами, доб’є і донищить те, що ще залишиться після НУШ. Інша пропонує дітей годувати всякими шпундрами і ще невідомо чим. Хай би вже сиділи у своїх маєтках та командували покоївками та іншою обсоугою своїх вельможних персон.
Ірина
Реформи потрібні...але- я не бачу, яким чином буде вирішена проблема постачання якісних продуктів до закладів освіти! На сьогоднішній день я годую дітей в садочку. Змінити меню з 1 вересня, виходячи з асортименту привезених продуктів, буде НЕМОЖЛИВО... Якби красиво це не писали на папері!!
Nataliya Nataliya
Перш ніж впроваджувати реформи у сфері харчування дітей - вивчіть норми харчування дітей , а у першу чергу дозволений набір продуктів та додатків до їжі та технології приготування їжі для різних вікових категорій дітей.
Bogdan
Для Nataliya Nataliya: А ви думаєте що це розроблялось однією особою? Все враховано, не шукайте до чого докопатись
Коментувати
Степан
В нас після кожної реформи стає ще гірше ніж було! Мода просто на реформу! А наслідки нехай наступники розгрібають, ми будемо лише критикувати "попередников".
Степан
В нас після кожної реформи стає ще гірше ніж було! Мода просто на реформу! А наслідки нехай наступники розгрібають, ми будемо лише критикувати "попередников".
Марія
У сільських школах відділи освіти вирішили з 1 вересня взагалі скоротити посади кухарів, щоб не відповідати за неякісне харчування: "Немає людини - немає проблем!"
Ирина
Переглянути прохідні бали ЗНО на медичні спеціальності (медицина, стоматологія, педіатрія) у 2021 році. И уберите минимальные баллы по конкретным предметам. Напишите общий балл, например, не ниже 170. Читала о 175, но это уже слишком. И для учителей минимальный 170, или минимальный по предметам 150.
Вчитель
Ну нововведення без солі і цукру діти обійшли- почали носити з собою цукор і сіль і доводити вже готову страву у тарілках до смаку. Але якщо буде корисно, але несмачно і в той же час, мабуть дорого - вони взагалі перестануть харчуватись.
Валентина
Для Вчитель: якщо Клопотенко розробив кулінарні рецепти меню для школярів, то я можу відповідально оцінити його працю тут в 0 балів. Декілька раз бачила його кулінарні шоу в"Ранок з 1+1" - це якесь жахіття. І ніколи дитина , вірніше не кожна дитина буде їсти сирий буряк зі сметаною чи запечену капусту...
Коментувати
Наталія
А перша леді цікавилася хто буде складати це меню-шкільна медсестра яка отримує як технічна!
Сергей Лимонов
Для Наталія: вже до кухарів добралися-вчителів ощасливили вже 4 тисячами доларів зарплати
Тетяна Кіба
Був наказ зверху, і у нас меню кухар склала ще в квітні за книгою Клопотенка. Особливо насмішило його повчання про те, як варити яйця, шоб не були синіми жовтки, бо діти цього не люблять. Цікаво, чи будуть у школах годувати дітей запеченою капустою (1.5 години в духовці) та чи буде це смакувати учням? та багато ще чудасії)))
Коментувати
Олена Петрова
Особливо цікаво, що реформу пропонує леді, чиї діти вчаться не в звичайних, а американських чи британських школах при посольстві. До речі, цікаво, як їх старша донька склала ЗНО, якщо брала в ньому участь, бо для ВБ або США наші іспити не потрібні.
Вчитель намбе ван
Олена, відчуваєте, що буде спротив? А я відчуваю як вчитель після універу прийде до школи і отримає зарплатню в 5200 (не на руки), класа в нього немає, перевірки зошитів можете не бути, і ось цей молодий вчитель дивиться об’яву: касир в атб без досвіду 8000... А вчитель з вищою категорією, стажем в 15 років, на ставку(ну немає більше) отримає 10-12 тис гривень, а ось цього літа відпускні зменшили, бо шановні керманичі Оленко, ваші ставленики, вирішили, що вчитель то істота яка і так достатньо отримує. Так що головний спротив: ваша поведінка