У школах проведуть «Уроки звитяги»

МОН рекомендує школам провести на початку травня «Урок звитяги» для учнів 5-11 класів

У школах проведуть «Уроки звитяги»

Міністерство освіти і науки звернулося до вчителів шкіл з проханням провести на початку травня «Урок звитяги» для учнів 5-11 класів.

Відповідний лист надісланий на адреси регіональних департаментів освіти і науки.

Тематичні заходи будуть проведені за ініціативою Міністерства у справах ветеранів.

У міністерстві зазначають, що у травні відзначається низка важливих історичних та державотворчих дат, до яких можна провести національно-патріотичні бесіди та інші заходи з дітьми та молоддю.

Зокрема, йдеться про День пам’яті та примирення 8 травня, День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 9 травня, звільнення українських міст у 2014 році.

Заходи можуть бути присвячені відомим постатям та героїзму борців за незалежність України у ХХ та ХХІ століттях.

Матеріали, що можуть бути використані під час підготовки до заходу, можна знайти на сайті Міністерства у справах ветеранів або за наступним посиланням.

Освіта.ua
04.05.2021

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Натaлия
Шпновні, ЗВИТЯГА - старе (якщо можна так сказати) українське слово, що в перекладі російською - ДОБЛЕСТЬ. Це наслідок знищення української школи (я не обмовилася!). Бо в УКРАЇНСЬКІЙ школі було місце і повноцінному вивченню рідної української мови і грунтовному засвоєнню інших мов нашоі багатонаціональноі країни. Мені 58 років, я вчилася в українській школі (всі предмети), а з 2-го класу ми у повному обсязі вивчали російську мову (а у регіонах ще і вчили місцевих мов: грецької, гагаузькоі, румунської, польської, угорської і т.д.) А тепер діти не знають до ладу ні рідної, ні російської, ні місцевих мов. Слава Україні!
Скпипач не нужен
Для Натaлия: 58... 1963-1964 г.р... Выходит, что в "проклятом совке" можно было "повноцінно вивчати" родной украинский язык? Как же так, ай-ай-ай. Возможно ты из канадской диаспоры?
Наталия
Ні, шановний скрипалю, я народилася у Києві (як до того народилися і чотири покоління моїх предків), навчалася в українській школі N 196 на Борщагівці, а моя мама закінчила також українську школу N 56 (не знаю, якою мовою там зараз ведеться викладання). І, до речі, в моїй школі і тоді і, поготів, зараз не було і немає навіть російських класів. До речі, ми вивчали російську мову з 2 класу, і письмо і граматика, і читання. А у російських школах також вивчали українську з 2 класу - абсолютно у повному обсязі. Себе вважаю двомовною людиною і однаково досконало володію як українською мовою, так и русским языком. І в інституті навчалася також переважно українською, тоді Київський Державний педагогічний інститут ім. М. Горького вважали "гніздом націоналізму")))! Бо там (уявляєте, скрипалю?!) викладали переважно україномовні професори, доктори і кандидати наук. Ніхто нікого не примушував насильно викладати чи складати іспити якоюсь певною мовою. Це було абсолютно нормально - прослухати курс лекцій українською, а іспит чи залік складати російською (якою людина володіє краще, вільніше). І навпаки, дівчата з Західноі України чудово писали конспекти на лекціях російськомовних викладачів, а на сесіях говорили рідною для них українською. Так що, шановний скрипалю, ви, напевне, начиталися якихось антирадянських агіток, ввд того у вас така мішанина у голові. Я не є прихильником совка, і ніколи не сумувала за ним, але, як учить нас Історія (чули про таку науку?), у кожній історичній добі є місце і чомусь хорошому. Одним з цього хорошого було якісне навчання у школі і дуже достойний рівень вищої і середньої спеціальноі освіти. Ми, шановний, НАВЧАЛИСЯ, а не ЗДОБУВАЛИ ОСВІТУ. Моє вам шануваннячко!)))
Коментувати
Чорноусенко
Більше 6 млн украінців загинуло в горнилі війни ... Всі прогресивні сили , в першу чергу народи Союзу ,зламали шию фашистам. Над ними був суд в Нюрнберзі. Дивізія SS Галичина - частина злочинців, які знищували украінців,білорусів, циган, росіян, євреів.... Війна з Росією, розвязана царем Путіним , не означає ,що есесівцям буде прощення...Цей злочин вічний, без прощення. А те , що на заході заграють з нацистами- це трагедія!!!
Сергій
Хочуть змішати,святе і грішне!.адже знову нови слова, звитяги,мені 45 я у перше почув це слово,відповідно як і локдаун і т.д.змушений був набирати у виквпедії! Тому перемога 9 травня це П Е Р Е М О Г А над СС Галичина та нацизмом вцілому
989
Для Сергій: якщо у Вас малий словарний запас, то це можна виправити. почніть більше читати, тоді звичні українські слова (як "звитяга") не будуть для Вас новими і не звичними. Ну а щодо "локдауну", то це елементарна нездатність сучасних керівників керуватись українськими словами. Замість цього вони вукористовують англійські
Скпипач не нужен
Для 989: "Словниковий". Прикольно, правда? :-)
989
Для Скпипач не нужен: дякую за виправлення. Русизми - наслідок російськомовної школи та садочка (І це не десь на сході, а в центрі України, де з 35 шкіл в місті лише 2 були українські)
Коментувати
Коростенська Академічна Ініціатива
"Міністерство у справах ветеранів" Ну що ж це таке? На мою думку, це, навпаки, наруга над ветеранами, замість турботи про них годувати армію чиновників(
Logic Power
Не лепите ко Дню Победы украинских националистов, не оскорбляйте память погибших!! Уже и звитягу какую-то изобрели. Скоро уже допереписываете историю до того, что СС Галичина будут освободителями Украины. Последние годы мне все больше стыдно за свою страну.
!
Для Logic Power: правильно!
Коментувати
!
Усё вірно, потрібно з дітьми проводити такі уроки. Потрібно пам’ятати подвиги предків.
Скпипач не нужен
Для !: Главное лишнего не сказать, а то парочка павликов морозовых, которые есть в любом коллективе, донесет товарищу майору.
!
А что лишнего? Все, как рассказывали деды-прадеды. А новым историкам, переписавшим былое, никто не верит
Бездоговірний платіж (фіз. особи)
Для !: Историческая наука СССР профура на обслуге КПСС. Поговори ли б по душам с боевым ветераном а не ряженными которые только в путинкино войну видели.Всякое там было - и насиловали и не только немок, и наркомания, и пьянство офицерья , походные жоны и главное - не жалели солдата, трупами завалили немца
Коментувати