Строки початку канікул школи визначать самостійно, – МОН

Тривалість навчального року є внутрішнім питанням школи та визначатиметься педрадою

Строки початку канікул школи визначать самостійно, – МОН

Тривалість навчального року є внутрішнім питанням кожної школи та має визначатись  педагогічною радою закладу освіти.

Про це йдеться у листі-роз'ясненні Міністерства освіти і науки про організоване завершення 2020/21 навчального року.

Зокрема, у Міністерстві освіти зазначають, що згідно до законодавства освітній процес у закладах загальної середньої освіти організовується в межах навчального року, який закінчується не пізніше 1 липня.

«При цьому структура та тривалість навчального року, навчального тижня, навчального дня, занять, відпочинку між ними, форми організації освітнього процесу визначаються педагогічною радою закладу освіти у межах часу, передбаченого освітньою програмою, відповідно до обсягу навчального навантаження, встановленого відповідним навчальним планом», – наголосили у Міністерстві освіти.

У відомстві додали, що відповідні рішення мають ухвалюватись з урахуванням вікових особливостей, фізичного, психічного та інтелектуального розвитку дітей, особливостей регіону тощо.

«У межах академічної автономії питання організації виконання освітньої програми, навчального плану та освітнього процесу є внутрішнім питанням кожного закладу загальної середньої освіти, його педагогічної ради та завданням педагогічних працівників», – повідомили у Міністерстві освіти і науки.

Освіта.ua
27.04.2021

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Юлія
Від листа МОНУ не стало зрозуміліше, чи можна закінчити навчальний рік без 175 навчальних годин і як враховувати додаткові осінні канікули???
Київська школа
У столичних школах продовжувати навчальний процес на літо не будуть, адже під час локдауну всі заняття велися Дистанційно і відповідно до затвердженої програми. Діти, як і планувалося, завершать навчальний рік наприкінці травня https://m.facebook.com/valentyn.mondryivskyy/posts/4040426516000511
просто вчитель
Для Київська школа: Усі школи впродовж локдауну працювали дистанційно і відповідно затвердженим програмам. Але до кінця травня неможливо вкластися у 175 днів, оскільки на цей час припадали державні свята. Їх ми тепер і маємо відпрацьовувати у червні, щоб укластися у ці горезвісні 175 днів.
Коля
Для просто вчитель: Ось тут є згадка про 175 днів https://don.kyivcity.gov.ua/news/11243.html
Коментувати
Вчитель
Потрібно лише в п.3 ст.10 Закону "Про повну загальну середню освіту", де йде мова про тривалість навчального року замість слів "не МЕНШЕ 175 днів" записати "не БІЛЬШЕ 175 днів". Тоді і буде виконуватись норма 35 робочих тижні і не більше 175 робочих днів, куди і будуть враховуватися усі святкові дні протягом навчального року, і їх тоді може бути і 170 і 169,(як якого року). Це моя особиста думка.
??
Дякую МОН, за те що я не відпочину літом (я на онлайн навчанні все робив).
Тетяна
Хто нічого не вчив на дистанційному , не буде і літом. Моя дитина вчиться на 10-11б , навіщо забирати в дитини зароблений відпочинок. Нехай влітку ходять займатися двійочники.
Тетяна
Если это очное обучение, то надо продолжать, если димтанцоннное , то пошли они...
Наталія
Звичайно, давайте ще познущаємося над дітьми... Вони й так сиділи на дистанційному навчанні першу половину дня на уроках в гаджетах ,а другу - над домашніми завданнями в тих же гаджетах. Без повітря і сонця. Імунітет і так нульовий. Може треба дати можливість ,нарешті, відпочити і оздоровитись ?
555
Добрий день! Поділіться досвідом як вирішуєте питання щодо 175 навчальних днів.Коли закінчуєте навчальний рік? Згідна з думкою хто хотів учитися дистанційно ,той учився. Немає сенсу продовжувати навчання.
Мері Поппінс
Коротше кажучи, навчальний рік пора закінчувати 28 травня і не морочити голову ні собі, ні людям. Хто хотів учитися навіть дистанційно, той учився. А хто байдики бив, той це робитиме й далі. Немає сенсу продовжувати оце горе-навчання.
Іван
Що вони плетуть! Самі придумали 175 навчальних днів і тепер переклали все на школи заплутуючи казуїстикою та пустопорожніми рекомендаціями. А винні будуть директори шкіл.