МОН: школи самі вирішать, коли завершити навчальний рік

Школи мають приділити навчанню дітей не менше 175 днів впродовж року

МОН: школи самі вирішать, коли завершити навчальний рік

Рішення про терміни завершення навчального року українські школи ухвалюватимуть самостійно, враховуючи обов'язкове використання 175 навчальних днів впродовж року.

Про це сказав начальник головного управління шкільної освіти МОН Юрій Кононенко в ефірі каналу «Україна 24».

За його словами, згідно з законом, навчальний рік в школах не повинен тривати довше 1 липня.

«Але в Україні склалася така традиція, всі чомусь думають, що навчальний рік має закінчитися 25 травня, а для випускних класів 30 травня. Насправді це не так. І з огляду на ситуацію, яка у нас була і зараз триває, все залежить від навчальних закладів. Ці 175 днів, обов'язкові для навчання, повинні бути використані навчальними закладами, і кожен з них, кожна школа сама вирішує це питання», — зазначив чиновник.

Також він повідомив, що у більшості регіонів навчальний рік триває за планом.

«У нас в основному все йде за планом, оскільки дистанційне навчання — це все-таки одна з форм навчання, це абсолютно нормально в теперішніх умовах. Але у нас є школи, особливо в західних регіонах України, де часто з'являлися надзвичайні ситуації та продовжувалися канікули. І можливо, саме там буде необхідність продовжити навчання в червні. Це може стосуватися й інших регіонів. Рішення про це є прерогативою школи, це вирішує керівництво», — сказав Кононенко.

Освіта.ua
20.04.2021

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Вчитель
Потрібно лише в п.3 ст.10 Закону "Про повну загальну середню освіту", де йде мова про тривалість навчального року замість слів "не МЕНШЕ 175 днів" записати "не БІЛЬШЕ 175 днів". Тоді і буде виконуватись норма 35 робочих тижні і не більше 175 робочих днів, куди і будуть враховуватися усі святкові дні протягом навчального року, і їх тоді може бути і 170 і 169,(як якого року). Це моя особиста думка.
Євген
Підпишіть петицію до Президента про скасування норми в 175 навчальних днів та інших норм стосовно вдосконалення освітнього процесу в закладах освіти
Іван
Бісять листи,що не проводиться онлайн. То звертайтесь до директора,управлінь освіти тощо! Ваші діти втрачають час і можливості!А ви пишете лише в інтернеті. Школи мають можливості,було б бажання. Але всі розраховують,що батьки боягузливо тикатимуть лише клавіатуру.
Батьки
Для Іван: зверталися не тільки до директора школи, а й до керівництва обласного відділу освіти! Вже дійшло до цього. Вчителям дали по шапці, а ті кажуть, що немає оргтехніки. Проте зараз активізувалися і почали проводити онлайн. Але час втрачено. Діти другий рік не можуть нормально навчатися, тому нічого не знають...
Коментувати
Пані Катажина
Чому ж в інших сферах не відпрацьовують вихідних святкових днів, а лише в освіті? Ще такого не було ні за якої влади! Є така приказка народна "Хто за кого, а чорт за попа!" Якраз до цієї ситуації підходить! Риють і риють ту освіту! Доки закриють!
РОДИТЕЛИ
Для Пані Катажина: в інших сферах люди працюють у вихідні систематично, і їм нічого за це не доплачують. Поцікавтеся.
просто вчитель
Цікаво, і у яких же це державних сферах працюють у державні свята? Адже учителі тепер мають відпрацьовувати за дні, на які випали державні свята, а не за вихідні. Як на мене, то я б краще працювала у свята, а не у спекотний червень. У селі це гаряча пора і відвідувати школу будуть одиниці.
РОДИТЕЛИ
Державні службовці працюють у свята. Тільки не столичні, а всі інші.
Коментувати
Влад
Про яке 1 липня ви розмовляєте якщо в дітей що будуть вступати до закладів з 29 червня починається прийом документів. Коли їм школи по вашому віддадуть документи. Наприклад у нашій школі по всіх предметах вже закінченні теми. Навіщо знущатися з абітурієнтів навчанням в якому вже не буде сенсу? Дайте краще дітям час підготуватися до вступу.
Галина
Для Влад: який вступ у червні? реєстрація електронних документів розпочнеться лише з 1 липня, а прийом заяв з 14 липня
Коментувати
Токарчук
Кто хочет тот учится, а не сидит сутками в телефоне. Опять же большинство учителей пенсионеры и боятся дистанционки как огня, не все, но большинство.
РОДИТЕЛИ
Для Токарчук: дети хотять учиться, а учить кто будет? Страница из книги или тетка с интернетом ссылки на Ютуб?
Коментувати
Наталія
У нас в школе совсем не учат(дистанционно) ,2 предмета на зум 2 раза в неделю,а остальные предметы иногда задания кидают. Дети сидят в телефонах сутками или гуляют. У нас школа уже закончилась. На секунду 9 класс.
РОДИТЕЛИ
Для Наталія: точно так же. Одна отмазка - детей родили себе, учите сами. Никто не хочет работать.
Коментувати
Марічка
Та приберіть усі ці "шкільні народні свята", і навчальний рік можна буде закінчити 25-го травня.
Ростислав
В прошлом году казали шо навчальний рік завершиться 1 липня і цього року теж саме.
Людмила
У детей не должны забирать летние каникулы, они сейчас учатся дистанционно занимаются ,не гуляют , Программы и так тяжёлые для детей, и они не виноваты что в стране эпидемия. Летние каникулы это для детей оздоровления,отдых ,а не учёба.
Миша
Для Людмила: я с вами согласен!! Что это такое просто каких-то рабов хотят сделать с детей
Влад
Повністю згоден
Коментувати
Заболотько Наталія
Затверджені шкільні програми мають навантаження 70 год/рік, зокрема біологія, хімія (2год./тиждень). Звідси, при 175 - денному навчальному році годин випливає -72. Чому учні і вчителі повинні відпрацьовувати святкові дні, адже звідси взялося, як я розумію, 175 днів? А до цього додайте спеку і 30 учнів у класі. До речі, останнє ЗНО - 15 червня (географія), основна його сесія проходить у травні.
vvv55
Для Заболотько Наталія: 175:5=35. Отже, 35 навчальних тижнів. 35*2=70. Усі програми де 2год на тиждень розраховані на 70 годин. Де взялись у Вас 72 не зрозуміло. Рахуйте...
Влад
Вони вважають що якщо зібрати в спеку по 30 чоловік у класі то коронавірус не представлятиме угрозу
Коментувати
Василь
Невже не можна чітко сказати, що заняття в школі мають закінчуватися не в травні, а в червні? Бо 175 днів не може бути до 31 травня.
Галина
Як на мій погляд це є дуже схвальна ідея, де практично першочергово є необхідним для вирішення питання закінчення навчального процесу випускникам, коли максимально необхідно часу в травні підготуватись до ЗНО, а не акцентувати увагу на контрольних під кінець навчального року, які можна надати протягом квітня, і вичитати дані предмети).
Наталія
Для Галина: Яка ідея гарна?! Вчитися в червні? Бо 175 навчальних днів при 5-денному тижні закінчуються 4 червня!
Галина
Для Наталії: Доброго дня! Не дуже люблю створювати непорозуміння, але як я повторюсь це не для всіх учнів, лише схвально для випускників окремо визначитись...Однак як я розумію, Ви схиляєтесь до думки, що в наш час бути 175 навчальних днів! Це на хвилиночку не забувайте, дистанційне навчання де можна керуватись додатково вихідним 6-м днем суботою, як я бачу є з практики вчителів! Дякую за розуміння...
Коментувати