В Україні вивчать стан фізкультури у школах

До онлайн-опитування можуть долучитись учні, учителі фізичної культури, директори та батьки

В Україні вивчать стан фізкультури у школах

В Україні стартувало опитування учнів, учителів фізичної культури, директорів шкіл та батьків, метою якого є вивчення стану фізичної культури в школах.

Опитування проводиться Державною службою якості освіти спільно з Комітетом з фізвиховання та спорту Міністерства освіти.

У Державній службі якості освіти зазначають, що в Україні існує ряд проблем, що перешкоджають залученню молоді до рухової активності. Перш за все це низький рівень забезпеченості належних умов для фізичного виховання та рухової активності молоді у закладах освіти, а також недостатнє фінансування спортивно-масових і спортивних заходів.

Також серед проблем називають відсутність інноваційних підходів до проведення уроків з фізичної культури, низьку мотивацію учнів до відвідування уроків з фізичної культури, спортивних гуртків і секцій.

Вагомим стримувальним чинником залишаються і низький рівень кадрового забезпечення, тобто недостатня кількість спеціалістів з фізичного виховання, особливо в сільській місцевості, та недостатнє науково-методичне забезпечення.

Очікується, що ініційоване всеукраїнське опитування дасть можливість сформувати план конкретних дій щодо розвитку фізичного виховання у школах.

Онлайн-анкетування є анонімним і проводиться за чотирма групами респондентів:

Опитування триватиме до 4 травня 2021 року.

Освіта.ua
21.04.2021

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Какой конфликт?
Для Це такий прикол: какой военный конфликт? Не слушайте укроСМИ! Пообщайтесь с людьми " оттуда" Они вам расскажут " из первых уст" что и как называется! Дети в школе в 21 веке должны учиться наукам,а не " окопы рыть". Для этого есть ОПЛАЧИВАЕМЫЕ и со льготами штатные ВОЕННЫЕ! Всех депутатов ВР на передовую вместе с их детьми! Все конфликты сразу закончатся,
Це такий прикол!!!
Якщо дозволите декілька фраз. Ми не схожі на державу, яка живе в умовах постійного військового конфлікту. Яка війна? Хто піде воювати? Про що ви говорите. Посилювати вивчення фізичного виховання у школах треба. Але це все дрібні зусилля у порівнянні з тим, що повинно бути. Вельмишановні треба повністю модернізовувати шкільну програму для 10-11(12) класів. Учням не треба знати яку зброю брав у похід Богдан Хмельницький. Їм треба макети мін, гранат та іншої зброї. Може владі подобається міняти назву самого предмету ДПЮ, ЗВ, ЗУ... Але назва тут ні до чого. Знань як не було так і не прибавилося. На мою думку для юнаків має бути два предмети. Цивільний захист і ЗУ. Вони повинні не тільки знати будову гранат, але і вміти організовувати бомбосховища та знати принципи захисту від зброї масово враження. Щодо дівчат, то предмет МСП(ОМЗ) це лише повторення того, що було у курсі біології 8-9 класу. І для чого цього. Хіба у разі війни для них не організують 2 місячні сестринські курси?
Це такий прикол!!!
Дівчата мають вміти з нічого їжу приготувати, знати принципи військового харчування. Вміти шити одежу, знати основи телеграфування, основи комп’ютерної техніки, основи цивільного захисту. Ось таке має бути навчання і виховання у державі, яка перебуває у військовому конфлікті. Решта все пусте. Для чого їх рік від року вчити стріляти, якщо вони не здатні вирити траншею і організувати тактику захисту.
Це такий прикол!!!
Ви трохи отямтесь. У разі війни не буде інтернету, мобільного зв’язку, електропостачання...
Коментувати
Галина
Анкета не враховує, що танці - також спорт. Заняття в народному ансамблі 5 днів на тиждень - тренує дітей часом краще ніж спортивний гурток при школі.
Катя
Для Галина: Совершенно верно! Но разве чинуши из МОН это понимают? Судя по ВСЕМ их реформам- интеллект там отсутствует.
Коментувати
Анна
Мне больше интересна сама анкета, в ней в частности занятия физкультурой приравнивают к занятиям спортом. Ты спокойно можешь посещать секцию или заниматься другой физической активностью дома и иметь свои личные успехи, работать на себя. В то время как физкультура в школе такой возможности не предоставляет, есть норма и делай ты что хочешь, норму не сделал, оценка низкая. Да и вообще спорт со здоровьем ничего общего не имеет.
Ірина
В кадровому забезпеченні проблема не в відсутності кадрів, а в небажанні вчителів початкових класів передавати години фізкультури спеціалісту. Вчительки 55-60+ не хочуть втрачати в заробітку - все таки 3 години. Але про яку фізкультуру мова? В кращому випадку виведе бабуля діток на стадіон і стоїть, або сидить на лавочці. Часто замість фізкультури проводять інші уроки, або репетиції різних заходів.
Ільдіка
Для Ірина: Ви гаписали правду. Я роблю фвзруком вже дуже даано. Вже вихожу на пенсію. Багато проблем . Не иає інвегтаря, молодші класи гн займаються фізкульткрою і т.д. Поки не вирішиться ця пооблема, діти будуть деградіровать. Мало руху, мало фізичного розвитку, мало взаємо домогоги, виручки колективизмаі т.д. Що розвивпє фзична ккльтура у школі.
Коментувати
РОДИТЕЛИ
Не потрібно фізкультуру! Нехай замість неї будуть додаткові з математики. Діти отупіли від вашого навчання
Вчитель і репетитор
Для РОДИТЕЛИ: Фізкультуру не можна відміняти ні в якому разі. адже для більшості дітей це єдина можливість побути 45 хвилин без смартфона. А про математику? Все залежить від батьків. Якщо дитина до 6 класу забула/не знала табличку множення, то кого варто за це притягти до відповідальності? Вчителя чи БАТЬКІВ. які абсолютно "забили" на навчання та виховання власної дитини, переклавши все на школу. І не треба тут коментів про те. що вчителі погано навчають. 10% того, що батьки не привчають дітей докладати зусилля для навчання. Чомусь вважається, що лише репетитор зможе навчити. А репетитор хіба не того навчає, що і вчитель у школі? Дублює шкільний урок, додаючи практики. Тож нехай дитина сяде вдома і не спише приклад з ГДЗ, а розвяже сама, подивиться роботу на уроці, приклади у підручнику тощо. А додатково хай ще зробить кілька завдань і не потрібно репетитора. І це стосується усіх шкільних предметів. Біологію чи історію потрібно хоч би двічі перечитати, щоб зрозуміти. То як?
РОДИТЕЛИ
Н уж це уже зовсім. Давно в нас навчання залежить від батьків? Чи на забагато на них покладаєте? Ви вже зовсім сіли їм на голову. Для чого школа в купі з вчителями, якщо навчати повинні батьки? Куди котиться цей дурний світ у цій дебільній державі?!
Людмила Анатоліївна
Для РОДИТЕЛИ: А дітей навіщо народили? Щоб навішати їх на вчителів, а самим тільки гроші від держави отримувати?
Коментувати